DLNA pro Linux server

UhrancivaZaba

DLNA pro Linux server
« kdy: 21. 09. 2011, 20:42:28 »
Zdravim,

mate nekdo tip jaky DLNA server pouzit? Na serveru(ulozisti) mi bezi debian.

predem diky za odpovedi :)


vvv

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2011, 20:52:14 »
a jake je koncove zarizeni?

UhrancivaZaba

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #2 kdy: 21. 09. 2011, 21:21:05 »
televize - Samsung Smart TV

scotyj

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #3 kdy: 21. 09. 2011, 21:32:15 »
so samsungom mi dobre chodi miniDLNA a PS3 Media Server

vvv

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #4 kdy: 21. 09. 2011, 23:13:51 »
Doporucuju PS3 Media Server, osobne ho pouzivam se Sony televizi a funguje to dobre. A nenahraditelnou funkci u PMS je transkodovani za behu, ktere u spousty DLNA serveru chybi.


marwyn

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #5 kdy: 22. 09. 2011, 10:51:51 »

Beetljuice

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #6 kdy: 22. 09. 2011, 12:21:07 »
Také používám miniDLNA ve spojení Kubuntu a TV Samsung, ke vší spokojenosti. Transkódování jsem zatím neměl důvod požadovat. Pokud máš film s titulky, stačí aby se titulky jmenovaly stejně jako film a byly uloženy v kódování UTF8.

Fenix

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #7 kdy: 23. 09. 2011, 08:39:25 »
Predem se omlouvam budu malinko mimo tema ikdyz snad ne moc.
DLNA ve spojeni s TV Samsung jsem resil na vanoce a v mem pripade byla idealni kombinace bezdratovy set klavesnice a mysi a prime propojeni hdmi na vstup TV  Pokud je PC nekde pobliz je to dle meho nazoru lepsi volba. odpadnou starosti napr. s titulky a naopak se rozsiri moznosti vyuziti napr. archiv TV programu. .
MiniDLNA mi prislo take jako vhodna volba a pak MediaTomb .
Statny vyber a spokojenost pri uzivani

Janek

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #8 kdy: 23. 09. 2011, 14:58:51 »
Resil jsem docela dlouho. Mam NAS s atomem a dvouma 2TB diskama. Tradicne mi na tom bezi ubuntu. Dlouho jsem se snazil rozchodit DLNA pro televizi Samsung. Zkusil jsem lecos, vetsinou mediatomb, ale vysledky nic moc. Nechal jsem to trochu odlezet a asi pred mesicem jsem zkusil tvmobili. Super vysledek. Se smasungem

Beetljuice

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #9 kdy: 23. 09. 2011, 16:28:03 »
.... Dlouho jsem se snazil rozchodit DLNA pro televizi Samsung. Zkusil jsem lecos ....
Co ti nefungovalo na miniDLNA? Mě to jede normálně.

Husqvik

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #10 kdy: 23. 09. 2011, 20:04:57 »
Citace
Co ti nefungovalo na miniDLNA? Mě to jede normálně.

Jak bylo zmineno vyse, tak miniDLNA mi delalo curbes i na televizi LG (model z hlavy nevim). Nahodne ukazovalo prazdne adresare (jednou to soubory ukazalo, jednou ne - nahodne). Pak to nektere soubory odmitalo nahodne prehrat...

Stejne jako v predchozim prispevku - po prechodu na tvmobili vsechno jede nadherne. Jediny problem byl s titulkama - aby se automaticky nacetli, musi mit soubor dve pripony.

Janek

Re: DLNA pro Linux server
« Odpověď #11 kdy: 24. 09. 2011, 07:21:25 »
.... Dlouho jsem se snazil rozchodit DLNA pro televizi Samsung. Zkusil jsem lecos ....
Co ti nefungovalo na miniDLNA? Mě to jede normálně.

Ted uz si nevzpominam jak to bylo presne ale mam dojem, ze s minidlna se mi to na tv samsung jako zarizeni vubec nedetekovalo.