Nastavení dvou sítí na jednom PC

Nastavení dvou sítí na jednom PC
« kdy: 02. 02. 2012, 18:08:51 »
Ahoj, předně chci říct, že jsem lajk bez větších zkušeností s nastavováním domácích sítí.

Mám notebook VAIO s Windows 7. Notebook je připojený k WIFI síti s internetem, kterou vysílá router Huawei Echolife HG520i
Síť má název Tenda (to není důležité) a je nastavena jako domácí síť.
 

Potřebuji na tomto notebooku nastavit další domácí síť. Tato druhá síť bude uzavřená. Použito bude stejné zařízení Huawei Echolife HG520i bez WIFI. Notebook bude připojen k routeru jen pomocí LAN kabelu. Na této síti nebude k dispozici internet. Do routeru můžou být připojeny další zařízení jako tiskárna a externí síťový disk.

Můžete mi poradit jak nastavit druhou síť?
První síť mám nastavenou. Internet funguje, vše pracuje.
S nastavení druhé, oddělené sítě si nevím rady.

Děkuji


Sten

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2012, 18:22:26 »
Prvně je otázka, jestli to ten router vůbec umí. Pokud ano, pak stačí nastavit na něm DHCP bez výchozí brány a mělo by být hotovo.

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #2 kdy: 02. 02. 2012, 18:27:38 »
Jestli co umí? Jak na něm mohu nastavit DHCP bránu. Jak jsem psal jsem lajk.

KapitánRUM

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #3 kdy: 02. 02. 2012, 19:29:29 »
Klidně bych ti vysvětlil, jak to máš nastavit, ale tohle není něco, co by mohl řešit úplný BFU.
Přišlo by mi to jako ztráta času, kdybych se tu dvacet minut rozepisoval, jak nastavit routování a ty bys mi stejně nakonec napsal, že to nezvládneš nastavit a že tě mám vést za ručičku.

Takže: naše hodinová sazba je 320,- Kč a po Liberci máme příjezd zdarma.
Jestli jsi odjinuď, obrať se na jinou firmu.

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #4 kdy: 02. 02. 2012, 19:46:59 »
Už se mi povedlo tu druhou síť nastavit. Připojený jsem tedy nyní k oběma sítím.
U té původní Wifi mi však nejede přístup k internetu.


Může být problém, že DNS server IPv4 u obou sítí je stejný? 10.0.0.138?


Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #5 kdy: 02. 02. 2012, 19:52:27 »
Už to mám. Myslím že to nejde. Jakmile jsem zakázal tu novou síť, internet na téprvní Wifi normálně jde.
Myslím, že to nejde kvůli tomu, že oba routry jsou stejné typy. Může to být tak?

#

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #6 kdy: 02. 02. 2012, 20:17:07 »
Si dej na kazdej router jinou gateway (teda u jedne presun z .138 jinam) + je dobry priradit podle MAC adresy statickou IP (opet na kazdym routru jinou) a to by melo stacit ... pokud by bylo nutny bridgovat, tak to nema smysl tady rozepisovat

Sten

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #7 kdy: 02. 02. 2012, 20:32:27 »
Jestli co umí? Jak na něm mohu nastavit DHCP bránu. Jak jsem psal jsem lajk.

Jestli umí nastavit dvě oddělené sítě a jestli umí nastavit DHCP bez brány. Osobně jsem však žádný takový levný modem neviděl.

Sten

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #8 kdy: 02. 02. 2012, 20:34:18 »
Aha, pochopil jsem to, že to bude přes jedno zařízení, ale ony zřejmě budou dvě. Tak to půjde, na tom druhém je potřeba nastavit DHCP bez brány (a DNS potom nemá smysl nastavovat).

Nomen Omen

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #9 kdy: 02. 02. 2012, 22:56:11 »
Klidně bych ti vysvětlil, jak to máš nastavit, ale tohle není něco, co by mohl řešit úplný BFU.
Přišlo by mi to jako ztráta času, kdybych se tu dvacet minut rozepisoval, jak nastavit routování a ty bys mi stejně nakonec napsal, že to nezvládneš nastavit a že tě mám vést za ručičku.

Takže: naše hodinová sazba je 320,- Kč a po Liberci máme příjezd zdarma.
Jestli jsi odjinuď, obrať se na jinou firmu.

Kolik jste si vyúčtoval za napsání Vašeho příspěvku? Počítáte to jako započatou hodinu? Takže 320,- Kč?

KapitánRUM

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #10 kdy: 02. 02. 2012, 23:24:09 »
Mňo, poskytujeme support ÚPLNĚ zadarmo pro zákazníky jisté firmy a hromadě lidí poradíme rádi a zadarmo. Ovšem jen pokud mám pocit, že to nebude házení hrachu na zeď. A také si musíme vydělat na chleba. Ale možná že Vy žijete v nějakém komunistickém ráji, kde peníze leží jen tak na ulici a pečené kuřátko Vám přinese rozverná soudružka 6x denně. Napadá mě KLDR  :P

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #11 kdy: 02. 02. 2012, 23:27:54 »
Muzu se zeptat, k cemu to je dobre? Nestaci vsechny pocitace napojit na ten router s Internetem a basta?

Nomen Omen

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #12 kdy: 02. 02. 2012, 23:30:33 »
Mňo, poskytujeme support ÚPLNĚ zadarmo pro zákazníky jisté firmy a hromadě lidí poradíme rádi a zadarmo. Ovšem jen pokud mám pocit, že to nebude házení hrachu na zeď. A také si musíme vydělat na chleba. Ale možná že Vy žijete v nějakém komunistickém ráji, kde peníze leží jen tak na ulici a pečené kuřátko Vám přinese rozverná soudružka 6x denně. Napadá mě KLDR  :P

Kolik jste si tedy vyúčtoval?

PiF

Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #13 kdy: 02. 02. 2012, 23:54:22 »
Dejte si vy dva magoři odchod!
Zase tomu chudákovi kazíte post!
Mě ste z toho taky udělali drbárnu!!!!

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení dvou sítí na jednom PC
« Odpověď #14 kdy: 03. 02. 2012, 09:12:43 »
Hod do placu vypis prikazu "route print" z prikazove radky. Start -> "cmd" napsat do vyhledavaciho pole -> Enter -> "route print" postni vystup sem a je to. Zrejme ti ta sit bez netu prekopne defaultni branu na sebe a veskery requesty bezej pres ni.