Dolar na cz qwerty klávesnici

Dolar na cz qwerty klávesnici
« kdy: 20. 01. 2012, 10:22:47 »
V oblasti layoutu kláves jsem spíše konzervativní a věci, na které jsem si zvykl, nerad měním. Svého času jsem si zvykl na cz qwertz, pak jsem přešel na cz qwerty, abych si to sjednotil s mobilem (nevěděl jsem, jestli budu mít pořád root apod., na jiných klávesnicích mi nejela klávesa Sym).

Používám distribuci Gentoo (převážně stable).

Zhruba před měsícem se mi po updatu změnil layout klávesnice. Byl jsem zvyklý psát znak dolaru jako alt+ů. Funguje to tak s cz qwerty na konzoli (tty), funguje to tak s cz qwertz na X11, ale nefunguje to tak s cz qwerty na X11. Tam místo dolaru dostávám středník. Vím, že dolar lze psát jako alt+č, ale je to otrava. Původní zkratka šla psát snadno jednou rukou.

Já bych teď chtěl, abych měl na původním místě zpátky dolar. V ideálním případě nechci patchovat layout. Nejlepší řešení by bylo takové, jaké bych mohl snadno použít kdekoli jinde (a i bez práv roota), kam se dostane tato aktualizace. Vím, že by asi pomohl downgrade (zřejmě X serveru), ale do toho se mi nechce a nepovažoval bych to za trvalé řešení. Jinam tato aktualizace může snadno přijít.

Máte někdo nějaký nápad?
« Poslední změna: 20. 01. 2012, 10:29:30 od Petr Krčmář »

Re:Dolar na cz qwerty klávesnici
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2012, 21:12:00 »
Tak už jsem to vyřešil skriptem: https://gist.github.com/1658604

Je to trošku hnus, možná to časem trošku vylepším. Máte-li někdo lepší nápad, uvítám.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2012, 22:04:39 »
Tohle asi bude nějaká distribuční specialita, já používám Mageiu a na qwerty klávesnici mám ALT+V @ a ALT + ů $ ... mám to i na ě a č pochopitelně. Já osobně používám přes alt znaky umístěné na číslech a to nejen proto, že jsou namalované na klávesnici, ale protože už  tak jsem zvyklí od gumáka ;-)

« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2012, 22:11:41 »
Nevím, ale nemusí to být distribuční specialita. Změna může přijít s aktualizací. V případě Mageiy asi s upgradem. Rolling-release distra mají tu (ne)výhodu, že tato překvapení dostáváme postupně. Naštěstí toho není moc.