Z ničeho nic pomalé PC

Maew

Z ničeho nic pomalé PC
« kdy: 27. 11. 2011, 13:02:55 »
Ahoj,
Asi před měsícem se mi zničeho nic začal sekat pc.Dvakrát jsem ho přeinstaloval a pořád se seká. Nevím co s tím mám dělat všechno se mi seká. Děkuji za odpověd.
« Poslední změna: 28. 11. 2011, 11:06:54 od Petr Krčmář »


Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #1 kdy: 27. 11. 2011, 13:05:14 »
Sorry, ale z toho čo píšeš nikto nevie absolútne nič. Jedine že máš problém..
Skús napísať aspoň o aký PC ide a čo tam inštaluješ.

Maew

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2011, 13:12:49 »
no tak konfiguraci mám následujíci : intel celeron 2,4Ghz , 2Gb ram , grafická karta- ati radeon Le family 9200

Maew

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2011, 13:14:36 »
Jo a windows
xp profesional
verze 2002
servise pack 3

Benda

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #4 kdy: 27. 11. 2011, 13:18:42 »
to jsi nam toho napsal :-)) doporucuju aby sis stahnul Hiren's BootCD.
nabootuj z nej a zkus si udelat nejake testy pameti :-))
popřípadě vizuálně zkontroluj základní desku.
Pokud najdeš nafouknuty kondenzator, chystej penize na nakup nového PC.
Ješte mě napada možnost přehřívání GPU. Mrkni na větráček grafiky zda se vůbec točí.


Maew

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #5 kdy: 27. 11. 2011, 13:23:21 »
No tak napište co mám napsat etc. a já udělám.
Btw Benda nevím jak se dělaj nějáke testi paměti...
A vevnitř se vše točí etc...Zkoušel jsem se dívat na teploty a všechno tam je kolem 30-50C

Maew

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #6 kdy: 27. 11. 2011, 13:40:25 »
Jej lidi poradte mám z toho úplně trauma nevím co mám dělat...
Nudím se tady k smrti...
PLZ...

Debian

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #7 kdy: 27. 11. 2011, 13:56:54 »
Hiren's-ove jsou sice dobri ;D, ale ne free, doporucuji tedy radeji Trinity (trinity, Morpheus&Neo ;D).

Stahnes to zde:
http://trinityhome.org
Pak si to vypal a nabootuj PC z toho vypaleneho CD/DVD (bootovani nastavis v BIOS-u).

Download Trinity:
http://trinityhome.org/Home/index.php?content=TRINITY_RESCUE_KIT_DOWNLOAD&front_id=12&lang=en&locale=en

Mas v tom WinXP alespon nejaky antivir a/nebo firewall? ::)

Pokud ne, tak si (i dnes) skoc treba do Datartu v nejakem supermarketu a Datart ma krabicovou verzi "Symantec PC security" se to tusim jmenuje, musi to ale obsahovat:
antivirus+firewall (a dalsi veci, ale ty prvni dve jsou dulezite).
Neboj, nepracuji pro Datart a uz vubec nepouzivam windows (jedu pouze na Linuxu :P), ale kdyz jsi v pytli, kazda rada dobra, vid? ::)

Kdyz nabootujes z DVD mechaniky Trinity, udelej antivir testy. Pak si muzes zalohovat dulezite veci, co mas na disku (kdyby bylo potreba nahodou provest: X:\format c: ;D)

Ten zakoupeny 'Symantec security' si pak nainstalujes do WinXP. Staval neco kolem 1000 Kc na rok s licenci.

Na prubezne zalohovani je pak dobry take 'Norton Ghost', ale ten pouzij az kdyz budes mit system zarucene cisty a bezproblemovy.

Tezko jinak radit, kdyz malo pises, ale Trinity disk jako 1. pomoc s ruznymi cool nastroji  se ti kdykoli hodi...

Maew

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #8 kdy: 27. 11. 2011, 14:04:22 »
Nevím co všichni máte s tím bootováním ono to začalo zničehonic, takže by to bylo zbytečné.

Debian

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #9 kdy: 27. 11. 2011, 14:11:24 »
Z niceho nic nikdy jen tak neco nezacina ;D
Pak si prohlidni desku, jestli treba neodchazi (nafoukle kondiky).

To z CD/DVD bootovani resp. Trinity je na tvem OS a hw nezavisly testovaci a opravny nastroj, cili provedes-li jakekoli testy, alespon budes vedet na cem jsi, co je na tom nepochopitelneho? ::)

Maew

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #10 kdy: 27. 11. 2011, 14:15:17 »
Uvnitř pc je vše v porádku.
Toto začalo zničeho nic den předtím jsem hrál a na druhý den se to začalo sekat. Prvně jsem myslel že to je internetem ale po týdnu jsem to přeinstaloval.A problém přetrvává.

vadimo

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #11 kdy: 27. 11. 2011, 14:46:08 »
Skontroluj si harddisk.

Nassir

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #12 kdy: 27. 11. 2011, 14:47:42 »
Ked nechces radu, tak o nu neziadaj.

Test pameti je prva vec, ktoru spravis a je velmi dolezita. Mozes vyskusat aj memtest86+, co je asi megabajtove cd, ktore ti pamete skontroluje. Alebo priamo pod windows mozes skusit prime95 - to je sw na vypocet velkych prvocisel, ale pouziva sa aj na testovanie stability pocitaca, kedze vytazuje len uzku cast cpu a velmi ho zahrieva.
Ja som uz zazil spomalenie systemu a slide-show namiesto plynuleho obrazu aj koli pokazenemu usb klucu. Na dalsich dvoch pc sposoboval reboot.
Dalej niekolkosekundove zaseknutia systemu mozu byt sposobene aj zlym sektorom na disku. Vzdy pri citani poskodenej casti system na chvilu neodpoveda a po par sekundach znova pokracuje. Takze si skontroluj povrch disku. SystemRescueCD je pre teba zjavne nevhodne, takze si najdi checkdisk priamo vo windows a daj skontrolovat cely disk (trva radovo hodinu).
Prave tu je dolezite si uvedomit, ze ak nastartujes system napriklad z CD a ten sa bude spravat rovnako, tak je chyba v pouzitom hw. Ak chyba nebude, tak je to budto disk, alebo software, pretoze tie si pri teste nepouzil.
Ked ani teraz nenajdes riesenie, tak si od kamosov pozicaj graficku kartu, ci sa ti pri hrani neprehriala.

Ivan

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #13 kdy: 27. 11. 2011, 14:55:37 »


jaj klasicky zvast o antiviru. Nic si nekupuj a stahni s microsft essential to ti bohate staci, nez zase rady o zavirovanem win :D :D

Debian

Re: Zničeho nic pomalý pc
« Odpověď #14 kdy: 27. 11. 2011, 15:03:58 »
Ivane, neznam "microsft essential", ale Symantec neni zvast, trotle, protoze Symantec byval velice dobry, jak antivir, tak i firewall.

A pokud nema zadny antivir&firewall, tak pokud neni blazen, neco bude potrebovat.
A microsoftu obecne se neda verit, proto pochybuji, ze by se dal kvalitativne 'microsft essential' srovnavat se Symantecem... :-\

To, ze u nej bude treba problem v necem jinem, to je druha vec. Mozna nebude potrebovat antivir testy, mozna pujde jen o hw problem, to ale nemeni nic na tom, co je psano vys...