V čem editovat PDF?

V čem editovat PDF?
« kdy: 29. 11. 2011, 20:28:54 »
Dostal jsem 2 PDF soubory k překladu. Hledal jsem, v čem bych je nejlépe editoval. První volba padla na PDF edit, ale ten mi u prvního souboru nechtěl korektně pracovat s češtinou, Zkusil jsem plugin do Open Office a bylo to skoro ono. Sice bylo třeba editovat dokument po jednotlivých řádcích, na které je to rozstříhalo, ale protože šlo o krátké odstavce proložené obrázky, tak to až tak nevadilo.

Druhý dokument mi to ale totálně rozházelo, vypadá to, jako by rámce nebyly na řádky, ale jednotlivá písmena, takže na editaci je to dost na houby. Nějaké doporučení na jiný program?
Také to vypadá, jako by druhý dokument byl nastavení "pouze pro čtení", aspoň v PDFedit to furt hlásí. Nějaký nápad, jak to odstranit?


Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2011, 20:29:23 »
Jen doplnění - používám poslední Ubuntu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2011, 21:57:29 »
Nejjednodušší by bylo vyžádat originál soubory, než byly převedeny do PDF ... pak je možnost přepisování a kopírování .... no a co se týká editu PDF, já dost používám Inkscape ... ale je to pořád bída ... také je možnost export do obrázků a nechat to přejet OCRkem ... prostě všechno je pracné, teda krom první varianty.

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2011, 22:21:28 »
Díky za Info, v tom Inkscape to jde lépe, než v tom Open Office. Jen ještě jeden dotaz, asi nejde naimportovat všechny strany toho PDFka najednou, že? Musí se stránka po stránce?

Kartel

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2011, 22:29:40 »
Doporučím jiný program i postup.
Na editaci textů je nejlepší se na PDFko vybodnout a vygenerovat html:

pdftohtml -enc UTF-8 -s  Blender\ 2.5\ HOTSHOT.pdf

Přepínač -s exportuje do jednoho souboru, výsledek se vzhledově nejvíc blíží originálu.
Bez přepínače se vygenuje každá stránka samostatně.

Lze použít ve skiptu spolu s tidy na vyčištění "bordelu".


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #5 kdy: 29. 11. 2011, 22:38:09 »
Inkscape bohužel neumí importovat více stránek, přeci jen je to vektorový editor.

pepazdepa

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #6 kdy: 30. 11. 2011, 09:09:16 »
Dostal jsem 2 PDF soubory k překladu. Hledal jsem, v čem bych je nejlépe editoval. První volba padla na PDF edit, ale ten mi u prvního souboru nechtěl korektně pracovat s češtinou, Zkusil jsem plugin do Open Office a bylo to skoro ono. Sice bylo třeba editovat dokument po jednotlivých řádcích, na které je to rozstříhalo, ale protože šlo o krátké odstavce proložené obrázky, tak to až tak nevadilo.

Druhý dokument mi to ale totálně rozházelo, vypadá to, jako by rámce nebyly na řádky, ale jednotlivá písmena, takže na editaci je to dost na houby. Nějaké doporučení na jiný program?
Také to vypadá, jako by druhý dokument byl nastavení "pouze pro čtení", aspoň v PDFedit to furt hlásí. Nějaký nápad, jak to odstranit?

Co znamena "editovat"? PDF neni format na editaci, ale jestli je mysleno neco jako komentovani, zvyraznovani chyb atp. tak jak to umi plna verze Acrobatu, tak bych zkusil xournal.

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #7 kdy: 30. 11. 2011, 21:49:52 »
Prostě mám dokument v němčině (návod k použití informačního systému) a chci ho v češtině. Dokument obsahuje spoustu různých tabulek a obrázků a samozřejmě textu.
A já chci ten německý text nahradit českým a to tak, aby se to dalo vytisknout na papír.
Měl jsem dva soubory. První po načtení přes plugin od Oracle se otevřel v Open Draw (nebo jak se to jmenuje) s tím, že každý jednotlivý řádek byl editovatelný. Což mě naprosto stačilo, hodně popisků bylo na jeden nebo několik řádků.

Druhý dokument to ale rozdělilo ne po řádcích, ale jednotlivých písmenech, editace je tak téměř nemožná.

Naštěstí se nakonec ukázalo, že druhý dokument se asi překládat nebude (s tímto systémem se nakonec nejspíše nebude pracovat), takže není co řešit. Pokud by znovu vyvstala potřeba, vyzkouším ten převod přes html.

msk

Re:V čem editovat PDF?
« Odpověď #8 kdy: 05. 12. 2011, 13:06:27 »
Zrovna dnes som narazil na http://www.memsource.com/. Neviem co to stoji a ci to ma nejaku free variantu, ale malo by to vediet prekladat pdf-ka.