Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?

Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« kdy: 03. 03. 2012, 18:14:54 »
http://downloads.element14.com/raspberryPi1.html

teraz vychadza toto zariadenie, vyzera to velmi zaujimavo na pouzitie ako servera nenarocneho na vykon...i ked nemuselo by to byt spatne aj ako nejaky routerik...
vedeli by ste to nejako vyuzit?


bkralik

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2012, 18:40:07 »
Jako linuxový router nevim jestli to je uplně vhodné, přece jenom to je ethernet over USB a nevím jak to bude výkonné na routování.
Každopádně si ale myslím, že to je použitelné jako tenký klient do PC učebny a nebo například multimediální centrum k televizi. Mám dojem že XBMC jsem na to už viděl hotové...

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2012, 23:43:16 »
Taky bych to viděl na XBMC k TV

kkjanius

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2012, 00:05:23 »
No ja to planujem pouzit v spojeni s arduinom, debianom a s proview ( Soft PLC vid. http://www.proview.se) na riadenie domacej varny piva ale to az tak niekedy okolo buducich vianoc :) Dufam ze dovtedy bude dostupnejsie :)

knedla

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #4 kdy: 04. 03. 2012, 07:45:48 »
mpd a prehravanie hudby- rozoberem zosilovac, nejak to tam napasujem, pripojim ethetnet a hotovka


David

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #5 kdy: 04. 03. 2012, 16:46:12 »
Prijimac internetoveho radia. Mam svoje oblibene radio, ktere mi doma hraje temer trvale - jako kulisa (pokud se zrovna nedivam na televizi ;-) ).  Zapinat kvuli tomu PC vyjde draho (spotreba), tohle ten problem elegantne vyresi.

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #6 kdy: 05. 03. 2012, 13:03:42 »
Jako testovací servřík na zkoušení blbostí před jejich instalací na ostrý provozní server.

drew

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2012, 22:17:09 »
DLNA hudobný prehrávač

nm

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #8 kdy: 02. 05. 2012, 20:59:26 »
Raspberri Pi - nadherna vecicka. Tak nejak jsem zavzpominal na stary casy plny hrani pocitacovych her, kdy PC-cka meli par stovek MHz. Taky tehdejsi hraci konzole nebyly nejak vykonny. Vyvinout pocitacovou hru nestalo desitky milionu dolaru, a presto vysledky hernich vyvojaru pobavily miliony lidi.

Tak jsem si tak rikal, co se tak na chvili zastavit u Rasperri Pi. Nerikam, ze by se na tom rozbehly dnesni nejprednejsi AAA tituly. Ale napadlo me, co takhle postavit takovy maly hybrid pocitace + konzole. Takovou malickou herni platformicku, kde vyvoj hry nemusi byt zalezitosti pouze elitnich studii, ale i zacinajicich kreativnich jedincu, nebo malych skupinek lidi.

Dokazu si predstavit, kolik zabavy za malo penez by to mohlo prinest. Takova jednoducha komunita, neco jako je YouTube. Akorad, ze lidi nebudou tvorit videa, ale pocitacovy hry.

Mozna, ze na to Raspberri Pi hardwarove zatim nema, nevim, nejsem odbornik pres hardware. Ale nejaka budouci verze by se urcite ujala. Co rikate? Bylo by mozny udelat takovou malou herni revoluci?

pozn. Uz mam tak nejak dost vsech tech iPhonu a Androidu s Angry Birds.

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #9 kdy: 02. 05. 2012, 21:54:57 »
Konzola už tu byla na Atmelu

http://www.youtube.com/watch?v=Da3OIHtX8d8

Tohle je přeci jen větší dělo, než Atmel. Obávám se, že by to nadšenci klasických oldschool konzolí moc neocenili  :D

hu

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #10 kdy: 02. 05. 2012, 23:06:25 »
Ja s tim chci zkusit zbastlit ridici jednotku ke quadrotoru.

asdsdasd

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #11 kdy: 03. 05. 2012, 01:03:49 »
@hu: am to ti staci arduino, bohate ... a myslim ze by bolo dokonca omnoho OMNOHO vhodnejsie ...


hu

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #12 kdy: 03. 05. 2012, 01:43:42 »
@hu: am to ti staci arduino, bohate ... a myslim ze by bolo dokonca omnoho OMNOHO vhodnejsie ...

AVR bych pouzil jako regulatory jednotlivejch motoru. Nejsem uplne presvedcen, ze je to vhodna platforma pro nejake pokrocilejsi rizeni pohybu celeho stroje.

nm

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #13 kdy: 03. 05. 2012, 11:38:18 »
Konzola už tu byla na Atmelu

http://www.youtube.com/watch?v=Da3OIHtX8d8

Tohle je přeci jen větší dělo, než Atmel. Obávám se, že by to nadšenci klasických oldschool konzolí moc neocenili  :D

No prave ze je to vetsi delo a hlavne levny. Nemel jsem na mysli old-school hry. Mel jsem na mysli zcela nove hry se zajimavymi napady. Abych to upresnil, tak dnesni hry stoji predevsim na uzkych hernich typech (strilecka, adventura, RPG, adt.) Ja mam na mysli mnohem originalnejsi typy her. Drive jich bylo spoustu, ale nemely k dispozici to delo, co je zrejme Raspberri Pi dneska.

Navic, nemyslim si, ze by mela vzniknout ciste konzole, ale hybrid konzole a PC. Coz znamena, ze by na nej slo nainstalovat Windows, Linux, BSD, co kdo by chtel, stejne jako na PC. A dale by to melo vychytavky jako konzole, ze se do toho strci flashka s hrou a uz to nabyha bez instalace. Konzolola by asi byla resena konzolovym Operacnim Systemem - tedy softwarove + priblizit k tomu hardware. Ale ten hardware by musel byt take schopny funkce klasickeho PC pocitace.

No a navic by to mohla byt porad ta hracka pro vsechny ty blbiny, co se s tim da delat.

Jinymi slovy, Sony bojuje u PlayStationu za to, aby na nej nesly instalovat jiny Operacni Systemy. Raspberri Pi by prave naopak toto primo podporovalo.

Tak co myslite ted?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #14 kdy: 03. 05. 2012, 13:12:56 »
nm: Nápad dobrej, ale pokud ho nenapíšeš někam "nahoru", tak zůstane jen u něj. Možná y stálo i za to, kontaktovat přímo výrobce a/nebo nějakej vývojářskej tým, kterej by pro to udělal nějaký první pecky. Ale nápad je každopádně dobrej. A bylo by to i slušně levný. A přenosný. A tak dále... :-)