Neustálý restart Windows 7

eb

Neustálý restart Windows 7
« kdy: 01. 10. 2011, 14:13:46 »
Zdravím,mám nový ntb ASUS (K73E) koupen bez OS. Nainstaloval jsem si tedy win7, avšak hned po instalaci se již OS nenačetl. Naběhne logo ASUS - černá obrazovka - restart a tak pořád dokola. Měl jsem poruce už jen visty, které tam teď jsou a jdou bez problému.

V čem může být chyba?
« Poslední změna: 03. 10. 2011, 17:21:49 od Petr Krčmář »


Re: Neustálý restart
« Odpověď #1 kdy: 01. 10. 2011, 14:40:08 »
Zdravím,mám nový ntb ASUS (K73E) koupen bez OS. Nainstaloval jsem si tedy win7, avšak hned po instalaci se již OS nenačetl. Naběhne logo ASUS - černá obrazovka - restart a tak pořád dokola. Měl jsem poruce už jen visty, které tam teď jsou a jdou bez problému.

V čem může být chyba?
Jednoznačné, chyba je v "operačnom systéme". Možno by stačilo skúsiť niečo normálne, napríklad Fedoru, Debian, Gentoo, FreeBSD..

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Neustálý restart
« Odpověď #2 kdy: 01. 10. 2011, 16:58:37 »
Nenabehnout ty Widle aspon v nejakem safe modu se siti?

eb

Re: Neustálý restart
« Odpověď #3 kdy: 01. 10. 2011, 17:03:45 »
W7 ne, vůbec nic. Ale jak už jsme psal Visty bez problému. (Visty tam ovšem nechci  :-\)

Zkoušel jsem ještě nainstalovat první Visty a pak na druhý diskový oddíl 7-ky ale zase to jakoby zkolabovalo a pořád dokola logo ASUS - restart

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Neustálý restart
« Odpověď #4 kdy: 01. 10. 2011, 20:37:21 »
Tak mozna zkusit sehnat nebo udelat instalacni medium s poslednimi bugfixy. Jestli mate nejaky prvni release, muze to mit MS zabugovane jeste vice, nez novejsi verze. Nekdy se u Widli stava, ze a danem pocitaci sice mohou bezet s poslednimi updaty, ale nejdou nainstalovat, protoze ty updaty na instalacce jeste nejsou.

Pak uz me napadaji akorat psi kusy, kdy byste nainstaloval Widle na jinem pocitaci, s podobnym HW a hlavne podobnym procesorem, tedy minimalne Intel, pokud mate Intel nebo AMD, pokud mate AMD, aby se nainstalovala spravna verze jadra. A nasledne zupdatovat a strcit zpet a doufat, ze to ty Widle nejak rozdychaji a aktualizuji si HW a doinstaluji, co je potreba. Pokud ale muzete zit bez Widli, tedy nepotrebujete orezavat fotky ve Fotosopu nebo psat dopis babicce v poslednim MS Office, tak bych se radsi pustil do nejakeho Linuxu. Bylo by s tim patrne mene prace. Ono s Linuxem obecne byva mene prace.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Neustálý restart
« Odpověď #5 kdy: 01. 10. 2011, 22:17:58 »
Mno, překontroloval bych médium, ze kterého byla provedena instalace. Pokud je v pořádku, hledal bych na netu, jestli nemá někdo podobné problémy se stejným typem notebooku .... Je zvláštní, že 7 nefungují s Vistama mají poměrně dost společného. Třeba to je přímo Asusem ... také můžete zkusit stáhnout 8, jestli budou, či nebudou fungovat. Pro jistotu bych překontroloval i paměť memtestem. Co to má za chipset?

Trident

Re: Neustálý restart
« Odpověď #6 kdy: 02. 10. 2011, 12:18:03 »
A co flash biosu? V prvni fazi loadovani pouziva loader OS jeho sluzeb a pri osmatavani HW je dulezite mit v poradku ACPI tabulky(resp. v neporadku podle chyb ve windows;). To je vec na kterou bych se zameril.

Dalsi vec ktera zlobi je Nativ(SATA) mod vs IDE <- zkusit prehodit.

Potom jak pise JardaP vyse. Posledni update instalacniho widliho CDcka. Ne zadnou historickou prvni release.

Joe

Re: Neustálý restart
« Odpověď #7 kdy: 02. 10. 2011, 14:01:13 »
Prvne, neskoci tam BSOD? Pri startu zmackni F8 a navol tam neco jako "nerestartovat pri BSOD", at si prectes, jestli tam neco vyskoci.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Neustálý restart
« Odpověď #8 kdy: 02. 10. 2011, 16:07:08 »
Tady je řešení naprosto jednoduché. Zrovna jsem to řešil u kamaráda z VŠ.. Přestaň instalovat W7 z warez DVD a sežeň si čistou instalaci. Na 99,9% to dělá špatné DVD, které může mít v sobě různé aktivace apod.. Kamarádovi to dělalo naprosto to samý. Stáhli jsme z MSDN AA nové DVD a frčí to naprosto OK.

Pavle 'TIGER' Růžička

Re: Neustálý restart
« Odpověď #9 kdy: 03. 10. 2011, 13:06:43 »
[Matěj Vaňátko] Nenapdalo by mne, že při dnešních cenách ještě stojí za to krást OS. No a pokud jsou s tím problémy, tak se ještě obracet na diskuzi odborného serveru .... ale asi jsem moc velký optimista.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Neustálý restart
« Odpověď #10 kdy: 03. 10. 2011, 21:40:52 »
[Matěj Vaňátko] Nenapdalo by mne, že při dnešních cenách ještě stojí za to krást OS. No a pokud jsou s tím problémy, tak se ještě obracet na diskuzi odborného serveru .... ale asi jsem moc velký optimista.
Jak vidíš, stojí to za to.. Kamarád licenčko ale měl. Jen neměl instalačku. Tak stáhl warez, který byl nějako předaktivovaný a dělalo to tyhle kraviny

ahzs

Re: Neustálý restart Windows 7
« Odpověď #11 kdy: 20. 10. 2011, 09:49:00 »
Jak již píši ostatní, doporučuji aktualizaci biosu, pak v biosu zvolit load optimized defaults a po uložení a restartu, ještě v biosu zkontrolovat, zda je sata nastavena na AHCI. Pokud toto nepomůže, tak stáhnout z MSDN oficiální ISO Win7 (když tak můžu poskytnout odkaz). A pokud i to selže, tak stáhnout RT7lite, načíst dotyčnou instalačku Win7 a zaškrtnout Skip OOBE (na některých noteboocích to způsobuje modrou smrt, černou obrazovku, nebo zajímavý hlášky).

Ivan

Re: Neustálý restart
« Odpověď #12 kdy: 20. 10. 2011, 11:20:22 »
[Matěj Vaňátko] Nenapdalo by mne, že při dnešních cenách ještě stojí za to krást OS. No a pokud jsou s tím problémy, tak se ještě obracet na diskuzi odborného serveru .... ale asi jsem moc velký optimista.
Jak vidíš, stojí to za to.. Kamarád licenčko ale měl. Jen neměl instalačku. Tak stáhl warez, který byl nějako předaktivovaný a dělalo to tyhle kraviny

Instalace s MSDA se neda pouzit jako univerzal ale jen k MSDA klici.

A stahovat warez instalacku :D :D jen by mne zajimalo proc si nekdo kupuje krabicovou licenci aby ji mohl instalovat i na notebook asus .

Luda

Re:Neustálý restart Windows 7
« Odpověď #13 kdy: 31. 05. 2013, 09:42:11 »

Dudo

Re:Neustálý restart Windows 7
« Odpověď #14 kdy: 01. 06. 2013, 06:13:58 »
Úplne prvá vec je zistiť teplotu CPU, GPU alebo dosky, prípadne je vadný zdroj.