Raspberry Pi informace

Aquastorm

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #15 kdy: 12. 06. 2012, 11:14:00 »
Fajn ja jsem nastvanej jak cip měl jsem na to projekt a celej podelane farnel mi rekl že dostanu max jeden kus.dementiiiiiii
Co si udělat klon ? už jsem dělal neco do 4 vrstev tak to by snad slo do 6 snad to nebude tak velká pakárna hlavně si mučeme domalovat i to co tam není ? máte nekdo zájem písněte ale bude to boj na dlouhou trasu:-)


Mrkva

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #16 kdy: 12. 06. 2012, 12:10:34 »
Počkej si, za chvíli snad povolí objednávky víc kusů v rámci jedné objednávky.
Ten klon není špatný nápad až na to, že to nedáš, protože neseženeš ten SoC :)

mise

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #17 kdy: 18. 06. 2012, 16:22:45 »
Má někdo k Raspberry Pi schéma zapojení, eventuálně PCB layout?

Stránky www.raspberrypi.org vypadají zatím spíš jako parodie a na R-Wiki je taky jenom plno mark. žvástů.

Docela by mě zajímalo, kolika vrstvá deska bude, jak je to zapojené a další... Všude čtu jenom kecy vynášející do oblak a nic konkrétního... :-\

Hledáš tohle  schéma ;)
http://www.raspberrypi.org/wp-content/uploads/2012/04/Raspberry-Pi-Schematics-R1.0.pdf

nm

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #18 kdy: 22. 06. 2012, 15:17:52 »
Co si udělat klon ? už jsem dělal neco do 4 vrstev tak to by snad slo do 6 snad to nebude tak velká pakárna hlavně si mučeme domalovat i to co tam není ? máte nekdo zájem písněte ale bude to boj na dlouhou trasu:-)
Klon? To jako ze si vyrobis vlastni verzi RaspPi? Tak to chci na tebe kontakt. Uz jsem zkontaktovany s jednim klukem, co ma taky takovyhle zajmy a do nejakyho projektu by sel. Kdyztak mi pisni na novomente(at)gmail.com. Dlouha trat je fajn.

RDa

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #19 kdy: 23. 06. 2012, 13:07:22 »
a jaky procesor chcete pouzit? pripojuji se k umyslu to vylepsit trocha


Rax

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #20 kdy: 23. 06. 2012, 14:19:15 »
Co si udělat klon ? už jsem dělal neco do 4 vrstev tak to by snad slo do 6 snad to nebude tak velká pakárna hlavně si mučeme domalovat i to co tam není ? máte nekdo zájem písněte ale bude to boj na dlouhou trasu:-)

Sedni si do kouta a čekej až to přejde, neseženeš v kusovce ten Broadcom ani nic podobného a výrobci se nebaví o ničem menším než 10 000 ks.
Zvládneš ARM s SDRAM a s Ethernetem, ale nebude to umět grafiku.

KapitánRUM

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #21 kdy: 23. 06. 2012, 14:55:17 »
Jak dostat z výrobce jeden kus, hm, zavolat na obchod? Vysmějou se Vám!
Ale to neznamená, že to nejde. Hlavou zeď neprorazíš, mušíš to udělat chytře.

A) Můžeš říct, že ano, že koupíš těch minimálních 1k kusů, ale nejprve chceš 20 vzorku zdarma k vůli přípravě tišťáku. Na to občas slyšej.
B) Obrátíš se se stejnou věcí na marketingové oddělení, že jsi četl jejich vychvalovací dokumentaci a že by si to vaše firma chctěla vyzkoušet, jestli ti mohou poslat ukázkových 20 kusů k vůli vývoji PCB.
C) Obrátit se na Číňany, v Čínskejch eshopech to seženeš od 1 kusu.

Jinak zkopírovat PCB je v zásadě maličkost, komunisti kopírovali úplně celé čipy.
Dostali čip a postupně ho brousili, obkreslovali, brousili, obkreslovali, až měli funkční klon.
S tím PCB to zvládneš i doma.

dustin

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #22 kdy: 23. 06. 2012, 19:43:33 »
A dají ti k tomu SoCu i dokumentaci na úrovni registrů, která téměř nikdy není veřejně dostupná? Kdyby ten chlápek nedělal u Broadcomu, kdo ví, zda by se k tomu dostal...

RDa

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #23 kdy: 23. 06. 2012, 21:21:09 »
Jde to udelat i s grafikou - dalsi dokumentovany cip je ten ktery byl pouzit v open telefonu... ale melo to tusim koule 0.4 nebo 0.5 mm od sebe, coz je mobilni segment, ne consumer.... ale kdyz se chce, vsechno jde :)