Xubuntu a pomalá odezva ze sítě

petr

Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« kdy: 08. 01. 2012, 11:15:59 »
Mám nainstalované poslední Xubuntu a přijde mi že má hrozné prodlevy v přístupu k síti. Příklad:
Televize co nám běží na síti. Spustím asx soubor ve VLC, minimálně 4 sekundy koukám na "seznam skladeb" jak se tam otevírá playlist programů (umístěný na síti) a další 4 sekundy než se zvolený program spustí.
Pokud to samé udělám v openSUSE s Xfce (které mám spuštěné ve VirtualBoxu pod tím Xubuntu), tak playlist programů se otevře okamžitě po spuštění a ke spuštění programu dojde tak do 2 sekund.
To samé např. Linux DC++ v Xubuntu 4 sekundy čumím na "připojuji k...", pokud to samé udělám v openSUSE s Xfce (které mám spuštěné ve VirtualBoxu pod tím Xubuntu) připojí se okamžitě.

Napadá někoho čím to může být?

Jinak bych u Xubuntu rád zůstal, protože např. Centrum softwaru z (X)Ubuntu nemá v rychlosti a kvalitě v openSUSE konkurenci. Dále si mi např. v openSUSE (Xfce) nepodařilo rozchodit G'MIC plugim do Gimpu, atd. Akorát ta rychlost a odezva mi u openSUSE (Xfce) přijde lepší (a to znovu podotýkám že jede ve VirtualBoxu pod tím Xubuntu). Proto se ptám zda někdo tuší jak je to možné.
« Poslední změna: 08. 01. 2012, 16:25:08 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu vs openSUSE - přístup k síti, rychlost, odezva
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2012, 12:04:55 »
Tady srovnáváš jablka a hrušky ... jak jsi připojený k oné televizi? Kabelem, nebo do nějakého WiFi AP? Jaké jsou ty odezvy do internetu? Hoď jsem konkrétní čísla, jaké jsou odezvy televize, také konkrétní čísla. Jak dlouhý je kabel k televizi? ... Z toho co jsi napsal poznám akorát to, že se Ti něco zdá. Tak prosím ještě jednou, až se probudíš.  ;)

petr

Re:Xubuntu vs openSUSE - přístup k síti, rychlost, odezva
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2012, 12:33:43 »
No asi jsem se blbě vyjádřil, nejde o televizi, ale o vysílání co jde po síti (plzeňská Pilsfree). Já jen ve VLC otevřu asx soubor obsahující: <ASX version="3.0"><entryref href="http://10.109.255.47:8554/playlist.http.mp4ts.entries.asx" /></ASX>
Ale v tom není jádro mého dotazu - já jsem se ptal proč Xubuntu zdržuje přístup k síti oproti openSUSE nebo Win XP. S připojením k síti, rychlostí a odezvou problém nemám (ze sítové karty mi jde kabel někam ven...., rychlost připojení 10-30Mbit/s-podle kdy měřím, ping 2ms).


petr

Re:Xubuntu vs openSUSE - přístup k síti, rychlost, odezva
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2012, 12:57:00 »
Ještě jednou raději polopatě popíšu co dělám, aby se neřeklo, že se mi něco zdá:
Kliknu v Xubuntu na ikonu co mi tu TV spouští "vlc /media/Disk-C/TV.asx", pak teprve se přepnu do okna VirtualBoxu s openSUSE a spustím to samé tam (což taky nějakou tu sekundu zabere). Přesto se obraz se zvukem objeví v openSUSE dříve a to o nějakých 6 sekund oproti tomu co bylo spuštěno přímo v Xubuntu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu vs openSUSE - přístup k síti, rychlost, odezva
« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2012, 13:10:06 »
Jo tááák ... hele, zřejmě to může být nějakou službou, která něco ověřuje? Co třeba firewall? Není možné, aby byl v ubuntu zaplej a v SuSe vyplej? Předpokládám, že virtualbox máš přemostěnej na síťovku xubuntu. Překontroloval bych služby, tam bych asi začal. Pokud to nezabere, překontroloval bych nastavení vlc ... jako cache apd. Může se distribučně lišit, dvojnásobná cache se načítá edenkrát déle, než se něco spustí. Když nad tím tak přemýšlím, tak kontrola VLC a porovnání mezi sebou by byla asi první věc a pak až kontrola služeb.


petr

Re:Xubuntu vs openSUSE - přístup k síti, rychlost, odezva
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2012, 13:42:39 »
VLC mám nastavené defaultně u obojího, navíc jak jsem psal nedělá to jen u VLC, ale i u LinuxDC, a předpokládám že i u ostatních programů.
A vlastně všechno mám nastavené defaultně, takže ve Virtualbox je síť připojena k NAT (nevím co to znamená, ani jak se ty jednotlivé volby liší - kromě nepřipojeno to je jasné  ;) ), do firewallu jsem ani v xubuntu, ani v openSUSE nehrabal, takže oba jsou zapnuté a nastavené defaultně.
No a se službama a dalšíma demonama, mám problém že vím houby k čemu jaké slouží. A ani na netu jsem k tomu nic nenašel. Na Windows existuje řada návodů k čemu jaká služba a demon slouží jaké služby vypnout, jaké zakázat, co je třeba nechat spuštěné, co se hodí jen na něco, co jen brzdí systém, co vysloveně škodí, atd. Ale pro linux ((X)Ubuntu) jsem nenašel nic takového. Takže máte pro mě nějaký tip kde začít?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2012, 17:27:15 »
Já teda nevím, ale popis služeb už mám v systému, co která služba dělá ... a nenarzail jsem na internetu na službu, která by nebyla dobře popsána. Mno pro začátek začít třeba zde: http://fedora.wikia.com/wiki/Managing_Services, ono vůbec fedora má skvělou manuálovou stránku. Neznám distribuci, kde by se všechno dalo najít na jednom místě. I když používám jinou distribuci, tak před tímhle fakt smekám.

petr

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2012, 21:56:35 »
Tak jsem si prošel služby pomocí sysv-rc-conf, něco co jsem nepotřeboval jsem povypínal, ale nic co by mohlo způsobovat výše popsané jsem nenašel.
Mimochodem když jsem si vypnul správce napájení a odinstaloval i všechno co souviselo se spořičem obrazovky, proč se mi pořád při nečinnosti vypíná monitor?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2012, 23:06:07 »
Odpověď je buď BIOS, nebo xorg.conf. A zpět k síti,  zkus si z virtuálu hodit nastavení VLC na lokál. Neznamená totiž, že když jsi nic neměnil, že defaultní nastavení je stejné, přeci jen balíčky mohou být rozdílné. Pokud ani to nezabere, tak to zkus spustit z terminálu, jestli to nenapíše nějakou chybu.

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2012, 23:42:50 »
zkusil bych se mrknout, jestli je v obou systémech správně nastavené DNS.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #10 kdy: 09. 01. 2012, 14:21:09 »
Já typuji nastavení z DHCP serveru, takže bych DNS vyloučil.

petr

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #11 kdy: 09. 01. 2012, 17:53:21 »
Tak jsem zkusil zkopírovat nastavení z toho openSUSE - to nezabralo.
Takže jsem zkusil spustit to v terminálu a dávám výpis:
Kód: [Vybrat]
VLC media player 1.1.12 The Luggage (revision exported)
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS")
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE")
[0x9a36914] main libvlc: Spouštím vlc s výchozím rozhraním. Použijte 'cvlc' pro spuštění bez rozhraní.
Blocked: call to setlocale(6, "")
Blocked: call to setlocale(6, "")

(process:3003): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
Using the fallback 'C' locale.
Blocked: call to setlocale(6, "")
[0x9ae527c] main playlist: stopping playback
Blocked: call to setenv("_PX_CONFIG_ORDER", "", 1)
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
[0x9ae527c] main playlist: stopping playback
Blocked: call to setenv("_PX_CONFIG_ORDER", "", 1)
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 3, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 3, expected 0) for PID 32
[0x9d8ae5c] ts demux error: MPEG-4 descriptor not found
[0x9d5038c] packetizer_mpeg4audio packetizer: AAC channels: 2 samplerate: 44100

ta prodleva nastane po tom Warning: call to rand()
po té první sadě to čeká na otevření plylistu a po té druhé na spuštění obrazu a zvuku
Pro srovnání dávám i výpis z toho openSUSE, tam samozřejmě to "Blocked: call to setenv("_PX_CONFIG_ORDER", "", 1)
Warning: call to rand()" chybí:
Kód: [Vybrat]
VLC media player 1.1.13 The Luggage (revision exported)
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS")
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE")
[0x80503fc] main libvlc: Spouštím vlc s výchozím rozhraním. Použijte 'cvlc' pro spuštění bez rozhraní.
Blocked: call to setlocale(6, "")
Blocked: call to setlocale(6, "")

(process:4748): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
Using the fallback 'C' locale.
[0x8075324] main playlist: stopping playback
Blocked: call to setlocale(6, "")
[0x8075324] main playlist: stopping playback
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 4, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 4, expected 0) for PID 32
[0xb0606324] ts demux error: MPEG-4 descriptor not found
[0xb06179fc] packetizer_mpeg4audio packetizer: AAC channels: 2 samplerate: 44100
[0x83549dc] xcb_xv generic error: no available XVideo adaptor

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #12 kdy: 09. 01. 2012, 23:03:48 »
Tak problém bude asi v grafické kartě. Zřejmě je problém v ovladačích grafické karty, s tou z VBoxu to zvládá lépe, než s tou reálnou ... zřejmě čeká na nějakou funkci a když se jí nedočká, tak poračuje. Tady by asi ani změna distribuce nepomohla.

petr

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #13 kdy: 14. 01. 2012, 18:21:35 »
Tak jsem zkusil nainstalovat Xubuntu do VirtualBoxu a dělá to tam to samé.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Xubuntu a pomalá odezva ze sítě
« Odpověď #14 kdy: 15. 01. 2012, 11:34:46 »
Detekují oba systémy stejně síťovou kartu? Možná to bude i díky jádru, zkuste nainstalovat jiné, třeba serverové. Pomaloučku už mi dochází nápady ...