Squid a flash video

Squid a flash video
« kdy: 04. 03. 2012, 21:33:58 »
Ahoj,
chtel bych se zeptat zda mate nekdo zkusenosti se skryvanim IP adresy pri sledovani flash videa. Jde o to, ze kamos v Nemecku nemuze sledovat vysilani CT pac nema ceskou IP. Poradil jsem mu Squid...

On mi rikal, ze Squid pry nedokaze oklamat stranky CT a ze flash stream jde "mimo" Squida. Neni mi jasne jako to - v tomto pripade je prece Squid zadatetelem. Chce to resit pres openVPN, ja se ale stejne priklanim ke Squidovi. Nevite nekdo jak to je se squidem a flash streamem?

Diky


Re:Squid a flash video
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2012, 22:25:58 »
TOR?

Lol Phirae

Re:Squid a flash video
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2012, 22:35:40 »

jaster_spad_z_tresne

Re:Squid a flash video
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2012, 23:17:23 »
Tor na koukani TV ? ROFL :D :D
OMG :O

kkjanius

Re:Squid a flash video
« Odpověď #4 kdy: 05. 03. 2012, 00:11:54 »
No neviem to isto ale moze ist o to, ze squid je HTTP proxy to znamena ze cez neho chodi len http komunikacia. Co sa tyka flash videi tie su do stranky vnorene a v podstate moze ist iba o flash prehravac, ktory  konkretny video stream stahuje z ineho servera a z ineho portu napriklad pomocou mms://, rtp:// alebo tak nejako, co squid nepodporuje. Treba pozriet zdrojovy kod stranky a najst tam prehravac a v parametroch pre prehravac bude i link videa. Je to podobne ako pripad ked squid sice podporuje stahovanie suborov cez FTP ale nahravanie na server cez squid uz nepojde. Tiez som problemy z videami cez squid riesil ale nakoniec som to poriesil tak, ze pouzivam squid ako transparentne http proxy s content filtrom a ostatna komunikacia chodi priamo (cez nat a firewall).


Re:Squid a flash video
« Odpověď #5 kdy: 05. 03. 2012, 07:23:02 »
@kkjanius: diky za popis funkce squida. dalsi moznost je pouzit openvpn.

Žoržo

Re:Squid a flash video
« Odpověď #6 kdy: 05. 03. 2012, 08:13:02 »
Používám squid na Hulu, CBS a podobné a není s tím žádný problém. Akorát je potřeba nastavit, aby proxy byla skutečně anonymní, tj. do squid.conf přidat:
Kód: [Vybrat]
forwarded_for off

request_header_access Allow allow all
request_header_access Authorization allow all
request_header_access WWW-Authenticate allow all
request_header_access Proxy-Authorization allow all
request_header_access Proxy-Authenticate allow all
request_header_access Cache-Control allow all
request_header_access Content-Encoding allow all
request_header_access Content-Length allow all
request_header_access Content-Type allow all
request_header_access Date allow all
request_header_access Expires allow all
request_header_access Host allow all
request_header_access If-Modified-Since allow all
request_header_access Last-Modified allow all
request_header_access Location allow all
request_header_access Pragma allow all
request_header_access Accept allow all
request_header_access Accept-Charset allow all
request_header_access Accept-Encoding allow all
request_header_access Accept-Language allow all
request_header_access Content-Language allow all
request_header_access Mime-Version allow all
request_header_access Retry-After allow all
request_header_access Title allow all
request_header_access Connection allow all
request_header_access Proxy-Connection allow all
request_header_access User-Agent allow all
request_header_access Cookie allow all
request_header_access All deny all
Předpokládám, že by to mohlo fungovat i na ČT.

Co se týká toho, že flash jde napřímo a ignoruje proxy settings v prohlížeči - myslím, že dřív to tak bylo a řešení bylo natvrdo zakázat přímý přístup na net, potom vzal flash nastavení proxy. Ale v poslední době (nevím od které verze) si myslím, že už bere i flash nastavení proxy rovnou.

Samozřejmě je dobré pro tento účel vyhradit samostatný prohlížeč nebo i virtuál.

OpenVPN má docela výrazný vliv na výkon - propustnost, ale použít se dá samozřejmě taky.

veruze

Re:Squid a flash video
« Odpověď #7 kdy: 05. 05. 2012, 19:04:11 »
Ja som to skusal pre STV, kde streamuju MS v hokeji 2012 cez flash.
Problem bol v tom ze flashplayer sa napaja na rtmp stream priamo a nie cez proxy, co vyzera ze je bug, ktory treba nahlasit.
Riesenie: pozit software, ktory presmeruje trafic celeho systemu cez proxy. Napr. Widecap, freecap, proxifier ...
Este poznamka: ja mam nastavene squid proxy tak aby nebolo viditelne, neviem ci by to islo aj bez toho.

labro

Re:Squid a flash video
« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2012, 15:55:40 »
viete mi niekto pomoct tiez obcas potrebujem kuknut spravy z inej krajiny, tak neviem ako mam pouzit nejaku bezpecnu proxy, nasiel som si na  internete proxyny a tie zadavam do web browsera ale per taketo ucely je to nepouzitelne.

poradi niekto ?