Náhodné ukončování gogoc

Náhodné ukončování gogoc
« kdy: 28. 12. 2011, 22:22:35 »
Zdravím, nevím jestli se s tím někdo setkal.

Používám Gogoc pro IPv6 přes freenet6, ale stává se mi pravidelně, že se démon z ničeho nic ukončí. Všechno stroje v síti pak sice mají IPv6 adresu, mají za to, že jsou v síti IPv6, ale nikam se nedovolají.

Ukončení démona jsem v logu nezaznamenal. Jediné, co se objevuje je hláška při restartu
Kód: [Vybrat]
$ sudo /etc/init.d/gogoc restart
 * Restarting IPv6 TSP Client gogoc
No /usr/sbin/gogoc found running; none killed.
....

Google mi neporadil. Netuší někdo, co s tím? Představa, že budu muset pravidelně démona ručně nahazovat mě docela děsí.

Verze 1:1.2-2
OS: Ubuntu
« Poslední změna: 28. 12. 2011, 23:23:47 od Petr Krčmář »


pavel

Re:gogoc se náhodně ukončuje
« Odpověď #1 kdy: 28. 12. 2011, 23:01:09 »
Nejenom že se ukončuje, mám zkušenost, že po ukončení připojení např. přes ssh s tímto počítačem dojde ke změně ipv6 adresy. Počítač normálně dál funguje, ale změní se ipv6 adresa po každém ukončení připojení k tomuto PC...

vykašli se na gogoc, podívej se na nahlášené výpadky freenet...
Zkus aicu.

Re:gogoc se náhodně ukončuje
« Odpověď #2 kdy: 28. 12. 2011, 23:09:28 »
Nejenom že se ukončuje, mám zkušenost, že po ukončení připojení např. přes ssh s tímto počítačem dojde ke změně ipv6 adresy. Počítač normálně dál funguje, ale změní se ipv6 adresa po každém ukončení připojení k tomuto PC...

vykašli se na gogoc, podívej se na nahlášené výpadky freenet...
Zkus aicu.


To se mi nestává. IPv6 adresu mám už asi rok stejnou. Možná to je tím, že jsem registrován a dostávám IPv6 pro router (mám adresu trvale zapsanou na DNS: thorin6.novacisko.cz a ještě jsem ji neměnil) Výpadky také nejsou časté, odezva je dobrá a přenosová rychlost srovnatelná s IPv4. Jenom ten klient zlobí.