Multimediální embedded OS

vyvojar

Multimediální embedded OS
« kdy: 28. 10. 2011, 18:02:58 »
Zdravím,
když bych např. chtěl mít televizní obrazovku, kterou když bych zapnul, tak aby se tam objavila jenom prázdná plocha a tam např. ikonky filmů a chtěl bych mít možnost joystickem na usb "jezdit" po těch ikonkách a spuštět je, aby se film přehrál v té televizi. Vědel by jste někdo zkušenější zde, jak byste na to třeba šli ? Myslíte, že pro profíka, co třeba zná dobře ten os NetBSD by to nebyl problém na víc než na víkend? Mě to zajímá, jestli je možné pak aby si člověk dělal doma třeba takovéhle různe featury, když by uměl dokonale programovat v prostředí unixu a znal třeba dobře i ten os NetBSD. Nebo nejlépe jestli jste někdo třeba realizoval něco podobného, tak budu rád, kdybyste o tom něco napsali, jako jak to probíhá zhruba. Jaké jsou vůbec podmínky pro běh nějakého takovéhleho OS ? Bylo by to vůbec nějak realizovatelné např. v nějaké té moderní televizi?
« Poslední změna: 01. 11. 2011, 07:16:09 od Petr Krčmář »


Viktor

Re: Embedded OS
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2011, 18:34:55 »
Hmmm, jedna vec je spravit si ten kus stroja a spustit na nom OS - ano, NetBSD by bolo najlepsie, kvoli mnozstvu architektur, na ktore bolo portovane. Ale! Tam unixova cast konci... Nasledne je potrebne zvolit si graficku kniznicu ( Gtk3, Qt4 , keed chces aby to vyzeralo pekne ) a programovat. A programovat. V jazyku, ktory si vyberies ( C / C++ / Python ... ). Budes potrebovat X, alebo Wayland, a podobne.. Alebo by jednoducho stacilo NetBSD, dotykova obrazovka a po starte X spusteny na fullscreen VLC, kde si vyberies, co chces spustit.. A da sa to stihnut tak rychlo - ako si lenivy.. Ked si velmi lenivy, tak to spraskas za par dni, a bude to provizorne.. Ked nie si lenivy a si detailista, tak sa s tym budes hrat pol roka.

Peter

Re: Embedded OS
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2011, 12:19:52 »
Na svete je nepreberné množstvo OS vhodných na suplovanie HDD prehrávača. Ale s tým joystick-om vidím problém. Už je to zopár rokov čo ho vyhodili z ovládačov suplujúcich myš. Skôr by som odporučil diaľkové cez IRDA.

Ale nerozumiem prečo. Veď tie HDD prehrávače majú nižšie nadobúdacie a prevádzkové náklady. A sú hotové.

Re: Embedded OS
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2011, 12:37:00 »
Ja bych to viděl na instalaci linuxu s XBMC Media centrem a přidat podporu joysticku.
Nějak takto : http://www.youtube.com/watch?v=NIbifWkc2cY
Zdravím,
když bych např. chtěl mít televizní obrazovku, kterou když bych zapnul, tak aby se tam objavila jenom prázdná plocha a tam např. ikonky filmů a chtěl bych mít možnost joystickem na usb "jezdit" po těch ikonkách a spuštět je, aby se film přehrál v té televizi. Vědel by jste někdo zkušenější zde, jak byste na to třeba šli ? Myslíte, že pro profíka, co třeba zná dobře ten os NetBSD by to nebyl problém na víc než na víkend? Mě to zajímá, jestli je možné pak aby si člověk dělal doma třeba takovéhle různe featury, když by uměl dokonale programovat v prostředí unixu a znal třeba dobře i ten os NetBSD. Nebo nejlépe jestli jste někdo třeba realizoval něco podobného, tak budu rád, kdybyste o tom něco napsali, jako jak to probíhá zhruba. Jaké jsou vůbec podmínky pro běh nějakého takovéhleho OS ? Bylo by to vůbec nějak realizovatelné např. v nějaké té moderní televizi?

martin

Re: Embedded OS
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2011, 21:48:38 »
Ale nerozumiem prečo. Veď tie HDD prehrávače majú nižšie nadobúdacie a prevádzkové náklady. A sú hotové.

Jeden horší HDD přehrávač než druhý. Aktuálně jsem zkončil u xbmc, ale je to děs a hrůza. Pořídil bych klidně něco lepšího klidně komerčního a uzavřeného, ale funkčního. Zatím jsem na nic nenarazil.


Re: Embedded OS
« Odpověď #5 kdy: 30. 10. 2011, 11:05:20 »
Ale nerozumiem prečo. Veď tie HDD prehrávače majú nižšie nadobúdacie a prevádzkové náklady. A sú hotové.

Jeden horší HDD přehrávač než druhý. Aktuálně jsem zkončil u xbmc, ale je to děs a hrůza. Pořídil bych klidně něco lepšího klidně komerčního a uzavřeného, ale funkčního. Zatím jsem na nic nenarazil.

A čo taký Boxee [Box], Roku, MythTV, Google TV, Apple TV, freevo, Moovida - alebo praktickajší Mac Mini?
Arch Linux

Peter

Re: Embedded OS
« Odpověď #6 kdy: 30. 10. 2011, 11:43:08 »
Citace
Jeden horší HDD přehrávač než druhý.

To bude tou podmienkou pre joystick. Pán si ten ovládač doprogramuje sám, alebo zadá objednávku?

vyvojar

Re: Embedded OS
« Odpověď #7 kdy: 30. 10. 2011, 12:02:15 »
Mně šlo o to, jestli je vůbec možný se znalostí unixu a programování v C si něco takového doma udělat sám jako takový homemade kutil tim  ;D.