Jak zkopírovat soubory přes sériový port

Jak zkopírovat soubory přes sériový port
« kdy: 23. 02. 2012, 09:55:16 »
Ahoj,

je nějaká možnost, jak překopírovat několik souborů z jednoho linuxu na druhý, když jsou propojené pomocí sériového kabelu, na "zdrojovém" počítači používám minicom a na "cílovém" běží na sériovém portu getty?


hu

Re:Jak zkopírovat soubory přes sériový port
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2012, 11:10:35 »
Kód: [Vybrat]
cat soubor > /dev/ttySx
cat /dev/ttySx > soubor

Jinak zkus "man sz".

Re:Jak zkopírovat soubory přes sériový port
« Odpověď #2 kdy: 23. 02. 2012, 11:34:58 »
Problém je v tom, že to sériové spojení je zároveň jediný způsob, jak se na toho "klienta" mohu připojit interaktivně na příkazovou řádku. Všiml jsem si, že minicom mi nabízí zaslání souboru v různých formátech ([xyz]modem, kermit,ascii), ale dokáže getty, které visí na sériovém portu klienta, něco takového přijmout?


j.

Re:Jak zkopírovat soubory přes sériový port
« Odpověď #3 kdy: 23. 02. 2012, 13:31:47 »
A co tak pouzit uudecode/decode, vypsat vystup na obrazovku a zkopirovat to z "master" pocitace pres schranku? Podobne zhovadilosti jsme pouzivali na systemech na ktere meli jenom terminal concentrator.


mkmm

Re:Jak zkopírovat soubory přes sériový port
« Odpověď #4 kdy: 23. 02. 2012, 14:12:35 »
Jednou jsem to take potreboval, udelal jsem to podobne jak pise j. vyse. Zkus u sebe zakodovat soubor prikazem "base64 soubor > enc", vystup vloz do schranky treba prikazem "xclip enc", prepni se do minicomu, napis "base64 -d >soubor", stiskni Enter, vloz obsah stranky (prostrednim tlacitkem mysi nebo kombinaci Shift+Ins), potom stiskni kombinaci Ctrl+d a soubor je na druhem pocitaci.


Re:Jak zkopírovat soubory přes sériový port
« Odpověď #5 kdy: 23. 02. 2012, 14:29:34 »
Tak to bylo přesně ono. Na "masterovi" jsem zakódoval pomocí base64, na klientovi spustil base64 -d > soubor a zakódovaný soubor jsem poslal z minicomu pomocí Ctrl-A => Z => S => ASCII. Díky za pomoc.  8)