Výpadky obrazu při doteku zdroje nebo zapojení

Výpadky obrazu při doteku zdroje nebo zapojení
« kdy: 15. 09. 2024, 00:23:40 »
Mám v 2 zásuvkách,které jsou hned u sebe,připojený LCD monitor a v druhé napájecí zdroj notebooku.
Z laptopu vede HDMI kabel do toho monitoru. Obraz tam jde ok ,bez výpadku, když je vypojen z adaptéru a nebo i zapojen.Laptop(kovový) lezí na hranaté židli ze dřeva. Výpadky ani nejsou, když laptopem zašoupu po tom polstru.

Ale když zapojim noťas do napájení, chvilkově vypadne obraz (od 2s do 15s). To samé když ho vypojim.
To mi bylo divný, tak jsem si pohrával a zjistil jsem, že k výpadku dojde, i když se dotknu kovovým koncem napájecího adpatéru kovového rámu notebooku.
Z napájecího zdroje teče to země 60000nA. Ze sekundáru ofc. . (Měřit napětí je bezcenný údaj, jediná jistota je, že bude nižší nebo rovno 239V.)

Co se to děje. Kde je chyba? Zapomněli někam dát bleskojistku, magneto, ferity, nebo optické členi? Je to nějakýá hazarní stav? Celkově nebo ta nabíječka konkrétně? Nemůže se něco poničit statikou? Kde. problém je lokalizovaný?
« Poslední změna: 15. 09. 2024, 00:27:07 od mikesznovu »


Re:výpadky obrazu monitoru při doteku zdroje nebo zapojení
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2024, 00:39:49 »
60 µA je o ničem, to je pro většinu měřáků čistá nula.

Re:Výpadky obrazu při doteku zdroje nebo zapojení
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2024, 17:22:38 »
Kód: [Vybrat]
tak mám dobrý měřák, viď 8)[/s]

Re:Výpadky obrazu při doteku zdroje nebo zapojení
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2024, 08:41:18 »
Mne to tiez doma obcas robi. Mam notas na externy monitor (dp->hdmi) a ked na ten monitor do druheho vstupu pripojim dalsi notas, tak na sekundu sa monitor vypne/zapne. Podobne to urobi, ked do tej istej zasuvky pripojim pajkovacku a zapnem (je to 10+ rocna profi - cize klasicky vypinac a trafo).
Alebo to robi, ked skusam nejake svoje hobby elektro zapojenie a idem cez usb prevodnik. Proste ten monitor je nejako citlivy, ale funguje tak niekolko rokov, takze to neriesim.