Spocitej si pametovou narocnost aplikaci a operacnich systemu, ktere na tom budes provozovat najednou (zapnute samozrejme, vypnute se nepocitaji) a kup stroj, ktery bude mit velikost RAM rovnou (aspon) souctu. Pokud skutecne budes potrebovat hodne diskoveho I/O na vsech tech strojich, ale ne moc vysoke naroky na misto, porid SSD disky v rezimu RAID10 (tj. nejmene 4). Pokud potrebujes i hodne diskoveho prostoru, nezbyde ti nez poridit normalni disky (v horsim pripade nejake 10k ci 15k rpm), opet ale pouzij rezim RAID10. Muzes tam mit treba i jedno uloziste na normlnich HDD, a nejake na SSD, a davat na ne virtualy podle jejich potreb. Koneckoncu muzes klidne kazdemu virtualu priradit jeden fyzicky disk, nebo treba nejaky RAID1 mirror ze dvou disku.
CPU moc resit nemusis, pokud ty virtualy nebudou moc vypocetne narocne, ale asi by to i tak chtelo cca 1 jedno jadro na maximalne 2 virtualy.
Ale u virtualizace je vzdycky nejnutnejsi hlavne diskove I/O a RAM.
Nicmene, VZDYCKY je potreba ten HW navrhnout dle presnych pozadavky, zadny obecny navod neexistuje. Kdyz na to prijde, klidne muzu rozjet 15 virtualu na notebooku se 4 GB RAM a 5400 rpm diskem, pokud to budou linuxove stroje bez GUI a jen s nejakymi nenarocnymi a dobre vyladenymi sluzbami (malo vytizene webservery, DNS servery, male SQL DB apod) - kazdemu z tech virtualu dam 128 MB RAM a 2 GB HDD a jeste mi zbyde 2 GB RAM pro vlastni hostitelsky stroj a prakticky na nem provoz tech virtualu ani nepoznam (nejnarocnejsi na tom bude bootovani, ale staci nastavit aby se ty virtualy spoustely se zpozdenim a postupne).