Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu

Xjmeno363lkmkd

Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« kdy: 21. 01. 2012, 21:39:04 »
Mám problém se spuštěním luminance-hdr pod Ubuntu 10.04

po stažení a nainstalování:
libraw_0.13.8-2_i386.deb
luminance-hdr_2.1.0-2_i386.deb

chyba:
error while loading shared libraries: libexiv2.so.10: cannot open shared object file: No such file or directory

přitom
libexiv2 i libexiv2-dev nainstalovány

prozatím jsem rezignoval (vmware->WinXP-> 5x Enter a za 20s bylo hotovo :(
s tím se ale nechci smířit, napadá někoho řešení?
« Poslední změna: 23. 01. 2012, 11:46:17 od Petr Krčmář »


Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2012, 11:48:41 »
Ta knihovna je v balíčku libexiv2-10.

Xjmeno363lkmkd

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2012, 16:33:22 »
co je to za balík? V ofiko repo k 10.04 není a na debianu jsem jí taky nenašel.

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2012, 16:36:46 »
Je v Natty a Oneiric. Takže až od verze 11.04.

Xjmeno363lkmkd

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2012, 17:02:00 »
no tak to jsem v .... podle závislostí abych překopal polovinu systému. Tohle mě fakt u linuxu dovede nas...
Toho času co bych s tím ztratil - místo toho abych ho využil třeba na naučení se s Luminance...


Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2012, 17:24:50 »
Pláčeš dobře, ale na špatném hrobě. Ten program se dřív jmenoval Qtpfsgui a pod tímhle názvem je i ve starších repositářích Ubuntu. Pokud chceš mermomocí novou verzi, budeš muset sáhnout po nějakém backportu. Google mi našel PPA repositář, kde to je.

Nomen

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2012, 17:27:09 »
Nestěžuj si na Linux, ten s tím nemá nic společného. Stěžuj si u tvůrců Luminance HDR, nebo balíčku. Podle toho, kdo z nich danou verzi určil.

Xjmeno363lkmkd

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2012, 17:42:30 »
našel jsem ho v repo http://archive.getdeb.net/ubuntu - je zajímavý, že se pohodlně nainstaluje bez závislosti na libexiv2-10. Po spuštění ji ovšem. Asi bych to vyřešil, ale jdu dělat užitečnější práci.

Dík za typ s Qtpfsgui - maká

PS no flame - spíš úvaha k zamyšlení: je zvláštní, že pod dneska už jak staré WindowsXP? (12 let) jde SW nainstalovat 5 kliknutími myši  a pod LTS martyrium na půl dne,  nějak poslední dobou přestávám vidět ty výhody balíčkovacího systému...

Nomen

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2012, 18:08:12 »
Balíčkovací systémy jsou skvělý nástroj. Ale každý nástroj se dá použít správně i špatně.

Ve tvém případě se jedná o závislost aplikace na příliš novém jiném balíčku. Příčiny bývají nejčastěji dvě (v různých variacích):

1. Tvůrce SW se rozhodl, že novější verze nějaké knihovny (nebo jiného nástroje dodávaného nezávisle třetí stranou) má tak velký přínos, že stojí za to zahodit podporu konzervativnějších distribucí (Debian Stable, RHEL, Ubuntu LTS apod.), a přijít tak o část uživatelů. Pokud to považuješ za chybu, zkus přesvědčit tvůrce aby svůj názor přehodnotil, nebo aby přihodil balíček s novější knihovnou.

2. Tvůrce balíčku udělal chybu a požaduje vyšší verzi knihovny, než určil tvůrce SW. V tom případě je třeba upozornit tvůrce balíčku. Jemně, nebo důrazněji. Dle jeho reakce.

Re:Spuštění Luminance HDR pod Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2012, 18:09:45 »
našel jsem ho v repo http://archive.getdeb.net/ubuntu - je zajímavý, že se pohodlně nainstaluje bez závislosti na libexiv2-10. Po spuštění ji ovšem. Asi bych to vyřešil, ale jdu dělat užitečnější práci.

Dík za typ s Qtpfsgui - maká

PS no flame - spíš úvaha k zamyšlení: je zvláštní, že pod dneska už jak staré WindowsXP? (12 let) jde SW nainstalovat 5 kliknutími myši  a pod LTS martyrium na půl dne,  nějak poslední dobou přestávám vidět ty výhody balíčkovacího systému...
Najskôr sa zamysli nad tým čo si toho pól dňa robil ;). Kebyže hladáš hneď Qtpfsgui tak to tak dlho netrvá alebo si hneď mohol hladať PPA.