VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika

Jiri K.

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #135 kdy: 27. 12. 2014, 16:08:40 »
Protože posuneš střední hodnotu zahořklosti směrem k mému standardu :D

Mimochodem, ta čísla jsou podle mě perfektní. Odpíchnu se od matematiky, ve které jsme 10. v EU - zrovna v MAT nejsou třeba kdoví jaké prachy na tech. zázemí, ale hlavně kapacity, a 10. místo ukazuje že kapacity máme :-)


Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #136 kdy: 27. 12. 2014, 18:27:29 »
A ještě jedna věc, ať tu jsou taky nějaká ta fakta: (2010)
Klobouk dolů za ty argumenty, fakt po hodně dlouhé době tady vidím někoho, kdo se snaží dobrat pravdy tím, že hledá fakta a dokládá svoje tvrzení. Víc takových jako ty a možná ty diskuse tady budou mít i nějaký smysl. Velký dík za to.

Nicméně teoretikovi je zbytečný předkládat jakýkoli fakta, jeho postoj není založený na faktech, ale na ideologii - na arbitrárním označením něčeho konkrétního za "práci pro lopaty", kterou "může dělat kdokoli se střední". Proti tomu nejde argumentovat, protože to jde říct prakticky o jakékoli pozici v IT - i CSO pro banky by šlo v principu vychovat na střední škole. I data mining by se klidně mohl učit na střední škole (pokud by se neučilo nic jinýho a šlo by se přímo tímhle směrem). I nějaké části teoretické informatiky by zvládli středoškoláci místo kuželoseček.

Navíc vůči názoru na denotát slov nemá smysl argumentovat. Pokud chce toretik říkat všemu, kde se učí X a ne Y "střední škola", tak ať si tomu klidně tak říká. Zaveďme tedy pojem DTSŠ ("dle teoretika střední škola") a konstatujme, že minimálně část českých škol, označených jako "vysoké" jsou DTSŠ. No a? To je přece úplně jedno, význam slov nehraje roli. Důležité je, absolventi DTSŠ jsou spokojeni se znalostmi, které nabyli, jestli najdou uplatnění nebo ne a jestli je to v oborech perspektivních, nebo spíš pomalu zanikajících.

Bitcoinir

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #137 kdy: 27. 12. 2014, 18:33:25 »
Nic mi nevykouzli usmev na lickach, jako kdyz se deti hadaji, kdo ma lepsi skolku.

Predstavte si, panove, takova pekna 18ctka si za mesic oralnich cviceni od Berlusconiho vydela vic, nez vy za 5 let, skolu nema a presto bude pro spolecnost prinosnejsi nez programator, protoze ma delohu.

teoretik

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #138 kdy: 27. 12. 2014, 18:37:33 »
Nevím, Mirku, jestli jsi byl někdy třeba v běžné korporaci. Tam sedí právě ty lopaty po VŠ. Mají saka, plno keců a prestižní školy. Když ale něco dělají, tak blbě a rozumná řeč s nimi není. A to je bohužel ještě to nejlepší, co jsem viděl. Pak jsou malé firmy, kde nejsou peníze a prostě víc jak 50k nikomu dát nechtějí. Tak tam jsou také třeba VŠ lidi, ale spíše ti odpadní.

Problém mám s tím, že tyhle lopaty projdou školou placenou z daní a ještě mají tu drzost si myslet, že to byla kvalita. Pak chudák Jiří K. si myslí, že v Brně nebo Praze vypadají školy jako se star-treku a cítí se hůř. I když je to úplně stejný odpad. Prostě je to jako pohádky. Každý je zná, ale nikdo neřeší, kde se to vzalo.


Predstavte si, panove, takova pekna 18ctka si za mesic oralnich cviceni od Berlusconiho vydela vic, nez vy za 5 let, skolu nema a presto bude pro spolecnost prinosnejsi nez programator, protoze ma delohu.

Programátor udělá rakety, které ji rozstřílejí s celou rodinou a v jeho společnosti bude za kinga.


Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #139 kdy: 27. 12. 2014, 18:43:22 »

No a mohl bys nám tedy, prosím, říct, s jakými školami máš zkušenost?


Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #140 kdy: 27. 12. 2014, 20:40:17 »
protoze ma delohu.
Deloha v tom myslim moc roli nehraje ;)

Nevím, Mirku, jestli jsi byl někdy třeba v běžné korporaci.
Zaměstnanej ne, ale samozřejmě jsem přišel do styku s různýma lidma z různejch firem z pozice zákazníka nebo technickýho kontaktu.

Problém mám s tím, že tyhle lopaty projdou školou placenou z daní a ještě mají tu drzost si myslet, že to byla kvalita.
Mě by dost zajímalo, jak bys ten pojem "kvalita" definoval. K čemu se to vztahuje? Jak se to dá změřit nebo aspoň nějak posoudit, informovaně odhadnout? Nejspíš se asi neobejdeš bez toho, aby ses zamyslel, k čemu podle tebe škola je, co je její cíl.

Zjevně nemůžeš pojem kvality ztotožnit s obtížností. Když budu mít jako povinný předmět učení se telefonního seznamu Brna na zpaměť, tak tu školu asi moc lidí neudělá, ale je to "kvalita"? Stejně tak pokud budu na dvou školách učit úplně totožnou látku, na jedné ji budu vysvětlovat srozumitelně, budu mít nějaké povědomí o pedagogických zásadách atd. atd. a na druhé škole to bude učit totální psychopat bez špetky empatie, tak pravděpodobně druhá škola bude "těžší", přitom obě předají v nejlepším případě tytéž znalosti (když nepočítám posílení schopnosti porozumění psychopatovi ;)

DK

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #141 kdy: 27. 12. 2014, 21:24:34 »
Programátor udělá rakety, které ji rozstřílejí s celou rodinou a v jeho společnosti bude za kinga.
Programator tezko nejake rakety udela ::) asi by to chtelo vic teorie, vime?

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #142 kdy: 27. 12. 2014, 21:32:25 »
...
Programátor udělá rakety, které ji rozstřílejí s celou rodinou a v jeho společnosti bude za kinga.

 :o
 ;D  ;D  ;D

Já to tušil, že ty budeš trochu jednodušší (který ví o reálném světě lejno)  ...

Bitcoinir

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #143 kdy: 27. 12. 2014, 21:50:40 »
Tak rakety urcite udelat muze z roli od toaletaku, jde o to, jestli rozstrilenim peknych samicek nenastve par mocnych samcu, kteri nebudou mit do ceho pichnout a poslou k nemu domu par negru s letlampama.

0xf

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #144 kdy: 27. 12. 2014, 22:30:52 »
studoval jsem  aplikovanou matematiku na FEI. Byl jsem tam 5 semestru. Co bych ktomu rekl pokud se nevyznas v elektrotechnice tak budes mit problemy.  Pro cloveka jako ja co studoval slaboproud predtim 5 let pohoda. Co se tyce matematiky narazil jsem na dva super lidi Bouchala, Dostal. Mnoho jejich poznatku jsem vyuzil v programovani i v praxi kdy jsem se venoval kdysi prumyslovym pohonum. Navic i diky nim se pro me stala matematika konickem. Jinac obecne co se tyce programovani pro me jako cloveka co zacal s programovanim v 6 letech nuda a strata casu zvlate kdyz se musi clovek potykat s ruznymi doktrorandy na cviku. Holt akademicke prostredi kde si dost lidi hraje na neco co neni. Jinak myslim ze to byla prumerna skola.

debianguru

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #145 kdy: 27. 12. 2014, 22:43:48 »
A jaktože neumíš psát, když máš VŠ? To bude asi spíše značný podprůměr, ne?

0xf

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #146 kdy: 27. 12. 2014, 22:56:49 »
a) nemam vs protoze 5 semestru nema zadny titul b) nikdy jsem se nevenoval cestine protoze me jednoduse nezajimala, proto jsem ani nikdy nemel ceske prostredi. ano jsem v tomto asi zdegenerovany... navic stejne pisu temer vzdy anglicky od komentu po komunikaci v zamestnani... vzal jsem to jako svetovou unifikovanou rec a reci pro komunikaci s lidmi se uz ucit nehodlam jsem v tomto omezeny. Dovedu si predstavit ze svuj cas travim nad pritazlivejsimi vecmi nez je cesky jazyk. Mimo to je mi uplne jedno kdo si me diky tomu kam zaskatulkuje. Lidi si me nenajimaji na to abych delal korektury ceskych textu.

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #147 kdy: 27. 12. 2014, 22:58:41 »
A jaktože neumíš psát, když máš VŠ? To bude asi spíše značný podprůměr, ne?

Nepíše se "jaktože", správně to má být "jak to, že" ;).

debianguru

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #148 kdy: 27. 12. 2014, 23:01:27 »
Nejsem guru na jazyk, ale tamto je fakt tragédie a pokud dodělal střední, tak je asi někde chyba.

debianguru

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #149 kdy: 27. 12. 2014, 23:04:56 »
Lidi si me nenajimaji na to abych delal korektury ceskych textu.

V pohodě, jen jsem nic tak strašného dlouho neviděl :D Ale třeba svoji práci děláš dobře.