Flexibee versus Pohoda

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #15 kdy: 16. 10. 2015, 09:55:47 »
pokud se ptas na uzivatelske rozhrani tak se ptas na spatnem foru. ptej se mezi ucetnima protoze tady ti dokazeme rict vyhody toho ze to bezi na postgresu a multiplatformne...
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #16 kdy: 16. 10. 2015, 10:06:28 »
Sakra... koukám a fakt to navazuje na několik let staré téma :D Ale dodal bych k tomu, že Pohoda má (nebo měla, předpokládám že má stále) i verzi Pohoda SQL, která měla fungovat nad MySQL. Tuším to byla nejdražší verze a nikdy jsem ji na živo neviděl, ale ta možnost je. Jinak jak bylo napsáno, ptej se raději účetních.

Stan

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #17 kdy: 16. 10. 2015, 10:13:29 »
Z pohlesu uživatelského:
1, Money - mám z toho dojem, že to dělal někdo, kdo je v první řadě účtař a až potom ajťák. IT je ohnuto pro účetly účtování. A je to vidět na práci se seznamy, formuláři, podformuláři. Velice rychlé, efektivní. Zrovna teď Money začaly vypadat trochu ve stylu Win10, ale zatím mě to neprudí.
...dlouho nic...
2, Pohoda - zbastleno zřejmě v Accessu 2003, vypadá to jak Office 2003. Před 10 lety byli na stejné úrovni s Money, ale Money se vyvíjelo dál, Pohoda je přesně tam, kde před 10 lety. Pracovat se s tím dá, v systému jsou ostrůvky geniality, kde je něco lepší než v Money, ale Money je celkově přívětivější. Dojem je ten, že proces účtování je ohnut tak, aby to šlo dělat v tom, co nabízí prostředí Access.
...dlouho nic...
3, FlexiBee - beru spíš jako nadšenecký projekt. A sám tím ztrácím čas taky jenom jako nadšenec pro Lin. V porovnání s Money je to jako cestování s ultralightem vs cestování 1. třídou Emirates. Obsluha MUSÍ být ajťák, jinak zvládne jenom základní věci. Hromadné řešení čehokoliv lze pouze s pokročilou znalostí několika technologií IT (prakticky je potřeba napsat skript, který na základě dotazů přes web vygeneruje xml a to potom nahrát do flexibee - v Money se hromadné přeúčtování dá naklikat). Prostředí je hodně pomalé. Ale držím jim palce.

Z pohledu technického
1, Flexibee (linux + databáze)
2, Pohoda (pouze windows, ale možnost databáze)
3, Modey (pouze win, databáze až v dražší verzi S4)


Doporučil bych stáhnout si ke všemu zkušební verzi a proklikat si pár příkladů. Pozorovat, jak jde udělat co, kolik úhozů a kliknutí zabere na provedení základních úloh, klokrát musíš přehmátnout z klávesnice na myš. Co jde jak vyfiltrovat, jak systém komunikuje se státem, jak vypadají tiskové sestavy a jestli je jde upravit. Jinak teda všechny 3 systémy jsou použitelné.

VK

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #18 kdy: 16. 10. 2015, 21:46:39 »
Teď zrovna s Flexibee do styku nepřicházím, ale před cca 2 roky jsem dělal ve firmě, kde jsme Flexibee nasadili, a účetní si to pochvalovala. Předpokládám, že od té doby se ještě zlepšilo, ale netuším, jestli se nezměnila cenová politika po sloučení s Abrou. Každopádně tehdy to byla po srovnání s Pohodou jasná volba.

Daniel Večeřa

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #19 kdy: 16. 10. 2015, 23:28:22 »
Trochu k pohodě nad kterou dělám cca 3 roky a už mám nějáký ten přehled. Nad pohodou točíme celou firmu okolo eshopu insportline.cz (nepotřebuju dělat reklamu ale jenom spíš pro přehled o co se jedná).
Na malou firmičku je to celkem dobrý, uživatelské rozhraní je přehledné a relativně intuitivní.
Učetnictví v pohodě jen místy problém, vždycky na konci roku nám nadává učetní jak čert protože mu nesedí učty s výkazama které pohoda tiskne (nepřišli jsme na to proč) ale něják to vždycky dal dokupy.
U E1ky už jdou dělat volitelné parametry a podobně takže se celkem dá něco nad tím postavit ale je to spíše takový domeček z karet kdy se může cokoliv kdykoliv vysrat (máme nad pohodou asi 8 vlastních nebo koupených toolu), a je docela morda se o to starat.
Exporty a importy relativně ok, jen občas něco nefunguje tak jak by mělo a než to někdo opraví tak to trvá třeba rok.
Marně se snažíme už více jak rok a půl někoho ukecat aby udělal blbý import do agendy reklamací/servisu.
Kasa v pohodě je o ničem, neskutečně nepřehledné řešení kde je potřeba se všude proklikat celkem hluboko.
Nějáká uprava něčeho na míru neexistuje takže buď řešení nad tím nebo se přizpůsobit

Shrnuto: nevidím v tom nějáký zásadní problém, kdybych rozjížděl firmu tak asi jdu znovu do pohody, ale je potřeba zavčas odejít na něco rozumějšího pokud se vám projekt rozjede. Pohoda zaspala dobu s pokročilejšíma funkcema a ještě dlouho jí bude dohánět (nedávno byl ukončen projekt "Pohoda new generation" a bude se teď makat na současné verzi).

Jenom pro představu, naše DB Pohody má 2.4GB, máme jich 11, zpracováváme cca 60k faktur ročně a bavíme se o 1M+ učetních pohybu, něják to funguje ale příští rok už jdeme konečně pryč.


Havrla

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #20 kdy: 08. 12. 2015, 14:27:06 »
Ahoj

V lednu roku 2013 jsem presel z Pohody na Flexibee.  Duvod byl prosty, v te bobe jsem ucetni program pouzival pouze jako generator faktur. V lednu byl prechod na nove DPH, a Pohodaci meli strasny problem zmenit v Demu DPH, resil jsem to asi tyden, pak jsem rekl dost. Nasel jsem Flexibee.

Dal jsem tomu tyden, se preucit se z Pohody na Flexiee, je to krapet odlisne pokud nejste ucetni :-) nicmene jsem cas investoval a nelituji toho.

Dneska uz nemam Flexibee pouze na generovani faktur, ale udelal jsem si pro importy/exporty faktur, dodaku atd...haldu dalsich  automatickejch veci, ma pekne uzivatelske  rozhrani sic ac mi to tak ze zacatku neprislo, to jsem chvilema nadaval, ale prevykl jsem si, pochopil myslenku a protoze jsem z toho byl po roce tak unesen, tak jsem si koupil i placenou verzi.  API na rozhrani je take super hlavne na automatizaci a komunikaci s vlastmimy systemy, moznost importu a exportu parada....

Flexibee pasu v rezimu client - server, dalsi super vec,  muzu odkudkoli k ucetnictvi .

Dneska, kdyz lezu do archivu Pohody na virtualu  tak si rikam jak jsem s Pohodou mohl delat  :-)

Takze za mne, Flexibee jasna volba .

Havrla

Tomáš Macourek

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #21 kdy: 01. 05. 2016, 10:03:37 »
Po 9-ti letech užívání Pohody a její správy u klientů a po 3 letech na Flexibbe se vracím s firmou k Pohodě (E1). Důvod problémy chyby, logické nedodělky atp. Jediný argument, který mne držel byla právě výše zmiňovaná periodická fakturace a z ní plynoucí správa pohledávek/upomínek a penalizací. Pohoda to do dnes nemá, nic méně v E1 si to mohu dopsat jako např. externí modul.

TomBA

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #22 kdy: 02. 05. 2016, 10:31:18 »
Rád by som sa spýtal Daniela na tú inštaláciu Pohody: "Jenom pro představu, naše DB Pohody má 2.4GB, máme jich 11, zpracováváme cca 60k faktur ročně a bavíme se o 1M+ učetních pohybu".
- čoho máte 11? Databáz? Akože každe stredisko zvlášť? Alebo sú to roky?
- koľko užívateľov v nej súčasne pracuje (sklad príjem, sklad výdaj, účto, predaj1-predajx, management....)?
- používate to aj na maloobchodný predaj?
- ako je to u Pohody s prechodmi rokov? Ide sa plynulo ďalej alebo sa robia vždy nové databázy?
- je to robustné riešenie? Netreba furt voľajakú reindexáciu a podobne (nie je to SQL riešenie)?

Občas sa ma klienti pýtajú na to aký SW použiť a Pohodu som vždy považoval za riešenie do 2-3 ľudí. Je to inak?
Ja som doporučoval skôr ABRU pre firmy strednej veľkosti, ale posledné roky ma ABRA tu v SK vytáča.

David Adam

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #23 kdy: 25. 01. 2017, 08:00:55 »
Pohoda byla naše favoritka, jelikož ji používá každý nás dodavatel a ten si ji chválil.
Bohužel vstupem nového kolegy jsem dal přednost FlexiBee, které on protezoval.

Chyba lávky.  Velmi neintuivni předražené a naprostá neochota firem jako je Arit, která nám ho prodala .

Nikdy bych si to již nekoupil.

bob

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #24 kdy: 25. 01. 2017, 08:47:44 »
Ahoj

V lednu roku 2013 jsem presel z Pohody na Flexibee.  Duvod byl prosty, v te bobe jsem ucetni program pouzival pouze jako generator faktur. V lednu byl prechod na nove DPH, a Pohodaci meli strasny problem zmenit v Demu DPH, resil jsem to asi tyden, pak jsem rekl dost. Nasel jsem Flexibee.

Dal jsem tomu tyden, se preucit se z Pohody na Flexiee, je to krapet odlisne pokud nejste ucetni :-) nicmene jsem cas investoval a nelituji toho.

Dneska uz nemam Flexibee pouze na generovani faktur, ale udelal jsem si pro importy/exporty faktur, dodaku atd...haldu dalsich  automatickejch veci, ma pekne uzivatelske  rozhrani sic ac mi to tak ze zacatku neprislo, to jsem chvilema nadaval, ale prevykl jsem si, pochopil myslenku a protoze jsem z toho byl po roce tak unesen, tak jsem si koupil i placenou verzi.  API na rozhrani je take super hlavne na automatizaci a komunikaci s vlastmimy systemy, moznost importu a exportu parada....

Flexibee pasu v rezimu client - server, dalsi super vec,  muzu odkudkoli k ucetnictvi .

Dneska, kdyz lezu do archivu Pohody na virtualu  tak si rikam jak jsem s Pohodou mohl delat  :-)

Takze za mne, Flexibee jasna volba .

Havrla

Na jake pozici ve Flexibee pracujete?

Letadlo

Re:Flexibee versus Pohoda
« Odpověď #25 kdy: 29. 01. 2017, 19:52:17 »
S Flexibee i s Pohodou a dalšími systémy jsem se potkal a musím říct co se týká správy a integrace na další systémy tak je rozhodně Flexibee to nejlepší s čím jsem se setkal. Nedokáži posoudit účetní pohled, ale s účetními se kterými jsem se potkal a zajišťoval u nich přechod z jiných systému na Flexibee tak si to pochvalovaly. Pokud bych měl volit mezi Pohodou a Flexibee tak rozhodně bych sáhl po Flexibee.  Je to, ale jen můj osobní názor.