Výměna notebooku za netbook

3ugeene

Výměna notebooku za netbook
« kdy: 10. 01. 2012, 23:54:24 »
Zdravím, zvažuji výměnu mého Asus F3Ka (AMD turion 2 GHz, 2 GB RAM, 320 GB disk) za nějaký malý netbook. Jde mi o to, že tenhle je na mě moc velký a já potřebuju co největší kompaktnost a dlouhou výdrž na baterie, proto přemýšlím o výměně za nějaký netbook s Atomem (nejlíp dvoujádro jako je N550)

Můj asus je postarší, avšak plně funkční, na baterii vydrží cca hodinu. Pokud by někdo měl zájem, ozvěte se.
« Poslední změna: 11. 01. 2012, 12:39:48 od Petr Krčmář »


Re:výměna notebooku za netbook
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2012, 08:22:38 »
Mojej polovičke pred Vianocami odišla doska na netbooku, tak som jej kúpil http://www.alza.sk/acer-aspire-one-722-c6ckk-cerny-d256187.htm
Je malý, ale má displej 1366x768. Mal som trošku problémy rozchodiť na ňom Ubuntu 11.10 - aj tak používa iba Firefox, tak je jedno čo tam má, mňa celkom potešil jeho výkon. Celkom slušne sa na ňom dá robiť v NetBeans (núdzová oprava webovej stránky na dovolenke), s xf86-video-ati funguje aj prebúdzanie zo sleep a grafický výkon je aj s opensource veľmi slušný - video mkv 1920x1080 mu síce robí problémy, ale 720p prehrá bez problémov cez HDMI na televízore.
Baterka vydrží priemerne 5-6 hodín, čo je pre ňu viac ako dostatočné.

3ugeene

Re:výměna notebooku za netbook
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2012, 09:04:08 »
díky za informaci, ano, zapoměl jsem dodat, že potřebuju, aby byl netbook plně funčkní s linuxem (asi ubuntu.)  Jinak to budu mít taky na web-developing - php, mysql apod. Takže mi o výkon tak moc nejde, ale nějakou tu 720p by to přehrávat mohlo.


Jinak jsem právě spíš pro výměnu - novej netbook kupovat nechci, protože ten notebook používám málo a s netbookem to nebude jinak.

Re:výměna notebooku za netbook
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2012, 09:22:31 »
Problémy boli naozaj iba s inštaláciou. LiveCD sa nerozbehne, pomohla inštalácia z alternateCD. Pre korektné fungovanie bolo treba nastaviť na prvé miesto bootovania zo sieťovej karty, odvtedy ide všetko tak ako má, vrátane sleep a wifi. Mňa potešil hlavne 11,6-palcový displej 1366x768, pretože pretým mala rozlíšenie 1024x600 a s tým sa nedalo nič seriózne robiť.
Výmenu určite nechcem, Dadka chcela hlavne niečo malé a svoj notebook mám - 4-ročná Toshoba L40s 3GB RAM, pôvodná baterka vydrží niečo vyše hodiny. Ten samozrejme na dovolenke nepotrebujem.

3ugeene

Re:výměna notebooku za netbook
« Odpověď #4 kdy: 11. 01. 2012, 10:59:04 »
je pravda, že rozlišení 1366 je už o něčem jiným, ale o to mi moc nejde, ovšem pokudněkdo na výměnu mít bude, budu akorát rád :) Já budu rád, když se vůbec někdo najde, ale třeba se někomu naopak místo mě hodí notebook s vyšším výkonem a větším displejem.


w4rr10r

Re:Výměna notebooku za netbook
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2012, 10:57:53 »
Toto není sekce bazar, ehm.

Lol Phirae

Re:Výměna notebooku za netbook
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2012, 11:59:07 »
Toto není sekce bazar, ehm.

Obávám se, že pro podobné masochistické nápady, jako má autor, tady není žádná vhodná sekce...  ;D ::)

Xjmeno363lkmkd

Re:Výměna notebooku za netbook
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2012, 14:10:21 »
Koupil jsem si dell latitude 2110. Všechno je v pohodě a popravdě jej teď už používám jako hlavní a jediný.
Na začátku nešla wifi a SD. SD jsem vyřešil kompilací ovladačů, s wifi byl velmi dlouho problém, protože se jednalo o nový chip od broadcomu. Tak jsem měl asi půl roku v usb edimax nano.
Teď už bez problémů.
KDE má trochu problémy s přepínáním z LCD 16:9 (kde chci mít panel vlevo) na 26" externí kde chci mít panel dole. Vyřešil jsem scriptem, ale stejně se občas pos.

Důrazně varuji ale před velmi malým výkonem. Třeba kombinace atom+flash je naprosto smrtelná. V tomhle ohledu jedou třeba 7ky mnohem líp. I celkově odezvy třeba firefoxu pod Ubuntu jsou oproti firefoxu pod 7kama výrazně horší, ale dá se s tím žít


Jinak paráda a neměnil bych - zavřu čapnu, poponesu, odevřu... nic to neváží, prostě paráda.

bohužel baterka vydrží pod linuxem tak o 20% času míň, než pod Win7 a mám pocit, že z každou další verzí jádra je to ještě horší...


Xjmeno363lkmkd

Re:Výměna notebooku za netbook
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2012, 14:11:33 »
...pardon, teď jsem si přečetl, že to není dotaz ale pokus o výměnu, tak to NE