Kam hlásit spam?

Monty

Kam hlásit spam?
« kdy: 11. 11. 2011, 19:02:39 »
V poslední době mi začal chodit český spam. Chtěl bych ho někam hlásit, aby s tím někdo něco dělal (odřízl spamera a potrestal ho). Ale nevím kam. Kam nejlépe hlásit spam?


KapitánRUM

Re: Kam hlásit spam?
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2011, 19:16:56 »
ÚOOÚ

kosta


vandrovnik2

Re: Kam hlásit spam?
« Odpověď #3 kdy: 12. 11. 2011, 00:16:45 »
Taky můžete pomocí whois zjistit, kdo má na starosti síť, ze které spam přišel, a hlásit to i jim. Většinou ve výpisu najdete něco jako abuse@ignum.cz apod. Někde jsou vstřícnější, někde méně...

to je jedno

Re: Kam hlásit spam?
« Odpověď #4 kdy: 12. 11. 2011, 09:11:03 »
jednoznacne UOOU - je to banda nenazranych budizknicemu s milionem vymluv misto prace(no co si budem povidat, co jineho cekat od statnich uredniku). tak hezky at maji co setrit.


Re: Kam hlásit spam?
« Odpověď #5 kdy: 12. 11. 2011, 09:32:50 »
http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=23&submenu=27&loc=464

Tohle uz jsem parkrat v minulosti zkousel ... nikdo se neozval, nic se nestalo. Je to jen ztrata casu, nez clovek vyplni ten formular, dostane dalsi spam ....

ooo

Re: Kam hlásit spam?
« Odpověď #6 kdy: 12. 11. 2011, 11:19:14 »
To jsem si taky myslel, ale po tom, co jsem na jednu ceskou firmu opakovane posilal stiznost, tak mi asi pred mesicem prislo vyrozumeni, ze u te firmy provedli kontrolu a udeleli jim pokutu. Jakym zpusobem provedli kontrolu a jaka byla pokuta bohuzel nevim. Coz mi dodalo trochu energie pro dalsi vyplnovani formularu.

Antispammer

Re: Kam hlásit spam?
« Odpověď #7 kdy: 12. 11. 2011, 15:43:58 »
Jednou jsem nahlásil také SPAM na UOOU, přicházel mi email s odkazem na nějaké pochybné stránky s půjčkama.

Po měsící přišla od UOOU poštou odpověť, že odkaz v emailu není obchodní sdělení, takže s tím nic dělat nemůžou.

Taky jsem zkoušel na ČOI nabonzovat český webový obchod, který si odemně vybral peníze a zboží neposlal a nekomunikoval, ČOI se nepodařilo kontaktovat majitele a tak s tím nic dělat nemůžou, jak jsem později zjistil, tak adresa firmy i adresa v registraci domény vedla byla adresa obecního úřadu, takže v tomto státě asi může podnikat i bezdomovec. Jediné co jsem tedy udělal bylo napsání ostudných referencí a to, že při zadání jména eshopu do googlu, hned druhý odkaz je podvod. Teď po dvou letech už ony podvodné stránky neexistují...




to je jedno

Re:Kam hlásit spam?
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2011, 12:06:52 »
Neni to marna snaha

Citace
V návaznosti na Váš podnět a další podněty, které byly zaslány Úřadu pro ochranu osobních údajů, Vám sdělujeme, že po jejich prověření byl vydán příkaz proti společnosti --- s.r.o., se sídlem ---, IČ: ---

Z doručených podnětů vyplývá, že společnost --- s.r.o. využila podrobnosti elektronického kontaktu za účelem šíření obchodních sdělení elektronickými prostředky ve vztahu k uživatelům, jejichž souhlasy nedisponovala a kteří ani nebyli zákazníky účastníka řízení, a tím porušila povinnosti stanovené § 7 odst. 1 a 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů.