„Nový, lepší“ Google - mám divný pocit

„Nový, lepší“ Google - mám divný pocit
« kdy: 28. 01. 2012, 11:27:59 »
Informace, které shromažďujeme
Informace shromažďujeme proto, abychom mohli všem našim uživatelům poskytnout lepší služby – od určení jednoduchých věcí, jako je jazyk, kterým mluvíte, až po věci složitější, jako například reklamy, které pro vás budou nejužitečnější, nebo lidé, o které se na webu nejvíce zajímáte.

Informace o zařízení
Můžeme shromažďovat informace o konkrétním zařízení (například model hardwaru, verze operačního systému, jedinečné identifikátory zařízení a údaje o mobilní síti včetně telefonního čísla). Identifikátory vašeho zařízení nebo telefonní číslo může Google přiřadit k vašemu účtu Google.

Informace z protokolu
Když používáte naše služby nebo zobrazujete obsah poskytovaný společností Google, můžeme automaticky shromažďovat určité informace a ukládat je v protokolech serverů. Mezi ně mohou patřit:
...
informace z protokolu telefonování, jako je vaše telefonní číslo, číslo volajícího, čísla přesměrování, čas a datum hovorů, trvání hovorů, údaje o směrování zpráv SMS a typy hovorů,

Informace o poloze
Když používáte službu Google s umožněním určování polohy, můžeme shromažďovat a zpracovávat informace o vaší aktuální poloze, ...

http://www.google.com/intl/cs/policies/privacy/preview/
« Poslední změna: 29. 01. 2012, 10:53:14 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2012, 12:05:38 »
A prosímtě, rozdíl mezi tím a stávajícími podmínkami je přesně jaký?

http://www.google.com/intl/cs/policies/privacy/
Citace
Údaje o poloze – Google poskytuje služby určování polohy, jako jsou Mapy Google a Latitude. Pokud tyto služby používáte, může Google přijímat informace o vaší aktuální poloze (např. signály GPS odesílané mobilním zařízením) nebo informace, pomocí kterých lze určit vaši přibližnou polohu (např. identifikátor buňky).
Citace

http://www.google.com/intl/cs/mobile/privacy.html
Citace
V některých případech zaznamenáme vaše telefonní číslo. Vaše číslo zaznamenáme, pokud nám ho zašlete, pokud nás požádáte, abychom si ho zapamatovali, nebo pokud zavoláte nebo odešlete textovou zprávu společnosti Google nebo ze služeb Google. Pokud nás požádáte, abychom si zapamatovali vaše telefonní číslo, phttp://www.google.com/intl/cs/policies/privacy/řiřadíme ho k vašemu účtu Google nebo (pokud účet Google nemáte) k jinému podobnému ID účtu. Toto ID účtu často generujeme na základě ID vašeho zařízení a hardwaru. Pokud zařízení nebo hardware změníte, budeme moci vaši osobu ověřit až poté, co toto nové zařízení nebo hardware přiřadíte ke svému účtu.
Abychom mohli poskytovat zákaznické služby, shromažďujeme některé informace o událostech v zařízeních, např. údaje o selháních, a tyto informace dočasně přiřazujeme k vašemu účtu Google.
Většina ostatních informací, které z mobilních zařízení shromažďujeme, jako je ID zařízení a hardwaru, typ zařízení, typ požadavku, operátor, ID uživatele u operátora, obsah požadavku a základní statistiky používání zařízení a produktů a služeb Google, vás samy o sobě společnosti Google neidentifikují. Tyto informace však mohou být jedinečné nebo se mohou skládat z údajů či obsahovat údaje, které považujete za osobní. Pokud používáte zařízení se systémem Android, přiřadí společnost Google ID vašeho zařízení k vašemu účtu Google. Umožňuje nám to poskytovat některé služby, jako např. synchronizaci e-mailů a kontaktů Google.

plus mraky dalších pro jednotlivé služby.

DarkKnight

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #2 kdy: 28. 01. 2012, 14:07:28 »
kdyz priradis ke svemu uctu mobil - maji tvoje cislo
kdyz si nainstalujes jejich aplikaci do mobilu - maji info o telefonu
kdyz pouzivas google - maji informace o os/rozliseni/jazyku, maji informace o tom, co vyhledavas
kdyz pouzivas google mapy - maji informace o tvoji poloze


co se ti na tom nelibi? facebook dela to same... oni ti aspon nabidnou nejblizsi mista, kam muzes jit, podle toho treba radi vyhledavani (a za to jsem i obcas rad), nebo delaji mapu nejfrekventovanejsich lokalit


pokud se ti to nelibi, nepouzivej to :)

Michal

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #3 kdy: 28. 01. 2012, 14:10:08 »
To je tak, kdyz si na mobilu pustite google maps , tak kazdemu pripada cool ze tam hned maji predvybranou svoji aktualni polohu, ale kdyz se rekne "budeme zpracovavat vasi polohu, wifi site ktere vidite, vase mobilni cislo" tak se vsichni muzou po..at co je to za velkeh bratra.

Komu se to nelibi at ty sluzby proste nepouziva.

To co se googlu ted objevilo v podminkach uziti je jenom nasledek zakonu na ochranu osobnich informaci.

Napriklad podle nasich zakonu kazdy kdo zpracovava osobni data musi mit souhlas subjektu. Tohle je ten souhlas - google proste o ten souhlas pozadat musi aby se nemuse. Osobni data muze bejt klasifikovana jakakouliv informace vztazena k identifikovanemu nebo identifikovatelnemu subjektu, takze google proste v tech podminkach ma napsane vsechno co o vas zpracovava.

Opravdu vas kazdy kdo zpracovava vase data pozadal o souhlas, tak jako to dela google?
Napriklad vlastnik webove kamery na rohu ulice? Vas zamestnavatel kterej ma webove kamery u vstupu nebo vstupni dvere na cipovou kartu? Pujcovna aut ktera ma zabudovane GPS vyhledavani v aute (napriklad KIKA vam pujci auto na odvoz nabytku a pak budou sledovat kudy jedete a kam ste jeli).

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2012, 14:24:04 »
A prosímtě, rozdíl mezi tím a stávajícími podmínkami je přesně jaký?

...
Já jsem nic nesrovnával, já si to přečetl, když to na mne vyskočilo při přihlašování...


Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2012, 14:25:38 »
kdyz priradis ke svemu uctu mobil - maji tvoje cislo
kdyz si nainstalujes jejich aplikaci do mobilu - maji info o telefonu
kdyz pouzivas google - maji informace o os/rozliseni/jazyku, maji informace o tom, co vyhledavas
kdyz pouzivas google mapy - maji informace o tvoji poloze


co se ti na tom nelibi? facebook dela to same... oni ti aspon nabidnou nejblizsi mista, kam muzes jit, podle toho treba radi vyhledavani (a za to jsem i obcas rad), nebo delaji mapu nejfrekventovanejsich lokalit


pokud se ti to nelibi, nepouzivej to :)

1. A co je mi do facebooku? Já to nepoužívám.
2. "pokud se ti to nelibi, nepouzivej to :)" -  :) :) :), výborně

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2012, 14:31:37 »
Napriklad podle nasich zakonu kazdy kdo zpracovava osobni data musi mit souhlas subjektu. Tohle je ten souhlas - google proste o ten souhlas pozadat musi aby se nemuse. Osobni data muze bejt klasifikovana jakakouliv informace vztazena k identifikovanemu nebo identifikovatelnemu subjektu, takze google proste v tech podminkach ma napsane vsechno co o vas zpracovava.
Co to?

Opravdu vas kazdy kdo zpracovava vase data pozadal o souhlas, tak jako to dela google?
Napriklad vlastnik webove kamery na rohu ulice? Vas zamestnavatel kterej ma webove kamery u vstupu nebo vstupni dvere na cipovou kartu? Pujcovna aut ktera ma zabudovane GPS vyhledavani v aute (napriklad KIKA vam pujci auto na odvoz nabytku a pak budou sledovat kudy jedete a kam ste jeli).
Mám dojem, že v poslední době mne každý žádá/upozorňuje, že hodlá něco dělat s mými daty.
Ale moc to nevyhledávám.
A tam, kde se to děje, aniž bych o tom věděl, co mám dělat?
Co s tím už nadělám.

A to má být omluva pro Google?
A to si jako nesmím ani zauvažovat, jestli toho už není moc?

Lol Phirae

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2012, 14:33:31 »
A prosímtě, rozdíl mezi tím a stávajícími podmínkami je přesně jaký?

...
Já jsem nic nesrovnával, já si to přečetl, když to na mne vyskočilo při přihlašování...

Žes to nesrovnával ty, dokážu pochopit. Že ale totéž neudělá ani jeden z novinářů, kteří spustili ten přiblblý humbuk o ničem, to je opravdu tragédie.

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2012, 16:47:07 »
A prosímtě, rozdíl mezi tím a stávajícími podmínkami je přesně jaký?

...
Já jsem nic nesrovnával, já si to přečetl, když to na mne vyskočilo při přihlašování...

Žes to nesrovnával ty, dokážu pochopit. Že ale totéž neudělá ani jeden z novinářů, kteří spustili ten přiblblý humbuk o ničem, to je opravdu tragédie.
Přiznávám, díky té "novinářské žumpě" jsem si to přečetl pozorněji, mea culpa.

Abychom si rozuměli, mi je jasné, že když budu třeba chtít využívat ono "cool" řazení výsledků hledání podle nejbližšího okolí, musí znát "hledací stroj" mou aktuální polohu.
Ale není mi jasné, proč by si to měli skladovat i po zobrazení výsledků hledání, do "budoucna" ...

hu

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2012, 17:11:53 »
2. "pokud se ti to nelibi, nepouzivej to :)" -  :) :) :), výborně

Samozrejme, nuti te snad nekdo? Zda smlouvu s googlem uzavres, je tve svobodne rozhodnuti.

Smokie

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #10 kdy: 28. 01. 2012, 18:02:43 »
kdyz priradis ke svemu uctu mobil - maji tvoje cislo
kdyz si nainstalujes jejich aplikaci do mobilu - maji info o telefonu
kdyz pouzivas google - maji informace o os/rozliseni/jazyku, maji informace o tom, co vyhledavas
kdyz pouzivas google mapy - maji informace o tvoji poloze


co se ti na tom nelibi? facebook dela to same... oni ti aspon nabidnou nejblizsi mista, kam muzes jit, podle toho treba radi vyhledavani (a za to jsem i obcas rad), nebo delaji mapu nejfrekventovanejsich lokalit


pokud se ti to nelibi, nepouzivej to :)

1. A co je mi do facebooku? Já to nepoužívám.
2. "pokud se ti to nelibi, nepouzivej to :)" -  :) :) :), výborně
Tiez mi nie je celkom jasne z coho sa smejes. Nevyhovuju ti podmienky? Nepouzivaj. Sluzby Googlu su stale sluzby Googlu, nie sluzby ludi. Ze ich pouziva niekolko desiatok milionov uzivatelov je skvele, ale nic to na veci nemeni. Nevyhovuje ti to? Pouzivaj sluzby inej spolocnosti. :)

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #11 kdy: 28. 01. 2012, 18:58:58 »
Abychom si rozuměli, mi je jasné, že když budu třeba chtít využívat ono "cool" řazení výsledků hledání podle nejbližšího okolí, musí znát "hledací stroj" mou aktuální polohu.
Ale není mi jasné, proč by si to měli skladovat i po zobrazení výsledků hledání, do "budoucna" ...
Protože výsledky hledání se přizpůsobují vašim návykům... Pokud budete na termín "benzínka" pokaždé vybírat stejný výsledek, ať jste kdekoliv, bude upřednostňován ten jeden výsledek. Pokud ale budete vybírat vždycky tu nejbližší, pokusí se google zohlednit zase to. A jak to mají udělat bez znalosti vztahu "pozice-vybraný výsledek"?
O latitude ani nemluvím, to bez ukládání ani fungovat nemůže.

Nemyslím, že by se něco změnilo, prostě jen google dal dohromady podmínky ze všech služeb, tj i těch, které třeba zrovna vy nevyužíváte, ale v podmínkách teď jsou zahrnuté.

mx1

Znám zajímavější případ:
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2012, 00:06:47 »
Moc pěkný příklad "zásad ochrany soukromí".
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/download-youtube-videos/privacy/
Radši jsem to odinstaloval...

Jenda

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #13 kdy: 29. 01. 2012, 01:33:39 »
Co se na ně vybodnout? Jediné, co mají fakt nenahraditelné, je hledání, které je fakt špičkové. To můžeš zkusit přes Scroogle.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #14 kdy: 29. 01. 2012, 19:36:11 »
Obávám se, že dokud si nezařídíte všechno, co chcete používat, na svém vlastním železe umístěném u vás doma, budete vždy muset využívat služeb třetích stran a pak je celkem jedno, jestli je to google, seznam, nebo kdokoliv jiný.

Když po vás půjdou vládní služby, je jedno, u koho jste, data vydat musí. A pokud se bojíte toho, že nějaký zaměstnanec google si bude číst vaši poštu a koukat na vaše obrázky - mnohem víc se toho bojím u malých společností a projektů, kde není tolik lidí. Čistě matematicky je větší šance, že si zrovna vaše obrázky bude prohlížet zaměstnanec rajčete (nic proti nim), než google.

Nemluvě o tom, že nevím o jediné věci, která by se v těch nových podmínkách změnila oproti těm původním, jen místo hromady různých textů k jednotlivým službám je všechno pohromadě - takže je jasné, k čemu má google přístup (a prosím, uvědomte si, že když přidáte do google maps nějaký záznam i s fotkou, musí mít google od vás licenci ke zveřejnění, stejně tak, jako ji potřebuje k tomu, aby vůbec mohl poslat váš email a zálohovat vaše data).

Pokud nechcete google používat, nemusíte, ale nevidím důvod, proč najednou začít panikařit, když do teď vám to nevadilo.