Raspberry Pi informace

Xjmeno363sdvfsd

Raspberry Pi informace
« kdy: 05. 03. 2012, 14:34:17 »
Má někdo k Raspberry Pi schéma zapojení, eventuálně PCB layout?

Stránky www.raspberrypi.org vypadají zatím spíš jako parodie a na R-Wiki je taky jenom plno mark. žvástů.

Docela by mě zajímalo, kolika vrstvá deska bude, jak je to zapojené a další... Všude čtu jenom kecy vynášející do oblak a nic konkrétního... :-\


gdsfgsdfgdsfg

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #1 kdy: 05. 03. 2012, 14:39:20 »
nekde na wiki k raspberry pi byla nejaka dokumentace toho pouziteho arm procesoru, pokud se nepletu tak tam byla i schemata jednotlivych casti.
a nebo se pletu a videl jsem to v dokumentaci k beagle boardu, ale myslim, ze beagle board bude do jistemiry
podobny raspberry pi, takze se tam da neco precist.

gdsfgsdfgdsfg

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #2 kdy: 05. 03. 2012, 14:40:48 »

Xjmeno363sdvfsd

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2012, 10:26:26 »
jo, tohle znám, ale schéma tam není a desky jsou jenom nějaký renderovaný pre-verze a ještě jenom screenshoty.
Celé to na mě působí fakt jako hoax.

Kdyby byla dokumentace jako k beaglu, to by bylo super, ale na to, ze už se to prodává, fakt bída.

Ivan

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2012, 10:32:05 »
Koukni se na wikipedii. Puvodni stranky RI byly nahrazeny statickymi, kvuli vysoke zatezi behem minuleho tydne.


m

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2012, 12:37:31 »
.. ono je někde řečeno, že to má být open source hardware ?

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2012, 13:36:11 »
.. ono je někde řečeno, že to má být open source hardware ?

Je receno, ze to NENI OS HW, protoze to pouziva binarni blob.

Viz napr. http://lists.freebsd.org/pipermail/freebsd-hackers/2011-November/036744.html

Xjmeno363sdvfsd

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #7 kdy: 06. 03. 2012, 16:40:25 »
.... ono je někde řečeno, že to má být open source hardware ...

někdo někde tvrdil že ano? I když, pokud to má být určeno do škol, bylo by to super. Mimochodem, bez schématu si stejně neškrtneš. Teda pokud to nechceš používat jenom jako minirouter někde za skříní...

dustin

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #8 kdy: 06. 03. 2012, 18:29:12 »
Obávám se, že vzhledem ke složitosti tišťáku (6 vrstev?) a technologii BGA bude i to schéma celkem zbytečné. Co nebude vytažené na piny, k tomu se sotva dostaneme.

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #9 kdy: 06. 03. 2012, 19:54:07 »
Obávám se, že vzhledem ke složitosti tišťáku (6 vrstev?) a technologii BGA bude i to schéma celkem zbytečné. Co nebude vytažené na piny, k tomu se sotva dostaneme.

Myslel jste pouzdro BGA.

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #10 kdy: 06. 03. 2012, 19:58:09 »
Má někdo k Raspberry Pi schéma zapojení, eventuálně PCB layout?

Stránky www.raspberrypi.org vypadají zatím spíš jako parodie a na R-Wiki je taky jenom plno mark. žvástů.

Docela by mě zajímalo, kolika vrstvá deska bude, jak je to zapojené a další... Všude čtu jenom kecy vynášející do oblak a nic konkrétního... :-\

Raspberry Pi už sleduji od listopadu a z toho co jsem četl nikde nikdy nebylo nic řečeno o OpenSource hardwaru. Navíc informace o GPU blobu jsou už na stránkách také pěkně dlouho a to včetně informace, že kompletení datasheet k BCM2835 nebude s největší pravděpodobností k dispozici. (Nedávno Broadcom zveřejnil hodně osekaný datasheet, aby se neřeklo.)

Xjmeno363sdvfsd

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #11 kdy: 07. 03. 2012, 09:03:00 »
...Obávám se, že vzhledem ke složitosti tišťáku (6 vrstev?) a technologii BGA bude i to schéma celkem zbytečné....


a jak chcete napsat program používající I/O? Jak si představujete, že napíšete vlastně cokoliv kromě hello world?

PS: připadá vám tohle složité? (str 4, je to taky deska s plným linuxem a arm9)
http://www.olimex.com/dev/pdf/ARM/ATMEL/SAM9-L9260.pdf



dustin

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #12 kdy: 07. 03. 2012, 09:22:38 »
Nejde o to, že by bylo to schéma složité, ale právě o to, že bude docela jednoduché, ale téměř bez šance cokoliv změnit vzhledem ke složitosti desky a pouzdru BGA s nedostupnými piny. Takže pokud budou zdokumentované headery na desce (například ony GPIOs), tak vlastní schéma je mi celkem k ničemu, stejně to nijak neupravím a nic jiného si z broadcomu nevytáhnu. Samozřejmě budu chtít vědět, jak jsou ty GPIOs vyvedené, zda jsou tam nějaké oddělovací drivery, ale to by mělo být součástí specifikace té desky.

Tomas

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #13 kdy: 14. 03. 2012, 20:06:40 »
Header Raspi je zdokumentovany treba tady, vcetne toho jak pristupovat ke GPIO..

http://elinux.org/RPi_Low-level_peripherals

Re:Raspberry Pi informace
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2012, 17:16:18 »
A mám doma bráchu.. ;)


Uploaded with ImageShack.us