Routerstation se nepřipojí k jedné síti

vztekloun

Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« kdy: 29. 01. 2012, 04:19:10 »
zdravim lidicky. prosim Vas mam mensi problem.
se svou novou hrackou RouterStation od UBNT se ne a ne pripojit pres wifi na jeden router jako klient (wwan).
problem tkvi v tom ze tu sit ani nenajde pres skenovani siti i kdyz ostatni site mi to najde bez sebemensiho problemu a na pozadovane siti mam na jinych zarizenich obycejne temer 100% signal.
podobny problem jsem mel kdysi davno s USB wifinou od SMC ale s Tendou na PCI jsem pokrocil a sit mi to dokazalo vyhledat.
u RS jsem zkousel miniPCI wifiny od TP-Link, Compex a cosi "vyrvaneho" ze starsiho ntb Toshiba.
Ani jedna karta mi nedokaze tuhle sit / router vyhledat.
pouzivam backfire v10.03.1

a jeste jedna otazka... nevite jestli by mi tam sel AirOS? marne jsem ho hledal ale pro AR71xx rs nikde nic.... :-l dekuju mockrat a omlouvam se pokud jsem se nekde utip a napsal nejakou sra... jsem jeste trochu lajk :-[ diky mockrat za rady
« Poslední změna: 29. 01. 2012, 10:54:18 od Petr Krčmář »


lahwaacz

Re:Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2012, 20:35:52 »
Pokud daný AP nevysílá essid, je nutná konfigurace podle http://wiki.openwrt.org/doc/howto/clientmode#wpa_supplicant.with.hidden.aps.and.virtual.aps.vap
O které wifi karty se přesně jedná? Jedná se o RouterStation nebo o RouterStation PRO? Máš poslední verzi Backfire (nejnovější je tuším 10.03.1 RC6)? Taky by se hodil výpis dmesg po pokusu o připojení k síti.

vztekloun

Re:Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2012, 22:48:56 »
mno AP ssid vysila ale RS ( obyc verze ) ho i s nekolika dalsima wifinama od jinych vyrobcu proste ne a ne najit a zobrazit. jsem si nevsiml ze uz je RC6 tak ji jdu zkusit nainstalovat a pak poreferuju. doufam jen ze to je tim SW jinak jsem tu hracku asi kupoval zbyteecne..
jeste jeste jednou bych se rad zeptal - je nejakej balik s AirOS pro tenhle RS?

vztekloun

Re:Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2012, 22:42:35 »
fuu mno zkousel jsem RC6 a dokoknce i Gargoyle. U GG jsem nepokrocil ani nahodou a pro zmenu u RC6 mi to nechtelo najit wlan. pouze eth0 a eth1.... :-l  zkusim tu RC6 natahnout znovu. mozna jen chyba instalace ale spis bude problem mezi zidli a pocitacem.... preci jen se v tom jeste poradne nevyznam... :(

kosta

Re:Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2012, 22:56:42 »
nemuze to bejt tim, ze nevidi danej kanal, mas spravnou reg. dom.
treba mas jen kanaly 1-11 ale ten essid je na 13


kolemjdouci

Re:Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« Odpověď #5 kdy: 30. 01. 2012, 23:01:35 »
Ahoj.
Nikde jsi neuvedl, k jaké síti se vlastně snažíš připojit.
Jak bylo v příspěvcích výše:

1. Jednak zkontroluj normu - zda jsi ve správném regionu a máš správný band.
2. Není náhodou ta síť 5GHz a na druhé straně je RouterOS Mikrotiku? Pak bych to viděl na jejich proprietální nv2 protokol, který ten RS nemusím ve vzduchu vůbec vidět.

vztekloun

Re:Routerstation se nepřipojí k jedné síti
« Odpověď #6 kdy: 19. 05. 2012, 18:06:37 »
hoj. mno jedna se o 2.4Ghz sit, chci se pripojit na obyc router ( nevim presne ktery znacky ale vim ze tam nemaj mikrotik ani ubnt ). zkusil jsem sw NETSHE, ten mi sice tu sit najde ale neumim se tam vubec pripojit. zda se mi to jako nedodelany. kdyz dam mac adresu vzdaleneho routeru pro pripojeni tak se mi to k ni vubec nechce pripojit. nemate nekdo prosim tip na spolehlivej a jednoduchej sw / resp GUI? zkusil jsem LuCi na openwrt, gargoyle, netshe... :( diky