Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx

Tylnesh

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #15 kdy: 07. 04. 2010, 12:44:35 »
Zatiaľ sa mi toto vydanie veľmi páči, doma na desktope testujem betu a som s ňou zatiaľ nadmieru spokojný... jediné problémy na ktoré som zatiaľ narazil sú nasledovné dva:

1) Pri prehrávaní Flash videí cez VLC mi sem-tam začal mrznúť počítač spôsobom, že odozva na všetky klávesy bola veľmi pomalá, ale len čo som sa prepol do konzoly a späť, šlo to opäť dobre.

2) Chrome mi párkrát úplne zamrzol Ubutnu - pomohol len reset, ale to ma až tak netrápi, používam Operu.


Uran

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #16 kdy: 07. 04. 2010, 13:02:51 »
Zdravim, pouzivam sporadicky uz par tydnu na notebooku a mam zatim nasledujici kriticke problemy:
-Empathy nepodporuje pripojeni pres proxy
-Nejde pripojit sitove disky pres sambu - driv to zabralo 100% procesoru, ted po aktualizaci to hlasi chybu
-Jinak to vypada zase o kousek lepe a rekl bych uzivatelsky pritulneji..

Sitove disky jsem taky resil v praci a pouzivam nasledujici konstrukci:
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t cifs -o iocharset=utf8,username=fiala,password=331946,workgroup=pracovni-skupina,777 //ip-adresa-serveru/fiala /mnt/fialaa vse funguje jak ma.
Pres graficke gui se  i to taky nepodarilo naklikat.
Sdilenou tiskarnu jsem pres sambu pripojil pres gui.

Jinac stabilita beta1 ok. Par padu aplikaci co nepouzivam.

Jedine co me toci je ta z... uschovna hesel. Tipicke priklady:

1. Pri administraci tiskaren http://localhost:631/ (cups) dochazi po urcitem case k zapomenuti hesla).
2. V evolution firemni mail pres owa a exchange plugin. Kdyz prijdu domu a zapnu evolution tak to po me chce heslo k firemnimu mailu, pri stornovani zadani hesla si evolution heslo nepamatuje (tj. v praci ho musim zadavat ja trotl znovu). Hodilo by se nejake zautomatizovani uschovy hesel.
3. Uschovna hesel/ klicenka je kapitola sama pro sebe proc porad musim zadavat centralni heslo klicenky?

Linux uz nejakou dobu pouzivam, ale ta zprava hesel mi pripadne trochu zmatena.
Chtel jsem Ubuntu 10.04 nasadit i u rodicu, ale ta zprava hesel me odradila.

Uran

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #17 kdy: 07. 04. 2010, 13:04:23 »
Zdravim, pouzivam sporadicky uz par tydnu na notebooku a mam zatim nasledujici kriticke problemy:
-Empathy nepodporuje pripojeni pres proxy
-Nejde pripojit sitove disky pres sambu - driv to zabralo 100% procesoru, ted po aktualizaci to hlasi chybu
-Jinak to vypada zase o kousek lepe a rekl bych uzivatelsky pritulneji..

Sitove disky jsem taky resil v praci a pouzivam nasledujici konstrukci:
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t cifs -o iocharset=utf8,username=****,password=*****,workgroup=pracovni-skupina,777 //ip-adresa-serveru/user /mnt/usera vse funguje jak ma.
Pres graficke gui se  i to taky nepodarilo naklikat.
Sdilenou tiskarnu jsem pres sambu pripojil pres gui.

Jinac stabilita beta1 ok. Par padu aplikaci co nepouzivam.

Jedine co me toci je ta z... uschovna hesel. Tipicke priklady:

1. Pri administraci tiskaren http://localhost:631/ (cups) dochazi po urcitem case k zapomenuti hesla).
2. V evolution firemni mail pres owa a exchange plugin. Kdyz prijdu domu a zapnu evolution tak to po me chce heslo k firemnimu mailu, pri stornovani zadani hesla si evolution heslo nepamatuje (tj. v praci ho musim zadavat ja trotl znovu). Hodilo by se nejake zautomatizovani uschovy hesel.
3. Uschovna hesel/ klicenka je kapitola sama pro sebe proc porad musim zadavat centralni heslo klicenky?

Linux uz nejakou dobu pouzivam, ale ta zprava hesel mi pripadne trochu zmatena.
Chtel jsem Ubuntu 10.04 nasadit i u rodicu, ale ta zprava hesel me odradila.

wettnug

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #18 kdy: 07. 04. 2010, 17:14:03 »
Ja testoval nekdy na zacatku alpha verzi na svem notebooku ale nefungoval suspend, takze to slo pryc :-) doufam, ze uz to hosi z ubuntu poresili.

Pavol Klacansky

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #19 kdy: 07. 04. 2010, 19:25:00 »
Mam thinkpad t500, robil som upragrade z Karmic

zlepsenie:
* ide kleckom regulovat hlasitost (predtym v lucidovi nesla)
* podpora out-of-box pre vypinanie /zapinanie touchpadu aj s notifikaciami (na windows tam ide prepinat aj trackpoint, ale pokrok to je)
* ambiance tema, presun tlacidiel
* zjednotenie ovladania v indicator-applet
* aplikovany patch do jadra => mute tlacidlo funguje aj na vypnutie stlmenia zvuku

nevyhody:
* nejde vypnut (liveCD islo, takze mozno problem upgrade, ale bug report je trosku aktivny, takze nejsom sam)
* rhythmbox, nejde regulovat hlasitost koleckom
* indicator-applet, dost blbo riesene, ze sa nezobrazuju tooltips
* fingerprint nejde a asi nepojde
* obcasne preblikavanie obrazovky, intel bug

toto ma tak napadlo

PS: zruste rasizmus v Overovacej otazke, thx, samozrejme, dikakritiku by to nemalo rozlisovat  >:(


Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #20 kdy: 08. 04. 2010, 00:11:56 »
Mam thinkpad t500, robil som upragrade z Karmic

zlepsenie:
* ide kleckom regulovat hlasitost (predtym v lucidovi nesla)
* podpora out-of-box pre vypinanie /zapinanie touchpadu aj s notifikaciami (na windows tam ide prepinat aj trackpoint, ale pokrok to je)
* ambiance tema, presun tlacidiel
* zjednotenie ovladania v indicator-applet
* aplikovany patch do jadra => mute tlacidlo funguje aj na vypnutie stlmenia zvuku

nevyhody:
* nejde vypnut (liveCD islo, takze mozno problem upgrade, ale bug report je trosku aktivny, takze nejsom sam)
* rhythmbox, nejde regulovat hlasitost koleckom
* indicator-applet, dost blbo riesene, ze sa nezobrazuju tooltips
* fingerprint nejde a asi nepojde
* obcasne preblikavanie obrazovky, intel bug

toto ma tak napadlo

PS: zruste rasizmus v Overovacej otazke, thx, samozrejme, dikakritiku by to nemalo rozlisovat  >:(

Je vidět, že se snažíš opravdu testovat a hodnotit. Jsem rád, že se najdou tací lidé mezi námi. Rád uslyším nejen to jako je to špatné, ale i to dobré. Děkuji :)
Samozřejmě, že plno věcí v Betě ještě nejde a nebo se zlepošije, takže to chce ještě pár dní malé trpělivosti. Pevně věřím, že vychytají všechny možné mouchy.

Já osobně se budu pouštět do testu v prostředí KDE. Prozatím se u nás testovalo jen GNOME a rád budu znát, rozdíl mezi 9.10 a 10.04 v Keramicu jsem zrovna spokojený nebyl. :(

Pokud budete potřebovat poradit ohledne UBUNTU najdete mě na stránkách http://linuxlex.tym.cz kde se můžete ptát, diskutovat ve fórem a pokud budete chtít i pomoci sestavit tento web.

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #21 kdy: 08. 04. 2010, 09:12:25 »
Pavol Klacansky: problem vypnuti pc i kdyz z live CD to funguje jsem resil jiz nekolikrat i na jinych distribucich. Stacilo do Grubu pridat magicke acpi=force.
Zkus to, treba je to stejny problem. Co si malinko pamatuji, tak to je snad problem starsich biosu nebo tak nejak, google by ti rekl vic.

XX

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #22 kdy: 08. 04. 2010, 11:21:32 »
Zdar,
moh by mi prosim nekdo poradit jak se meni poloha navigacnich tlacitek zleva zpatky vpravo - zkousel jsem uvedeny gconf-editor a kdyz uz chci neco zeditovat tak to napise ze editace hodnot bude mozna az v budoucich verzich.
jinak ubuntu 10.04 dobry, az na ten presun tech tlacitek - zas nekdo jednou myslel...
dik za odpoved

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #23 kdy: 08. 04. 2010, 11:53:57 »
Zdar,
moh by mi prosim nekdo poradit jak se meni poloha navigacnich tlacitek zleva zpatky vpravo - zkousel jsem uvedeny gconf-editor a kdyz uz chci neco zeditovat tak to napise ze editace hodnot bude mozna az v budoucich verzich.
jinak ubuntu 10.04 dobry, az na ten presun tech tlacitek - zas nekdo jednou myslel...
dik za odpoved

Je to jednoduché zadej GCONF-EDITOR až se otevře tak APPS pak METACITY pak klikni na GENERAL a najdi položku BUTTON_LAYOUT v tomto řádku přemístu dvojtečku na začátek a na konci ji vymaž a to je VŠE. ;)

jinak mrkni na http://linuxlex.tym.cz jsou tam také diskuze a nápady.

XX

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #24 kdy: 08. 04. 2010, 12:19:25 »
ty jo, 100x diky, wono to vazne funguje :)

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #25 kdy: 08. 04. 2010, 17:44:32 »
Zatiaľ sa mi toto vydanie veľmi páči, doma na desktope testujem betu a som s ňou zatiaľ nadmieru spokojný... jediné problémy na ktoré som zatiaľ narazil sú nasledovné dva:

1) Pri prehrávaní Flash videí cez VLC mi sem-tam začal mrznúť počítač spôsobom, že odozva na všetky klávesy bola veľmi pomalá, ale len čo som sa prepol do konzoly a späť, šlo to opäť dobre.

2) Chrome mi párkrát úplne zamrzol Ubutnu - pomohol len reset, ale to ma až tak netrápi, používam Operu.

Zdravím, Opera je skělá, jen má problémy s Flashem alespoň v 64bitové architektuře.

Ale aby jsem se vrátil k VLC...nejspíš tam máš něco špatně nakonfogurované, koukni se do nastavení...toto se běžně nestává! :o


http://linuxlex.tym.cz

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #26 kdy: 08. 04. 2010, 18:59:30 »
Nezkousel jste nekdo instalovat Lucid Lynx do VMware Player? Me se instalace sekce na 55% pri "Copying files..." pritom mista na disku mam dost.

YaD

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #27 kdy: 10. 04. 2010, 23:31:19 »
Často jsou kladeny dotazy na nabíhání za 10s....no 10s je testováno na nějakém PC, které ubuntu uveřejnili na svých stránkách. Předpoklad je ten, že samozřejmě mnoho uživatelů tuto konfiguraci nemají. Rychlosti 10s asi nedosáhneme, ale je pravda že do 16s se snad vejdeme všichni. I tak je to velice rychlej nástup, co si budeme povídat.
Doporučuji nezavrhovat UBUNTU v této době...ideální je počkat na plnou distribuci. Test je test a ten se mění každý den. Já osobně kdybych měl srovnat první Alfu a nyní Betu...je to nebe a dudy. Myslím, že Lucid Lynx bude skvělá volba a to nejen pro začátečníky. Kdo má zkušenosti v Linuxu všeobecně, najde si právě i zde to co hledá.

http://linuxlex.tym.cz

16s? To je veľa. Ja len vo VirtualBoxe dám 11s a to má priradené len jedno jadro.
CPU: AMD Phenom II X4 810 (2.6 Ghz)
Používam Beta 2. Aj tak sa mi nepáči ako to je nacpané softom v metabalíku ubuntu-desktop apod. a ručne si všetko väčšinou nahadzujem, keď to je treba. Pokiaľ LL sklame, debian to istí.

xAo

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #28 kdy: 12. 04. 2010, 04:39:00 »
Co mě zatím nejvíc točí je grafika. Ovladače pro ATI se "podařilo" znovu nainstalovat až včera po updatu, ale nechtějí se po bootu nechat nakonfigurovat. Po ručním nakonfigurování podle záloh při startu X11 segfault. Takže zatím jedu na generických a doufám, že to do konce dubna bude v cajku.

misisko

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #29 kdy: 12. 04. 2010, 11:39:24 »
Rozbil som upgrade z 9.10 na 10.04 Beta

Spozorovane nedostatky u mna:
- boot mi trva dlho (20-30s) co ale pripisujem upgradu, cista instalacia by bola znatelne rychlejsia.
- splash screen pri boote sa zobrazi snad po 15s na chvilocku a ma malu farebnu hlbku (podobne ako na win95 ked sa pouzilo 16farieb, na obrazkoch na nete je ten splash v poriadku, asi len u mna nejaka haluz - spozoroval to este niekto?)
- zmeny v nvidia driveroch (aktualny je oznaceny ako nvidia-current a uz nie nvidia-cislo, musel som pomocou dkms odstranit ten "neaktualny" rucne z noveho jadra)

Vyhody:
- acpi, camera, mic - vsetko funguje rovnako som pri 9.04
- vdaka 2.6.32 patchom pre zlepsenie odozvy na desktopoch to teraz skutocne lieta ako z praku. podobny zazitok som mal pri pouziti CK patchetu