Kolik si říct za práci?

Re:Kolik si říct za práci?
« Odpověď #15 kdy: 01. 02. 2013, 12:54:25 »
@Petr:
Moc jsi nám toho o sobě nepověděl, plat je závislý na délce praxe, zkušenostech, zajímavých projektech, ale také místě - v Praze (a Brně) se opravdu dává víc peněz.

Nicméně, když zůstaneš u testování, průměr je někde kolem 30k. Běžně se dá dostat na 40k a pokud budeš dobrej, tak na pozicích test analytika/test architekta na dvojnásobek, v ojedinělých případech i trojnásobek. Většina firem ví, jak je QA důležítá. Ovšem na takové pozice se dost často berou spíš matematici a podobní lidé.

Soudě podle toho, co píšeš, bych u testování raději zůstal. Gui aplikace dělá dneska kdekdo, naklikat si gui v netbeansech umí IT středoškoláci. Na druhou stranu ve větších firmách za návrhem GUI stojí několik designérů, UX tým a pár front-end developerů. Tenhle dělá v HTML/JS, tamted GUI pro desktopy a onen GUI pro telefony. Každé je jiné. V čem tedy programuješ?

Adam M.


Petr

Re:Kolik si říct za práci?
« Odpověď #16 kdy: 02. 02. 2013, 11:49:03 »
>> AdamM

Ahoj, diky za odpoved,

takze znova od zacatku :) 

Jsem Test Technik, moji naplni prace je otestovat servr po vykonnostni strance, tzn.: 
0. Kontrola konfigurace hromadne pokud se jedna o vetsi zakazku, dejme tomu od 500 servru vys.
1. Instalace nejnovejsich firmware-u od vyrobce,
2. Nainstalovani Linuxu s nejnovejsim dostupnym kernelem
3. Spousteni stress CPU, DIMMs, HDDs, kdyz servry obsahujou GPU karty (Quadro 4000 anebo Tesla M2090 :) ), tak se dela i stress GPU.
4. Analyzovani vykonnostnich vysledku v grafech

Pokud je to OK, tak servr jede rovnou k zakaznikovi ci uz domu nebo treba do datacentra.
Pokud to OK neni :P, tak se komponenty swap-ujou (), ale docela casto se objednava celkem novej kus, a tak to u nas stoji nekdy i 2 tydny.
A kdyz se stane chyba u dodavatele komponentu, tak i mesic :)

K tomu programovani, vsechno to o cem jsem psal je o testovani clusteru. Toz znamena, ze ovladam programovat v podstate i tak komplexni
vec jako jsou treba stress testy.
Vsechno dokonale ovladam, ale chtel bych se predse jenom dostat nekam dal,.

Moji napl prace vis, ale platem jsem strasne strasne low. A vic me "to" uz nepusti . :(

Petr

Re:Kolik si říct za práci?
« Odpověď #17 kdy: 02. 02. 2013, 11:51:32 »
Jo a promin, Hlavne Python a pak klasika, bash, trosku perl a trosku C :)

Re:Kolik si říct za práci?
« Odpověď #18 kdy: 11. 12. 2015, 15:27:21 »
Ahoj, pokud jsi proaktivní, umíš s Linuxem a trochu anglicky, tak práci seženeš všude - tady v česku můžeš být test technik se super platem, benefitama, normální pracovní dobou, prostě na pohodu. Klidně klikni sem - http://www.foxconn.cz/index.php?page=pozice&rid=3537
Já už jsem tam třetím rokem a nemůžu si na nic stěžovat a navíc se ještě posouvám dál - prostě jsem se nezasekl...

Re:Kolik si říct za práci?
« Odpověď #19 kdy: 31. 10. 2016, 15:01:22 »
Ahoj, ako sa pohybujú hodinové mzdy za 'bočák'? (Praha, IČO alebo Dohoda). Unix/Linux mi nie je cudzí, mám 15r praxe, Linuxy, RHCE, Solaris 10 certifikace, 11GR2 OCP, Veritas cluster, VxVM, LVM atd... Známy má firmu, potrebujú niekoho na pár hodín týždenne a riešim, čo je fér.