Připojení k Windows VPN

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Připojení k Windows VPN
« kdy: 04. 10. 2011, 11:38:49 »
Ahoj,

potřeboval bych se z Linuxu (Gentoo) připojit k firemní VPN, ale nevím jak a zatm jsem ani nepřišel na to, co konkrétně mám použít/hledat.

Informace které vím - jméno serveru (vpn.firma.tld), uživatelské jméno a heslo (moje) a že se musím zadat doménu (eskymakova_ulice).

Ve Windows to jednoduše naklikám v Síťových připojeních, čtyři kolonky, hned hotovo (po pravdě, mám nastaveno použít jméno a heslo ze stávající session Windows). V práci jsem automaticky při přihlášení připojený do vnitřní sítě a můžu ke všemu bez VPN. V Linuxu vůbec netuším, co bych měl k připojení použít a jak to nastavit. Nepotřebuju grafické klikátko, vystačím si s řádkou.

Nasměrujete mě prosím někdo?

Předem díky za pomoc


blackman

Re: Připojení k Windows VPN
« Odpověď #1 kdy: 04. 10. 2011, 13:59:43 »
V provom rade by bolo dobre vediet aky typ VPN pripojenia to je IPSec/L2TP/OpenVPN...potom mozes polemizovat o tom co pouzijes. Z linuxu sa pripajam k nam do firmy cez OpenVPN a L2TP(s typ boli zprvu problemy, ale teraz to vyzera ze to slape).

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Připojení k Windows VPN
« Odpověď #2 kdy: 04. 10. 2011, 14:34:29 »
Díky za reakci. Zítra se poptám našich IT a napíšu zase sem. Stačí mě pak jen popostrčit a dál už to nejspíš zmáknu (snad :-) ).

Sten

Re: Připojení k Windows VPN
« Odpověď #3 kdy: 04. 10. 2011, 15:33:50 »
Windows používají PPTP. Návod pro Debian je třeba zde.

blackman

Re: Připojení k Windows VPN
« Odpověď #4 kdy: 05. 10. 2011, 11:54:24 »
Windowsy pouzivaju tak PPTP ako aj L2TP. Pokial je to L2TP, tak si zisti aj secret key, pripadne CHAP ak pouzivate.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Připojení k Windows VPN
« Odpověď #5 kdy: 07. 10. 2011, 18:12:18 »
Omlouvám se za pozdní reakci.

Po konzultaci s IT od nás jsem zjistil, že máme k dispozici Cisco klienta pro Linux, takže se nejspíš uberu tímhle směrem.

Díky za tipy a (pro mě) nové informace o VPN.