Inštalovanie programov po rozzipovaní

Juraj_

Inštalovanie programov po rozzipovaní
« kdy: 29. 12. 2011, 01:42:54 »
Zdravím!

Mám Ubuntu 10.10. Stiahol som program: "Aptana Studio 3" vo formáte .zip. Rozzipoval som to a otvoril som to v terminále. Ale neviem ako to nainštalovať, lebo nefunguje ani príkaz: "sudo apt-get install", ani to neviem dostať do centra softwaru Ubuntu. Po príkaze terminál iba ukáže:
juraj@juraj-eMachines-E527:~/Stiahnuté/Aptana Studio 3$ sudo apt-get install
Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
Vytvára sa strom závislostí             
Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
0 aktualizovaných, 0 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 199 neaktualizovaných.
juraj@juraj-eMachines-E527:~/Stiahnuté/Aptana Studio 3$

Na Linuxe som začiatočník. Vie mi niekto poradiť ako inštalovať súbory, čo sťahujem zazipované?
« Poslední změna: 30. 12. 2011, 20:00:07 od Petr Krčmář »


Juraj_

Re:inštalovanie programov po rozzipovaní
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2011, 01:46:59 »
A ešte jedna otázka:
Cez Wine mi nefungujú programy ako napríklad RodWebEditor.exe, fotografix.exe, Safari... existuje náhrada za Wine cez, ktorú by to išlo, alebo to na Ubuntu ani vôbec nespustím?

Nassir

Re:inštalovanie programov po rozzipovaní
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2011, 02:46:48 »
Ak ma pamet neklame, tak aptana je zalozena na eclipse a preto bezi v jave. Rozbalis si adresar kam sa ti zachce a najdes v nom, alebo v bin podadresari subor eclipse.java.

(75 sekund neskor)
Alebo spustis subor AptanaStudio3. Wow, bol som tak blizko:
https://wiki.appcelerator.org/display/tis/Installing+Studio+on+Linux

Mordae

Re:inštalovanie programov po rozzipovaní
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2011, 14:59:07 »
existuje náhrada za Wine cez, ktorú by to išlo, alebo to na Ubuntu ani vôbec nespustím?

A co Android? Jak Ti na nem behaj nejnovejsi hry ze Steamu a Photoshop? Slysel jsem, ze jsou taky nejaky problemy na PS3 spustit MS Office...

Kit

Re:inštalovanie programov po rozzipovaní
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2011, 15:34:33 »
Wine je Windows API. Pokud ti v něm něco nejede, můžeš si ho vyladit dohráním originálních knihoven z Windows, které z licenčních důvodů ve Wine být nesmí. Nemám s tím však žádné zkušenosti, neboť wine (a programy určené pro Windows) nepoužívám. Nehledám náhrady za aplikace pro Windows, ale hledám programy, které udělají práci, kterou potřebuji. Nevím, co dělá RodWebEditor.exe, ale mám editor, kterým mohu editovat webstránky. Podobně nevím, co dělá fotografix.exe, ale podle názvu je to něco s fotografiemi. Na to by mohl posloužit Gimp. A Safari? V mé distribuci je dostatek jiných webových prohlížečů. Nechápu, proč bych něco takového měl spouštět přes Wine.

K původnímu dotazu: Aptana Studio neznám, ale pokud je to v Javě, tak se to nespouští přes Wine, ale přes Javu.