.htaccess a dvě stránky na jedné doméně

miro

.htaccess a dvě stránky na jedné doméně
« kdy: 09. 02. 2012, 08:41:01 »
..hned vysvětlím :) - nám na doméně domena.cz starší verzi stránek. Přitom bych si ale rád připravil a otestoval na jejich pozadí novější rovnou tam, kde má být.

Aktuálně používám Redirect 301 /www/domena/index.html /www/domena/index2.php

...což splní účel a příchozí vejda je šoupnut na index2.php, kde ho chci mít. Jenomže bych přitom potřeboval mít nějak přístupný ještě index.php od redakčního systému nového webu (pravd s allow,deny a IP, aby mi tam zatím nijak nelezli nepraví). Ale výše zmíněný redirect mi směřuje na index2.php i domena.cz/index.php. Můžu nějak odlišit v htaccess resp httpd vstup na domena.cz jako takove od vstupu na domena.cz/index.php ?


Re:.htaccess a dvě stránky na jedné doméně
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2012, 11:03:42 »
Ahoj,
ja pouzivam tento zpusob pro testovani vice verzi aplikace na jednom serveru.
v .htaccess mam napr. toto
Kód: [Vybrat]
RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.domain\.cz [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/stare_stranky/
RewriteRule ^(.*) /stare_stranky/$1 [L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^test\.domain\.cz [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/nove_stranky/
RewriteRule ^(.*) /nove_stranky/$1 [L]
na ftp jsou umisteny dva adresare /stare_stranky a /nove_stranky
pokud do prohlizece zadam domenu www.domain.cz zobrazi se web ze slozky /stare_stranky
a poku zadam test.domain.cz zobrazi se web ze slozky /nove_stranky

Kód: [Vybrat]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/stare_stranky/tento radek je tam proto aby nedochazelo k zacykleni presmerovani.

Snad jsem pozadavek pochopil spravne.

Vjetnam

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:.htaccess a dvě stránky na jedné doméně
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2012, 23:55:59 »
Mám pocit, že htaccess umí ověřit IP návštěvníka - pro svou IP tedy nastavit novou verzi, pro ostatní starou. Jen to vyžaduje editaci htaccess, když chceš vidět i tu druhou verzi... Ale zase to jde použít i tam, kde by mohl být problém s použitými subdoménami.