Ovladače pro Wi-Fi kartu

Ovladače pro Wi-Fi kartu
« kdy: 15. 12. 2011, 23:12:45 »
Ahoj, pořídil jsem si wifi kartu do usb od firmy Zyxel. Má v sobě čip RTL8192CU od realteku, pro nějž nejsou v Linuxu defaultně ovladače. Stáhnul jsem si je tedy přímo od realteku , ty jsou však pro kernel 2.6.6, a jám mám 3.1.5.

Po stažení a rozbalení jsem spustil make, ale několik skriptů se pokoušelo načíst knihovnu smp_lock.h, jakýsi zámek kernelu, který se používal do verze kernelu 2.8, pak po úptavách kernelu ztratil smysl. Po chvíli laborování a pár pročtených fórech jsem se dostal k tomu, že bude nejjednoduší prostě v souborech kterým smp_lock.h chybí řádky kódu se smp_lock.h smazat.

Pomohlo to, zámek mu už nechybí, ale make začal hlásit jinou chybu "error: field ‘recv_tasklet’ has incomplete type", ale dostal se dál než předtím, takže v zámku už asi problém  nebude. Zase jsem začal zkoumat po fórech, ale narazil jsem maximálně na lidi se stejným problémem, řešení zatím nikdo nenašel. Máte nějaký nápad co s tím? V příloze je výpis z make.
« Poslední změna: 16. 12. 2011, 11:24:46 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Ovladače pro wifi kartu
« Odpověď #1 kdy: 15. 12. 2011, 23:50:22 »
Dočetl jsem se, že s aktuálním firmare by v jádře 3.1.5 měla fungovat. Nicméně, proč jsi si neověřil předem kompatibilitu s Linuxem? Navíc si myslím, že stejně není na externí APčko. S PCI WiFInama byly vždycky akorát problémy a bylo zcela jedno, v jakém OS.

Re:Ovladače pro wifi kartu
« Odpověď #2 kdy: 16. 12. 2011, 00:08:51 »
S kompatibilitou jsem udelal chybu, jinak se jedna o "upgrade" wifi v notebooku.

Re:Ovladače pro wifi kartu
« Odpověď #3 kdy: 16. 12. 2011, 09:36:48 »
Pokud se nepletu, ovladače na tyhle chipsety jsou už nějakou dobu v sekci „staging drivers“ oficiálního kernelu. Takže možná bude stačit překompilovat jádro / dokompilovat k němu patřičné moduly.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Ovladače pro Wi-Fi kartu
« Odpověď #4 kdy: 16. 12. 2011, 11:27:15 »
Já jsem přehlédl to USB, tak to se omlouvám.