RAID 0 bez ztráty dat

RAID 0 bez ztráty dat
« kdy: 15. 01. 2012, 21:22:59 »
Ahoj, mám disk s daty a rád bych jej rozšířil o nově přidaný prázdný disk. Zálohu nezbytných dat mám, ale nechce se mi je obnovovat, rád bych disk přidal tak aby rozšířil ten první. Běžne se přes mdadm raid 0 pole po sestavení celé formátuje a začíná se "na nule", ale to nepotřebuji. Napadlo mě přepsat konec prvního disku (s daty) nulamy (třeba přes dd), čímž bych přišel o konec fs, naopak druhý disk naformátovat stejně jako první (ext3) a přepsat začátek, tak by sice seděl fs, ale neseděly by tabulky oddílů. Existuje tedy nějáké řešení jak konvertovat dva disky na raid 0 bez ztráty dat na jednom disku?
« Poslední změna: 16. 01. 2012, 11:06:13 od Petr Krčmář »


anonym

Re:raido 0 bez ztráty dat
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2012, 21:42:28 »
musi byt nutne RAID0? pokud staci JBOD tak by to melo jit

postup by byl takovy ze na novem disku udelam LVM, dam ho jako jedinej do volume group, na ty volume group vytvorim logical volume, zkopiruju data ze staryho disku na logical volume, smazu stary disk, pridam stary disk do volume group, zvetsim logical volume, zvetsim filesystem

takhle by to slo s jednim kopirovanim vsech dat, bez nej to asi nepujde (a vysledek nebude RAID0 co se tyce rychlosti)