Moje odhady pro letošní rok:
S nástupem Windows 8 a (alespoň částečnou) implementací C++11 přijde částečné oživení zájmu o C++, případně různých na C++ postavených multiplatformních technologií (asi nejvíce Qt). Jak dlouho vydrží (ten zájem i Windows 8), si ale netroufám odhadovat.
S koncem základní a blížícím se koncem rozšířené podpory Windows XP očekávám pomalý růst Linuxu, hlavně na místech, kde se musí šetřit (školy) nebo kde se stejně Windows používají jenom jako klienti pro RDP (banky, velké instituce). Podzimní prodej Raspberry Pi s krabičkou a další na ARMu postavené mikropočítače (které nemají a ani nebudou mít plošně předinstalované Windows) tomu také pomůže.
Mnohem více peněz půjde do zabezpečení a do cloudových služeb (resp. virtualizace), které lépe odolávají DDoS, i když neočekávám, že by se větší množství správců sítí dozvědělo něco o DMZ nebo interních firewallech.
Okolo a po World IPv6 Launch nastane rozmach IPv6, které se tak konečně v objemu přenesených dat dostane nad úroveň statistické chyby, i když neočekávám, že by ještě letos překonalo 10 %. Je možné, že někteří velcí hráči (UPC?) přejdou na IPv6 jako hlavní protokol pro svou síť, i když neočekávám, že by IPv4 ještě letos kterýkoliv poskytovatel nahradil za NAT64.
A moje asi největší očekávání je 3D telefon s HD(+) obrazovkou a nativním Ice Cream Sandwich :-)