Comodo Firewall a mobilní internet

serafin

Comodo Firewall a mobilní internet
« kdy: 30. 09. 2011, 00:48:51 »
Zdravím,

potřeboval bych pomoci s nastavením Comodo Firewallu.

Jako zálohu do míst, kde se nemohu připojit jiným způsobem, jsem si pořídil mobilní internet od O2. Vzhledem k FUP u tohoto připojení, bych potřeboval nastavit ve firewallu dva profily. Jeden, který bych používal při připojeném kabelu, kde by bylo povoleno to, co mám povolené teď a druhý profil pro mobilní připojení, kde by byl povolen jen prohlížeč a možná IM klient.

Byl by někdo tak moc hodný a popsal mi podrobně kde a co nastavit? Děkuji. *s*

P.S.: Win XP MCE SP3, Comodo Firewall 5.5.195786.1383


Re: Comodo Firewall a mobilní internet
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2011, 10:45:13 »
...
Byl by někdo tak moc hodný a popsal mi podrobně kde a co nastavit? Děkuji. *s*
...
A není jednodušší zapnout ten "učící se" režim a povolit za chodu jen to, co potřebuješ?
Nevím, jak je to s těma profilama (už jsem to comodo dlouho nepoužil).

btw: http://viry.cz/forum/viewtopic.php?t=53347

serafin

Re: Comodo Firewall a mobilní internet
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2011, 17:04:06 »
Jednodušší to určitě je a také to bylo první,co jsem zkusil, ale nefunguje to. Při dotazu o připojení jsem pozakazoval všechno kromě firefoxu a qipu. Fungovalo to do restartu :-(. Díky za odkaz, poštrachám se v tom a snad to nějak vykoumám.

Pavle 'TIGER' Růžička

Re: Comodo Firewall a mobilní internet
« Odpověď #3 kdy: 03. 10. 2011, 13:10:12 »
Já osobně bych se Comod Firewallu vyhnul obloukem, nemám s ním vůbec dobré zkušenosti. Pravdou je, že se situace mohla za ty dva roky změnit, ale tehdá to byl hrozný paskvil a na základě toho jsem ho zavrhl.

v2kt0r

Re: Comodo Firewall a mobilní internet
« Odpověď #4 kdy: 09. 05. 2012, 10:09:24 »
Já osobně bych se Comod Firewallu vyhnul obloukem, nemám s ním vůbec dobré zkušenosti. Pravdou je, že se situace mohla za ty dva roky změnit, ale tehdá to byl hrozný paskvil a na základě toho jsem ho zavrhl.
Toz, a navrh neceho z tveho pohledu pouzitihodneho, by nebyl?


ahzs

Re:Comodo Firewall a mobilní internet
« Odpověď #5 kdy: 09. 05. 2012, 10:39:47 »
Comodo FW je myslím velmi slušný (vyhrává mnoho testů) a když k tomu přihlédneme na cenu, tak myslím, není co řešit.
Postup na profily je jinak jednoduchý.
1) Otevři si okno s FW.
2) Karta ostatní.
3) Správa nastavení
    a) teď máš asi aktivovaný Firewall Security, takže to použij na normální připojení (kabel, wifi...)
    b) aktivuj Internet Security a nakonfiguruj si FW, tak jak potřebuješ pro mobilní připojení (pokud si uděláš export dotyčné konfigurace, tak si můžeš změnit i název profilu - soubor je klasický xml)
    c) podle potřeby vždy aktivuješ potřebný profil