Neustálý restart Windows 7

Ondro

Re:Neustálý restart Windows 7
« Odpověď #30 kdy: 05. 02. 2017, 21:52:29 »


Asus NEBRAT!!!
Mám desku Asus a párkrát se mnou vy*ebala tím, že si samovolně mění nastavení BIOSu což se projevilo tím, že Widle odmítly najet. Jsou totiž závislé na tom, jaké nastavení BIOSu bylo při instalaci.
Zejména nastavení SECURE BOOT - OTHER/UEFI a SATA PORT - IDE/AHCI.

Nakonec jsem zjistil (přísahám, že jsem na to nešáh), že ten šmejd si samovolně změnil nastavení SATA z IDE na AHCI a Widle to nerozdýchaly. Linuxu to bylo jedno. Toto se mi stalo už 2x. Nechápu. U mojí desky se to nachází v ADVANCED - SATA CONF. - SATA PORT.
Tedy ony ty Widle jsou schopny fungovat v režimu v jakémkoliv režimu, ale musí to být požadovaný režim nastaven před instalací a po instalaci jej NEMĚNIT! Nevim proč, třeba mi to tu někdo vysvětlí, ale pokud se po instalaci toto nastavení přepne na jinou položku než jaká tam byla před instalací, Widle to nerozdýchají.

To samé se týká nastavení SECURE BOOT - OTHER/UEFI.
Na tyto dvě položky dávat pozor.

Jak píšu, změnilo se to náhodně samo.


U Asusu som sa stretol stym, ze bol citlivejsi na zaloznu bateriu(cr2032). Uz i sebemensi pokles jej napetia sposoboval pri vypadku napetia reset BIOS nastaveni do defaultu. Po vymene baterie vsetko OK.

Zmenu z IDE a AHCI windows nerozdycha(neviem ci aj win 8 a win10, tie som neskusal). Je to kvoli tomu, ze Windows si AHCI ovladace nenaistaluje ak je nastaveny BIOS na IDE pri instalacii. Daju sa dodatocne doinstalovat(daju sa na to najst postupy na interente) a potom uz nieje problem prepinat a windows vzdy nabehnu. Windows si ich vie sam doinstalovat ale az vo windows. Kedze tam sa nikdy nedostane, tak sa to resetuje dookola. Neviem, ci tento nedostatok niekedy opravili, tipujem, ze nie. Linux defaultne obsahuje AHCI ovladace, tak preto jemu to jedno a nabehne vzdy. Toto je problem strarsich zakladnych dosiek, ktore mali default IDE. U novych je uz par rokov default AHCI rezim, ktory ponuka vyssi vykon.


Lama

Re:Neustálý restart Windows 7
« Odpověď #31 kdy: 05. 02. 2017, 22:23:11 »
Ta deska co mám, je sotva rok stará. To mi neříkejte, že ani ne po roce dojde baterie, ale jinak by to dávalo smysl. To tam dávaj starý baterie nebo co? Každopádně Asus už nekoupim ať už je to baterií či čimkoliv jinym. Aby zánovní deska takhle blbla, s tim ať jdou do háje. Předtim Gigabyte 6 let a celou dobu pohoda. Asi pudu příště zas do něj.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neustálý restart Windows 7
« Odpověď #32 kdy: 05. 02. 2017, 22:43:41 »
Ta deska co mám, je sotva rok stará. To mi neříkejte, že ani ne po roce dojde baterie, ale jinak by to dávalo smysl. To tam dávaj starý baterie nebo co? Každopádně Asus už nekoupim ať už je to baterií či čimkoliv jinym. Aby zánovní deska takhle blbla, s tim ať jdou do háje. Předtim Gigabyte 6 let a celou dobu pohoda. Asi pudu příště zas do něj.

Žádný výrobce nevyrábí 100% svých produktů bezchybných. Proč to není dávno vyreklamované? :)