Dropbox a jeho alternativy

Dropbox a jeho alternativy
« kdy: 03. 10. 2011, 15:21:14 »
Zdravim, pouzivate niekto dropbox alebo jeho alternativy?
Na dropboxe mi vadi, ze co sa tyka bezpecnosti je to nula bodov(nedavny problem s prihlasenim) a neda sa tu nainstalovat viac uctov(resp. je to komplikovane).
Syncany - vyzera to na velke ocakavania, moznost vybrat mnozstvo cloud serverov, sifrovanie.
Wuala idem skusit.

Pri syncany su na vyber: picasa(akosi som to nerozbehal), google storage(tiez neviem ako rozbehat), amazon s3(plateny, chcem free), imap(neskusal som ale asi sa tu daju vyuzit mailove uloziska).

Co pouzivate vy? S cim mate najlepsie skusenosti?
« Poslední změna: 03. 10. 2011, 17:31:07 od Petr Krčmář »


Michal

Re: Dropbox alternativy(syncany, wuala..)
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2011, 17:23:19 »
mount vlastniho FTP :-)

andrej

Re: Dropbox alternativy(syncany, wuala..)
« Odpověď #2 kdy: 03. 10. 2011, 18:02:03 »
mount vlastniho FTP :-)
bezpecnost  :D :D :D

Mirek

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #3 kdy: 03. 10. 2011, 18:36:50 »
Zkusil jsem par alternativ a to dulezite resim pres scp/rsync ale z dostupneho SW se mi libil SpiderOak https://spideroak.com/ podporuje navic duplikaci dat na vlastni napr. lan server pres ssh - prijemne pro rychly a snadny pristup k zalohovanym datum. Na internetu se necha vygooglit nekolik voucheru, ktere poskytuji bud 5GB misto 2 a nebo slevu na placeny acc.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #4 kdy: 03. 10. 2011, 19:35:14 »
Prihreju si polivcicku: Neznate nekdo nejakou Dropbox alternative s vetsi kapacitou, nez na Dropboxu a s webdavem? S webdavem vyzkousenym a funkcnim v Linuxu, tedy ne Skydrive, ktery v Linuxu nejde a ne 4shared, ktery je strasny, totalne nespolehlivy a webdav funguje jen v Krusaderu.


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #5 kdy: 03. 10. 2011, 20:12:16 »
Osobně jsem nějakou dobu používal spideroak (v placené variantě) - ale iritovala mě pomalost aplikace (někdy trvalo i několik minut, než začala konečně dělat co měla) a vadila mi nemožnost nahrávat soubory z mobilu (android). Nakonec jsem zakotvil u vlastního řešení přes unison (v podstatě vylepšený rsync na dvousměrnou synchronizaci - rsync jde použít jen na jednosměrné zálohování, nikoliv na hvězdicovou topologii (X klientů synchronizuje jednu složku) s tím, že tam kde nemám potřebu synchronizovat, přistupuji k tomu přes sftp (či jakýkoliv jiný protokol se mi zachce :D )

Seesa

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #6 kdy: 04. 10. 2011, 00:39:38 »
Nějaké názory na 4shared?
.. ha, zdá se že nemá klient pod linux, takže jedinné + je 10Gb

gerge

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #7 kdy: 04. 10. 2011, 06:18:30 »
Ja osobne mam nejake servery dostupne a bezi mi na nich sshd. Pre synchronizaciu pouzivam rsync a na pustanie rsync pouzivam utilitku lsyncd -> http://code.google.com/p/lsyncd/

Je to vcelku spolahlive a dost rychle (latencia) vdaka sledovaniu zmien v dotknutom adresari.

Ak sa nemylim, tato odpoved ti bude ale zbytocna, lebo hladas skor ulozisko dat ako sposob, ako data synchronizovat. K tomu sa da povedat tolko, ze ak chces bezpecnost, tak vlastne riesenie by malo mat v tomto smere vyhodu.

PS: Prvý mesiac je január a posledný december...

Nomen

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #8 kdy: 04. 10. 2011, 08:17:19 »
jedinné + je 10Gb

1280 MiB? To není moc velké plus...

pek

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2011, 08:25:37 »

and

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #10 kdy: 04. 10. 2011, 08:34:48 »
minus.com - pri pouziti linku ziskate 10+1GB  8) (a ja taky)

http://min.us/rAV0T3s

ftpbox?
« Odpověď #11 kdy: 04. 10. 2011, 10:18:10 »
a co ftpbox? data su na vlastnom serveri, pre widle funguje podobne ako dropbox a mal by byt aj pre android. este som to neskusal, ale z toho co som nasiel sa mi to zda byt asi najlepsia alternativa.

motyq

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #12 kdy: 04. 10. 2011, 10:42:49 »
Zkusil jsem sparkleshare - nahrada dropboxu ve vlastni rezii. Jedine co k tomu budete potrebovat je nejaky vlastni server s git repositarem a rozjetym ssh. Funguje to vcelku hezky, integrace do gnome/nautilus taky ok (moznost v kontextovem menu vybirat predchozi verze dokumentu) atd.. Akorat zatim nemaji klienta pro android.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #13 kdy: 04. 10. 2011, 11:45:25 »
Pro tazatele je to k ničemu, ale i tak je důležité to jako alternativu uvést - vlastní server. Doma mi běží 24/7 deska s Atomem a 100GB diskem. Možnosti vynikající (SSHFS, SFTP, FTP, web, do budoucna téměř cokoliv), využití skvělé (monitoring sítě, web server, VPN, DNS, DHCP, ...) a spotřeba k tomu všemu celkem minimální.

Tak to mám já.

Jan Stejskal

Re: Dropbox a jeho alternativy
« Odpověď #14 kdy: 04. 10. 2011, 13:49:48 »
Ja si nemuzu na Dropbox stezovat neb ho pouzivam pro mene dulezite/citlive soubory a vse je naprosto OK, jede na nekolika pocitacich i Androidech. To je bohuzel nevyhoda treba SugarSync, ktery je na Andoidu zatim velmi nespolehlivy. Wuala je dobra pro zabezpeceni, avsak funkcnost na Androidu velmi omezena, stejne tak jako treba minus. Link na bonus na Dropboxu je zde: http://db.tt/0lKh98t