Flexibee versus Pohoda

Pajinek

Flexibee versus Pohoda
« kdy: 10. 01. 2012, 16:45:57 »
Dobrý den,
celkem by mě zajímalo jaký je v těchto dvou učetních systémech rozdíl. Hlavně bych teda uvítal ty, co mají s nimi zkušenosti. Nemyslím teď ty základní informace (multiplatformní, client/server, postgresql..) .

Většinou se setkávám s řešením:
  • flexibee -> client/server
  • pohoda -> windows server (vzdálený přístup)

Děkuji.


Josef Liška

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2012, 22:47:17 »
Dobrý den,
na položenou otázku je odpověď: Obrovský.

Pohoda
+ příjemné jméno
+ rozšířený systém s podporou mnoha obskurit
+ dobrá integrace do MS produktů
- databáze v MS Access
- minimální možnost integrace přes otevřená rozhraní
- systém vzniklý evolucí

Flexibee
+ API, možnost čtení dat a zálohování z rozumného úložiště
- (zatím) méně rozšířený systém a tím pádem menší ekosystém
+ "mladý" design celého systému (2005+)

Flexibee je černý kůň na trhu, přichází jako patrně jediný systém s otevřeným rozhraním. Všechny ostatní systémy jsou vendor lock jako prase.
Např. dostat z pohody např. do mysql alespoň základní data (adresář a faktury) mi v roce 2008 zabralo několik dní.

V systému pohoda mi citelně chyběla celkem triviální funkce periodické fakturace smluv, no třeba už to umí taky, poslední roky je už nesleduju.


eiffel

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2012, 23:51:34 »
Pohoda - SUPER!
Za 6 let brutálního používání, mnoho tisíc dokladů v podvojném účetnictví, při mnoha pádech WinXP dík Outlooku a jiným strašnostem, nebyla jedinkrát žádná havárie databáze. Nezažili jsme jediný problém při upgrade. Konverze vždy proběhla správně a napoprvé. Přístup  technické podpory dodavatele (máme placený), bez problémů a rychlý. (v řádu hodin řešení)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2012, 00:18:45 »
Přestože je Pohoda jen Windows pozitivní, dovoluji si ji zařadit nad Flexibee. Gui je promyšlené, vše je po ruce a se sytémem se velmi dobře pracuje. Navíc je rošiřitelná o různé doplňky, jako je třeba Tax, se kterým se z Pohody stává mocný nástroj. Flexibee je sice multiplatformní, ale postrádá onu jednoduchost. Není to špatný systém, zařadil bych ho někam do střední třídy. Znám mnohem horší a lépe placené ekonomické systémy. Oba systémy mají ořezané, zkušební verze. Proto si myslím, že bude nejlepší si je nainstalovat a vyzkoušet. Přeci jen vlastní zkušenost je k nezaplacení oproti pocitům někoho jiného.

Pajinek

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #4 kdy: 16. 01. 2012, 12:01:33 »
S flexibee pracuji už pár let (s pohodou jsem pracoval před tím jen krátce). Zkušenosti mám jen se základními věcmi, nějaké faktury, vedení jedné pokladny/banky (k fakturám) a tak. Takže mám poměrně malé zkušenosti. Pro mě bylo důležité použití pro Mac a Linux (klient), umožnit jeden přístup (server je na debianu). Takže flexibee proto bylo skvělé (jednoduchost, snadný přístup,..).

Ale spíš mě zajímali zkušenosti jiných uživatelů.


Petr Ferschmann

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #5 kdy: 16. 01. 2012, 16:06:41 »
Asi nebudu úplně objektivní, ale zkusím shrnout pár výhod FlexiBee:
- REST API - opravdu zdaleka nejlepší API na trhu. Navrhoval jsem to tak jak bych si představoval ideální rozhraní. A celkem se povedlo :-). Více na http://www.flexibee.eu/static/grafika/reklama-2011/flexibee-vyvojari.pdf
- Podpora Linuxu na serveru i na klientovi. Ještě taky umí Windows a Mac OS X.
- Přístup i přes webové rozhraní v ceně. Desktopová aplikace je samozřejmostí.
- online mobilní klient pro iPhone, iPad a Android.
- Podpora funkce přes internet i bez terminálového řešení.

Nově jsme přidali podporu pro cloud. To u nás znamená hardwarovou infrastrukturu, ale i softwarové úpravy - distribuovaný systém s podporou virtual NamedHost. Aplikační server zvládne obsluhu tisíců uživatelů.

A připravujeme spoustu novinek, které systém posunou ještě dále v duchu jeho názvu "internetový ekonomický systém". Nechte se překvapit :-)

Petr Ferschmann
FlexiBee Systems s.r.o.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #6 kdy: 16. 01. 2012, 17:01:46 »
A co cenová politika, nechystáte se jí také nějak zjednodušit, musím přiznat, že v ceníku se moc dobře neorientuji. Třeba kosys se platí za hlavičku na rok, což je poměrně dobrá politika, protože člověk platí skutečně jen počet firem o které se stará ...

Petr Ferschmann

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #7 kdy: 16. 01. 2012, 19:53:32 »
A co cenová politika, nechystáte se jí také nějak zjednodušit, musím přiznat, že v ceníku se moc dobře neorientuji.

Cenovou politiku zřejmě upravovat nebudeme. Ona je totiž poměrně jednoduchá. Připravujeme předělat stránku s ceníkem a usnadnit výběr. Stačí obvykle totiž 3 otázky a máme vybranou správnou variantu.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #8 kdy: 16. 01. 2012, 21:02:03 »
Jasně, já mám přeci jen raději, když si mohu vybrat cenu sám, aniž bych se musel na něco někoho ptát. Když jsi du koupit boty, tak se nejdříve podívám, jak se mi líbí, potom kolik stojí a až nakonec zkouším, jestli mi budou. Ptám se až když mi nejsou a to na jinou velikost, protože většinou nemají vystavené všechny velikosti, ale i takové obchody jsou.

martin

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #9 kdy: 17. 01. 2012, 12:20:57 »
Mne tedy jen zarazilo, že FlexiBee zatím nemá zatím ve verzi 10.16 updatované mzdy pro rok 2012. Alespoň mi to tvrdila paní z jejich telefonické podpory s tím že "je ještě čas" (polovina ledna 2012). Což má možná pravdu, ale trochu to nabořilo moji laickou představu o aktualizacích.

Trochu mi sice při té Java aplikaci (OS X) skřípou zuby, ale beru to jako nutné zlo pro snížení nákladů. Požitek z toho ale tedy není :-)

Petr Ferschmann

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #10 kdy: 18. 01. 2012, 07:23:44 »
Mne tedy jen zarazilo, že FlexiBee zatím nemá zatím ve verzi 10.16 updatované mzdy pro rok 2012. Alespoň mi to tvrdila paní z jejich telefonické podpory s tím že "je ještě čas" (polovina ledna 2012). Což má možná pravdu, ale trochu to nabořilo moji laickou představu o aktualizacích.

Dobrý den,

zkusím upřesnit tvrzení: podporu pro mzdy 2012 už samozřejmě máme. Nicméně jsme ještě objevili nějakou drobnost, která bude brzy opravena (verze vyjde 18. ledna).

S pozdravem

Petr Ferschmann

JardaM

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #11 kdy: 10. 04. 2012, 20:22:08 »
Pohoda je tragický, účetní systém.
Programátory doslova musíte přemlouvat, aby implementovali to, co všichni již dávno mají jako standard.
Zlatý Money S3.....

Jdu poslat mail na FlexiBee s pár dotazy.
Neb plánuji jistý projekt a programátor mě odkázal na FlexiBee, že jejich API je zatím to nej, co vid+l.........




Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #12 kdy: 10. 04. 2012, 21:14:36 »
Pohoda je tragický, účetní systém.
Programátory doslova musíte přemlouvat, aby implementovali to, co všichni již dávno mají jako standard.
Zlatý Money S3.....

Nějaký příklad by nebyl? Takhle je to pouhé plácání pádlem do vody.

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #13 kdy: 10. 04. 2012, 21:17:37 »
A co Money S3? Mate s tim nekdo zkusenost? Jake je to v porovnani s ostatnimy?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #14 kdy: 16. 10. 2015, 09:11:34 »
mam dotaz na
 
Pohoda vs FlexiBee  -  2015 - 2016
 
z pohledu uzivatelske privetivosti a opravdu prehledneho rozhrani!  (pripadne zda si lze nejak barevne nebo dle sablon rozhrani vybrat)  flexibee mi prijde zel dost neprehledne  :-\
vse ostatni ok
 
 
mrzi mne ze Pohoda mi pred cca 2-3 lety slibovala ze bude na cloudu ale pokud se nepletu zatim ...