Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows

pozortucnak_

Re:Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows
« Odpověď #15 kdy: 03. 12. 2011, 21:16:50 »
Třeba takový http://www.angelcode.com/angelscript/ vůbec nevypadá špatně...


Re:Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows
« Odpověď #16 kdy: 03. 12. 2011, 21:34:52 »
Jenom pro zajímavost - proč je pro Tebe práce v Pythonu utrpení? Pokud jde o povinné odsazování, s rozumným editorem to není problém. Na rozdíl od různých obskurních jazyků typu SQF je Python hodně univerzální nástroj.

No dělá mi problém právě to odsazování. Kolikrát nevím, co už mohu napsat na další řádek a co ne. Když chci něco vrazit do bloku, tak v C++ před a za napíšu závorky. V Pythonu to musím odsadit a protože ne kadžý editor zvládne odsazování bloků (a některý nezvládne pořádně ani bloky), pak je to problém. Někdy v C++ odsazuji i jinak, než o standardních 4 znaky. Například víceřádkový case odsazuju všechny řádky za dvojtečku. Prostě úprava kódu pro lepší čitelnost nemá mít vliv na interpretaci toho kódu.

A druhý důvod je, že ani psát extension není žádný med, i kdyzž na druhou stranu, boost tomu hodně pomůže.

Další problém pythonu vidím v tom, že verze od verze je tenhle jazyk nekompatibilní. A stává se z toho kolos.

Re:Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows
« Odpověď #17 kdy: 03. 12. 2011, 21:42:52 »
Na rozdíl od různých obskurních jazyků typu SQF je Python hodně univerzální nástroj.

SQF byl taky univerzální, protože jsem do něho napsal celou řádku zajímavých rozšíření od práce se soubory až po práce s okny a UI a časem i různí fandové byli schopni v tom napsat utilitu s grafickým ovládáním (dialogem) jinak nepolíbeni Windows API. SQF má jednu báječnou vlastnost a to tu, že blok {...} se dá uložit do proměnné a pak kdykoliv vyvolat na jiném místě. Výborná záležitost pro lamba výrazy. Právě třeba v tom UIčku se to hodně používalo, kdy člověk přímo k UI prvku navěsil event tak, že tam hned vyšvihl i kód, který se má vykonat ... a on se vykonal, když nastala daná událost ... i klidně opakovaně. Ne každý jazyk tohle jednoduše umí. Líbil se mi i způsob, jak jednoduše se to deklarovalo.

Inkvizitor

Re:Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows
« Odpověď #18 kdy: 04. 12. 2011, 00:52:58 »
No dělá mi problém právě to odsazování. Kolikrát nevím, co už mohu napsat na další řádek a co ne. Když chci něco vrazit do bloku, tak v C++ před a za napíšu závorky. V Pythonu to musím odsadit a protože ne kadžý editor zvládne odsazování bloků (a některý nezvládne pořádně ani bloky), pak je to problém. Někdy v C++ odsazuji i jinak, než o standardních 4 znaky. Například víceřádkový case odsazuju všechny řádky za dvojtečku. Prostě úprava kódu pro lepší čitelnost nemá mít vliv na interpretaci toho kódu.

V Pythonu není nutno odsazovat pokaždé o 4 znaky, ikdyž se to doporučuje. Case každopádně nemá, takže tam problém odpadá.  ;)

Citace
A druhý důvod je, že ani psát extension není žádný med, i kdyzž na druhou stranu, boost tomu hodně pomůže.

Python má několik alternativních způsobů, jak psát výpočetně kritická místa - od SWIGu přes Pyrex až po inline kód třeba přes weave (http://www.scipy.org/PerformancePython).

Citace
Další problém pythonu vidím v tom, že verze od verze je tenhle jazyk nekompatibilní. A stává se z toho kolos.

Samozřejmě nevím, jaké problémy jsi přesně řešil, ale já jsem za X let, co mě Python živí, na zásadní nekompatibilitu narazil až u verze 3, která ještě pár let bude asi okrajová. Tenhle argument samozřejmě beru, ale čekal jsem spíš, že budeš nadávat na syntaxi a výrazové možnosti Pythonu.

Inkvizitor

Re:Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows
« Odpověď #19 kdy: 04. 12. 2011, 00:59:10 »
Co se týče univerzálnosti Pythonu, měl jsem spíše na mysli knihovny a frameworky. Mně osobně by se líbilo, kdyby Python uměl některé věci (třeba volitelné deklarace typů, tail call a další vlastnosti ze světa FP), ale z pragmatického hlediska mi přijde, že se v něm problémy řeší velice rychle a pohodlně. Tedy alespoň do určité velikosti projektu, pak  už se ten poměr mezi výhodami a nevýhodami IMO zhoršuje.


mikrom

Re:Skriptovací jazyk pro instalace pod Windows
« Odpověď #20 kdy: 04. 12. 2011, 10:31:07 »
Co sa tyka WSH a jazykov VBscript a Jscript, tak niektore funkcie su dostupne len prostrednictvom VBscriptu - napriklad InputBox.
Vyhodou je, ze v jednom WSH-skripte sa daju kombinovat viacere jazyky, ktore WSH podporuje.