Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB

Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« kdy: 21. 08. 2024, 17:17:19 »
Dobrý den,
sháním v Praze Cisco console kabel, klidně použitý. (RJ-45 na USB).
Nemáte někdo nějaký navíc?
Díky moc.


RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním Cisco CONSOLE (RJ45 - USB) kabel
« Odpověď #1 kdy: 21. 08. 2024, 17:28:58 »
Pouzil jsem RJ45 - SERIAL, com port na serverovych deskach holt porad je :)
(na bazosi to daval nekdo za 60 ... tak jsem vzal rovnou tri, Praha)

Pripadne pokud si sezenes usb-serial, tak to asi pujde taky zkombinovat.

jjrsk

  • ****
  • 451
    • Zobrazit profil
Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #2 kdy: 22. 08. 2024, 17:20:32 »
To RJ45 JE seriovej port. Takze potrebujes bud neco se seriovym portem, viz RDa nebo potrebujes seriovej USB prevodnik, kde si jich kup rovnou tak 5 ruznych, mozna budes mit kliku a jeden bude fungovat. Lidi co jezdej po zakosich sebou tahaj bezne nejmin 3, protoze pokazdy nefunguje nejakej jinej. Jde o to, ze zadnej USB prevodnik neumi vsechny rezimy provozu nativniho seriaku.

Pripadne si porid starsi NB s nativnim portem. Servisaci si takovy hlidaji jako zlaty cihly.

A nebo se zachovej jak si Cisco zada, a tu vec hod do popelnice. Novejsi kousky uz maji jen eth porty.




alex6bbc

  • *****
  • 1 615
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2024, 17:25:41 »
myslim ze tyhle usb serialy jsou zalozene na chipu ft323, tak podle toho hledej

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #4 kdy: 22. 08. 2024, 17:36:18 »
Pasuje spousta kabelů i od jiných značek, bez problémů jsem Cisco připojil kabelem od nějakýho starýho HPE nebo 3Com. Takže stačí najít někoho, kdo má kabel RJ45 - RS232 a k tomu je potřeba redukce RS232 - USB.
Kabel přímo R45 - USB bude dost raritní věc, později výrobci začli osazovat microUSB, ale ve finále tam je zase jenom převodník na sériovou linku.


RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #5 kdy: 22. 08. 2024, 18:16:51 »
To RJ45 JE seriovej port. Takze potrebujes bud neco se seriovym portem, viz RDa nebo potrebujes seriovej USB prevodnik, kde si jich kup rovnou tak 5 ruznych, mozna budes mit kliku a jeden bude fungovat.

+1

A jeste dodam: vyvaruj se (pasivnimu) "RJ45 na USB" od APC, ti tam nemaj seriovy port, ale skutecne USB na nekterem paru v RJ45 konektoru.

Ty potrebujes "aktivni" kabel s usb-serial prevodnikem, nebo tu kombinaci. Na amazon/ebay vidim par noname veci, sice to ma look jako origo kabel - svetle modrej s plochym vodicem, ale ten napis je tam random (viz napr. na fotu zde https://aukro.cz/cisco-usb-konzolovy-kabel-rj-45-7009986063 )

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #6 kdy: 22. 08. 2024, 22:05:54 »
Mohl bych pustit do světa tento: https://www.aliexpress.com/item/1005005538330270.html
Praha 12, zítra nebo snad i sobota. Kdyžtak email můj nick zavináč můj nick tečka net.

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #7 kdy: 23. 08. 2024, 07:51:25 »
u kabelů z aliexpresu se často stává že nefungujou, protože mají kostku nakrimpovanou obráceně = opačný pořadí žil na pinech.
originál bohužel stojí naprostej nesmysl, když jsem to pro zákazníka nedávno sháněl (jo, chtěl originál), stálo ho to přes 9 stovek (pakárna).

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #8 kdy: 23. 08. 2024, 09:55:34 »
stálo ho to přes 9 stovek (pakárna).

To ještě dopad dobře  ;D ;D ;D

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #9 kdy: 23. 08. 2024, 11:52:09 »
To RJ45 JE seriovej port. Takze potrebujes bud neco se seriovym portem, viz RDa nebo potrebujes seriovej USB prevodnik, kde si jich kup rovnou tak 5 ruznych, mozna budes mit kliku a jeden bude fungovat. Lidi co jezdej po zakosich sebou tahaj bezne nejmin 3, protoze pokazdy nefunguje nejakej jinej. Jde o to, ze zadnej USB prevodnik neumi vsechny rezimy provozu nativniho seriaku.

Pripadne si porid starsi NB s nativnim portem. Servisaci si takovy hlidaji jako zlaty cihly.

Jsou věci, které převodník na USB nikdy umět nebude. Ale není jich mnoho, a jsou čím dál méně podstatné. Software v DOSu už potřebuje fakt málokdo.

Kvalitní převodníky USB/232 (nebo /422/485) mají čipy Prolific PL2303 (např. ATEN UC232A) nebo velmi často zmíněný FTDI FT232. Od obou značek čipů se vyskytují padělky. Na RS485 se dále setkávám s tím, že třeba samotný USB UART je OK, ale přilepený k němu je nějaký mizerný level shifter (budič linky). Sázkou téměř na jistotu jsou originální destičky a kabílky FTDI s USB UARTem FTDI, dostupné např. v TME... (tme.eu, dejte hledat FTDI). Bohužel i FTDI má statisticky vzato problém s kvalitou level-shifterů. Osobně nemám problém si level-shifter vyměnit, je to 8nohý SMD šváb se standardním pinoutem a vím co koupit kvalitního, ale ne každý má možnost letovat SMDčka... A co jsem viděl RS232 modul a kablík, tak jsou pětidrátové, nemají DTR/DSR/DCD což by velmi teoreticky mohlo zamrzet.

Jsou i další USB UART čipy, napadá mě Silicon Labs / WinChipHead / MosChip a ani to asi není všechno...

Osobně mám v kufru s vercajkem ATEN UC232A, prodlužovák USB, prodlužovák DB9 serial, a bastlenou redukci DB9 female na RJ45 male s pinoutem Cisco (tělo redukce je vyrobené z tavného lepidla).

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #10 kdy: 23. 08. 2024, 14:05:22 »
U209-006-RJ45-X mi fungovalo všude, kam jsem to strčil, ale není to za stovku nebo zadarmo u popelnice, no... což bude asi hlavní "vada".

Re:Sháním kabel Cisco console RJ45 - USB
« Odpověď #11 kdy: 23. 08. 2024, 14:25:54 »
U209-006-RJ45-X mi fungovalo všude, kam jsem to strčil, ...

...mimochodem Cisco-compatible pinout toho RJčka se postupně stává "normou" i u všelijakých jiných výrobců hardwaru. Hlavně těch z oblasti datacenter a IT.
Naopak v MaR si to spíš každý výrobce pytlíkuje naschvál po svém...