Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx

LinuxLex

Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« kdy: 05. 04. 2010, 17:57:43 »
29. dubna 2010 vyjde nová distribuce UBUNTU 10.04 Lucid Lynx

http://linuxlex.tym.cz

Testuji jej již od první Alfa verze a musím uznat, že to stojí za to. Je pravdou, že občas se stane to co člověk nejméně potřebuje...provede aktualizaci a najednou tam něco není ;D Ale také samzřejmě musím brát v úvahu, že se právě jedná pouze o testovací distribuce.

Pokud máte jakékoli zkušenosti již Lucidem, napište jak to vidíte. Také rád uvítám, když podpoříte mé stránky a podíváte se jak to na nich šlape. Budu také velice rád, když jakkoli tam přispějete k rozvoji tohoto webu. ;) Upozorňuji, že není zaměřen jen na Ubuntu nýbrž na všechny distribuce...



« Poslední změna: 05. 04. 2010, 20:04:47 od Petr Krčmář »


mmm

Re: LUCID LYNX - geniální operační systém
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2010, 19:00:01 »
Nemuzu po upgradu najit takovy ten plasma widget pohled na slozku (napr. plocha)... Zda se mi divne ze by odstranili jeden z nejuzitecnejsich..

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2010, 22:32:44 »
Ja ho mam vo virtuale a vsetko sa zdalo byt OK :) ALE!:
Dal som ho kamosovi na NB a nefunguje mu suspend, stalo sa to este niekomu?

SB

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #3 kdy: 05. 04. 2010, 23:10:20 »
Chvilku jsem zkoušel ve Virtualboxu a:
1)nelíbí se mi přesunutí tlačítek pro práci s okny - první věc kterou si změním po instalaci jestli se rozhodnu 10.04 používat
2)nepotřebuji žádné sociální tentononce a nelíbí se mi, že mi je Ubuntu snaží nacpat - http://sklad.obrazku.cz/obr358172_Beznzvu.png - druhá věc která půjde okamžitě pryč

ExTr

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2010, 08:51:36 »
Mel jsem ho, ale byli s nim problemy - blikani displaye atd...

10.04 by mel nabihat za 10s, ze? Zkousel to nekdo stopovat? Ja nameril neco kolem 16s...


Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2010, 09:12:53 »
Testujem od prvej alphy. Všetko je v pohode, teda až na tých pár pos... aktualizácií.
Na ovládacie prvky naľavo som si už zvykol, teraz si dokonca neviem zvyknúť v práci na ikonky napravo.
Ale sú tu dve veci, ktoré sa mi nepáčia:
1. ubuntu one - neviem dohromady ani čo to je, ale všade to je napchaté, aj v procesoch. Napriek tomu, že nič také nechcem a nepoužívam.
2. v aktualizáciách sa dosť často mihajú názvy obsahujúce "mono", asi to je už neodvratný proces :(

miro

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2010, 12:21:09 »
1, bootovanie este nie je na hranici 10s, ale aj tych 16 - 18 sekund je dobry vysledok
2, suspend ide v pohode
3, nefungoval mi zvuk cez jack na externe reproduktory, ale aktualizaciou sa to vyriesilo (no este stale - aj vo verzii 9.10 - mi hraju na interne i externe repro naraz)
4, "_,O,X" som si dal radsej na pravu stranu... pravdou je, ze pouzivam castejsie CTRL+Q, ale sem tam ked som na to isiel touchpadom/myskou, tak som sa nevedel trafit - zvyk je zelezna kosela :D
5, socio veci vobec nemusim
...celkovo to nevyzera zle. Stale je vsak co zlepsovat. Hoci Ubuntu je upravovane pre zaciatocnikov, t.j. aby mali co najviac funkcneho hardwaru, odmysliac driver pre grafiku a wifi, ktore sa casto instaluju po povoleni instalacie softwaru tretich stran, najde sa stale chybicka krasy, napr. hotkeys pre pridavanie/uberanie jasu, zvuku, niekedy suspend atd.
Pridavanie socio sluzieb vidim ako dobra podpora pre FB a TW. Mozno si to ziska viac linuxakov-zaciatocnikov. No ja asi pojdem dalej - mozno arch linux. Nebootuje tak rychlo, ale zase PC rebootujem asi raz za tyzden, uz som si zvykol spat pri zvuku tociacich sa hlav HDD :)

LinuxLex

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2010, 13:12:00 »
ODPOVĚD pro hosta SB

Neviděl bych problém v tlačítkách...jde zaprvé o Betu a za druhé, každý uživatel může měnit polohu tlačítek i jejich volbu v GCONF-EDITOR lze si nastavit systém snad úúúúplně na vše jak uživatel sám chce. Pokud by jsi měl problém s nastavením, klidně mi napiš, rád poradím. Učený přece z nebe nespadnul jak se říká ;)
Co se týká toho so se ti snaží UBUNTU "vecpat" jak jsi psal...jde o velbu jen uživatele. Jedním kliknutím to tam nemáš a nastavíš si opět lištu jak potřebuješ. Ne to jen to, že UBUNTU něco preferuje a nabízí jednu z voleb. Pokud se rozhodneš pro jinou, záleží pouze jen na tobě. Tím se Linux všeobecně liší od Woken. V případě jakéhokoli dotazu, meŕkni na http://linuxlex.tym.cz tam najdeš od konce dubna mnoho odpovědí nebo napiš na linuxlex.tym@gmail.com

LinuxLex

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2010, 13:21:14 »
Často jsou kladeny dotazy na nabíhání za 10s....no 10s je testováno na nějakém PC, které ubuntu uveřejnili na svých stránkách. Předpoklad je ten, že samozřejmě mnoho uživatelů tuto konfiguraci nemají. Rychlosti 10s asi nedosáhneme, ale je pravda že do 16s se snad vejdeme všichni. I tak je to velice rychlej nástup, co si budeme povídat.
Doporučuji nezavrhovat UBUNTU v této době...ideální je počkat na plnou distribuci. Test je test a ten se mění každý den. Já osobně kdybych měl srovnat první Alfu a nyní Betu...je to nebe a dudy. Myslím, že Lucid Lynx bude skvělá volba a to nejen pro začátečníky. Kdo má zkušenosti v Linuxu všeobecně, najde si právě i zde to co hledá.

http://linuxlex.tym.cz

SB

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #9 kdy: 06. 04. 2010, 18:22:10 »
Citace
ODPOVĚD pro hosta SB

Neviděl bych problém v tlačítkách...jde zaprvé o Betu a za druhé, každý uživatel může měnit polohu tlačítek i jejich volbu v GCONF-EDITOR lze si nastavit systém snad úúúúplně na vše jak uživatel sám chce. Pokud by jsi měl problém s nastavením, klidně mi napiš, rád poradím. Učený přece z nebe nespadnul jak se říká

Šak já psal, že si to změním, jestli budu používat 10.04. Sice nejsem žádnej Einstein přes linux, ale v tomhle problém fakt nevidím.

Tlačítka možná ozkouším, jestli to přeci jen není v něčom lepší, ale z dosavadního testování vím, že zvyk je železná košile a že mi to tak prostě nevyhovuje.

A ty sociální tentononce půjdou pryč určitě, možná s výjimkou Ubuntu One, ale tam mi zase přijde, že 2GB nejsou nic moc a platit za víc se mi moc nechce.

LinuxLex

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #10 kdy: 06. 04. 2010, 21:44:18 »
Citace
ODPOVĚD pro hosta SB
Šak já psal, že si to změním, jestli budu používat 10.04. Sice nejsem žádnej Einstein přes linux, ale v tomhle problém fakt nevidím.
Tlačítka možná ozkouším, jestli to přeci jen není v něčom lepší, ale z dosavadního testování vím, že zvyk je železná košile a že mi to tak prostě nevyhovuje.
A ty sociální tentononce půjdou pryč určitě, možná s výjimkou Ubuntu One, ale tam mi zase přijde, že 2GB nejsou nic moc a platit za víc se mi moc nechce.
Tak to promiň, špatně jsem to pochopil. Abych řekl pravdu, po aktualizaci když jsem viděl tlačítka...koukal jsem taky překvapeně. Nevěděl jsem, zda nejde jen o chybu. No já jelikož jsem pracoval i na Mac OS X vím, že tam je to běžné, ale UBUNTU s tlačítky nalevo?? No jo no...třeba to nakonec bude jinak. Je pravda, že pokud chceme aby uživatel Woken přešel na Linux, nemělo by tam být něco takového, co každý řekne, že ve Woknech je jinak a je zvyklej. Souhlasím, že když člověk chodí napravo tak pak když je to obráceně je to do zblbnutí ;D ;D 
No 2GB není sice opravdu nic moc, ale na druhou stranu...co by člověk chtěl. Ty osobně nějak přispíváš na vývoj a podporu Linuxu? Nemyslím zrovna finančně...jakkoli jinak? Pokud by jsi jakkoli přispíval pro rozvoj, informuj se na co máš ZDARMA nárok, pokud ne tak ZDARMA pro klasického uživatele opravdu musí stačit 2GB :(

Smita

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #11 kdy: 07. 04. 2010, 07:22:13 »
Rozhodl jsem se ho vyzkouset na netbooku (via nano, chrome). Zajimalo me predevsim, zda se vylepsi vydrz, jelikoz 9.04 mi vydrzi o hodinu mene nez XP. Dale (ne)funkcnost pulse audia, v 9.10 mi pulse ,kdyz sem fouknul do mikrofonu, vytizilo natrvalo cpu na 100% a nemel sem nervy to ladit a radeji jsem zustal u 9.04...

Po uspesne instalaci z live system startuje cca 18s, bohuzel nefunguje grafika... Bohuzel se nejde ani prepn out do konzole, abych zmenil ovladac a start systemu v runlevelu 2 (pokud funguje klasicky parametr jadra) skonci take cernou obrazovkou...



LinuxLex

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #12 kdy: 07. 04. 2010, 10:50:27 »
Rozhodl jsem se ho vyzkouset na netbooku (via nano, chrome). Zajimalo me predevsim, zda se vylepsi vydrz, jelikoz 9.04 mi vydrzi o hodinu mene nez XP. Dale (ne)funkcnost pulse audia, v 9.10 mi pulse ,kdyz sem fouknul do mikrofonu, vytizilo natrvalo cpu na 100% a nemel sem nervy to ladit a radeji jsem zustal u 9.04...

Po uspesne instalaci z live system startuje cca 18s, bohuzel nefunguje grafika... Bohuzel se nejde ani prepn out do konzole, abych zmenil ovladac a start systemu v runlevelu 2 (pokud funguje klasicky parametr jadra) skonci take cernou obrazovkou...

Zdravím tě! Pošli mi konfiguraci tvého PC. Není to snad ani možné co máš za problémy. Sám test provádím právě vždy na notebooku a takové problémy nikdy nemám. Pošli mi to prosím na mail linuxlex.tym.gmail.cz Myslím, že na každou otázku bývá vždy nějaká odpověď ;)

David Brazdil

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #13 kdy: 07. 04. 2010, 10:57:05 »
Osobne jsem v obecne rovine velmi spokojeny. Problem delaji snad jenom tri veci:
1) nefunguje ovladani podsviceni displeje - notification vyskoci, ale nic se nestane
2) nekdy hned od startu proces desktopcouch-service zabira 100% CPU a musim ho zabit
3) obecne pady programu - od Flashe az po Empathy... ale maji jeste skoro mesic, tak to snad daji dohromady...

Twin

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #14 kdy: 07. 04. 2010, 11:02:07 »
Zdravim, pouzivam sporadicky uz par tydnu na notebooku a mam zatim nasledujici kriticke problemy:
-Empathy nepodporuje pripojeni pres proxy
-Nejde pripojit sitove disky pres sambu - driv to zabralo 100% procesoru, ted po aktualizaci to hlasi chybu
-Jinak to vypada zase o kousek lepe a rekl bych uzivatelsky pritulneji..