Anketa

Tykat nebo vykat?

Tykat
22 (75.9%)
Vykat
0 (0%)
Jak kdy a komu
7 (24.1%)

Celkem hlasů: 29

Hlasování ukončeno: 18. 04. 2010, 09:44:18

Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?

Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« kdy: 11. 04. 2010, 09:44:18 »
Sám někdy nemám jasno v tom, jestli bych měl lidem na fóru tykat nebo vykat. Co si o tom myslíte? Vyplňte prosím anketu nahoře a pak teprve diskutujte.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #1 kdy: 11. 04. 2010, 12:10:29 »
Muzete to pridat jako polozku do profilu a zobrazovat pomoci nejake ikonky u uzivatelskeho jmena v diskusi. Treba LO si tykani vyslovene zakazoval a vzdycky prskal, kdyz mu nekdo tykal, protoze prasata jsme spolu v linuxove serverovne nepasli. Me je to obvykle jedno, poud dotycny neni vulgarni blb, jeden z tech, ktery zasadne vsechny oslovuje vole, vcetne treba tchyne. BTW, aby se nikdo necitil urazen, mohli bychom zavest zvyk onikani. ;-)

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #2 kdy: 11. 04. 2010, 12:46:56 »
Sám někdy nemám jasno v tom, jestli bych měl lidem na fóru tykat nebo vykat. Co si o tom myslíte? Vyplňte prosím anketu nahoře a pak teprve diskutujte.
Proste podľa porekadla:
Ako sa do hory volá, tak lietajú triesky, či ako to vlastne je...:-)
Podľa situácie, ako kto sa ozve.

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #3 kdy: 11. 04. 2010, 14:19:39 »
V linuxovém nebo IT fóru považuji za normální tykání. Pokud se někdo ozve, že chce vykat, tak se mu klidně přizpůsobím.

Jsou jiné věci, kvůli kterým se člověk může urazit – neslušnost (a tím nemyslím prvoplánové vulgarity) nebo arogance – v takových případech to ani vykání nezachrání.

branchman

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #4 kdy: 11. 04. 2010, 15:48:59 »
Jednoznacne tykat; hlasovat nemozem, to by som sa musel registrovat.



Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #5 kdy: 11. 04. 2010, 16:39:17 »
Myslím, že tady jsme si všichni rovni a tak ani nevidím důvod proč si vykat?! Myslím, že ke komunikaci je potřeba TYKÁNÍ, je to osobnější a pokud je diskuze vedena slušně...nevidím důvod k opaku. ;)

eXtreeme

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #6 kdy: 11. 04. 2010, 16:47:20 »
A co takle:

Lide, kteri zde zastupuji UNIX-like OS budou vsem tykat.
Lide, kteri zastupuji Windows budou tykat Windowsakum a vykat UNIXakum :).

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #7 kdy: 11. 04. 2010, 19:52:48 »
Myslím, že tady jsme si všichni rovni a tak ani nevidím důvod proč si vykat?! Myslím, že ke komunikaci je potřeba TYKÁNÍ, je to osobnější a pokud je diskuze vedena slušně...nevidím důvod k opaku. ;)

Nemám co bych dodal.. přečetl jsi mi to z hlavy:)

bican

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #8 kdy: 11. 04. 2010, 20:33:01 »
A co takle:

Lide, kteri zde zastupuji UNIX-like OS budou vsem tykat.
Lide, kteri zastupuji Windows budou tykat Windowsakum a vykat UNIXakum :).

ja mam dualboot, (oboje pouzivam 50/50) potom sa mam riadit cim?

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #9 kdy: 11. 04. 2010, 22:08:43 »
osobne som za tykanie. ludia na druhom konci mozu byt v rovnakom veku, mohli riesit v minulosti rovnake problemy atd.

vykanie keby islo o nejake osobnosti, no beznym ludom podla mna urcite tykat, teda samozrejme pokial to nikomu neprekaza.

ironiou je, ze som casto radsej ked mne niekto vyka - pretoze sa potom citim strasne mudro a mozem odpovedat v dobrej nalade :)

B.A.M

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #10 kdy: 12. 04. 2010, 05:55:08 »
Jednoznacně tikat; hlasovat nemůžu, to bych se musel registrovat.

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #11 kdy: 12. 04. 2010, 08:32:16 »
ja som za tykanie, je to take osobnejsie. Ja nemam rad, ked mi niekto aj pri osobnom kontakte vyka. hlavne ked ma +- tolko rokov co ja :)

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #12 kdy: 12. 04. 2010, 08:46:34 »
jednoznacne tykat
Donedavna mi dost vadilo, kdyz mi nekdo vykal. Sice jsem si uz skoro zvykl, ale tykani mi v kazdem pripade prijde mnohem osobnejsi.

V Italii napriklad deti tykaji ucitelum na zakladnich skolach. A maji k nim mimochodem mnohem blizsi vztah nez jsme meli my.

V Anglictine zase napriklad neexistuje slovo pro tykani. Kdysi existovalo, ale jak si vsichni vykali, vytratilo se. Takze to maji podstatne jednodussi, protoze YOU je univerzalni. A po tech letech je uplne jedno, ze je to vlastne vykani :-).

Moje zena zase naopak vyka i vlastnimu otcovi. U nich na dedine se to tak delalo, teprve nasledujici generace uz od toho upustila.

tomk70

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #13 kdy: 12. 04. 2010, 08:54:30 »
Já jsem pro tykání

Jednoznacně tikat; hlasovat nemůžu, to bych se musel registrovat.

jako hodinky ;)

Jirka

Re: Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« Odpověď #14 kdy: 12. 04. 2010, 09:48:20 »
Hlavne ne plkat! Zump je na Internetu dost.