Nové PC jen pípá a nenastartuje

Nové PC jen pípá a nenastartuje
« kdy: 31. 03. 2010, 22:13:36 »
zdravim,

kupil som si uplne nove pc

- Gigabyte p55a-ud3
- Intel i5-750
- Ram - Zeppelin 2GB 1600mhz DD3
- HDD - Seagate 500GB Sata2
- VGA - (starsia ale 100% funkcna) NVidia 8600GT 512mb
- Zdroj - (starsi ale tiez 100% funkcny) 500W

Vsetko som poskladal (postupy som este aj kontroloval v navodoch) a po zapnuti zacne motherboard kratko pipat. V navode je napisane ze je problem so zdrojom. Tak som skusil iny zdroj a to iste. Na jednom fore co som nasiel pisali ze to zapricinuju aj ramky. Tak som ich vybral (moje stare pc naskocilo do biosu aj bez ramiek, neviem ci toto tiez) a to iste.

nevie niekto co s tym?? Zajtra skocim do servisu a uvidim ale aj tak dik.
« Poslední změna: 01. 04. 2010, 23:29:06 od Petr Krčmář »


Re: Problém na novom pc so zdrojom
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2010, 22:43:12 »
tak uz som na to prisiel...ked mate 1ramku tak musi byt v bielom slote  :) :) sorry ze som tak zbrklo pisal na forum

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém na novom pc so zdrojom
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2010, 15:47:39 »
Nic v zlom, len chcem "poucit" :)

Ramky su vacsinou v SOCKETE a este som nevidel (bezne) PC co by dokazalo nabootovat bez RAMiek, nakolko sa tam vacsinou aj ten BIOS dekomprimuje. (ak sa myslim, opravte ma)

To ze mas "vadne" RAMky dava vacsinou doska najavo inym zvukom ako napriklad chybajucu graficku kartu. Na ramky sa vacsinou stazuje "dlhymi zasebou iducimi pipnutiami"... (aspon mam ten dojem :)

hoved

Re: Nové PC jen pípá a nenastartuje
« Odpověď #3 kdy: 02. 04. 2010, 08:46:57 »
urcite socket a ne slot ?

Program

Re: Nové PC jen pípá a nenastartuje
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2010, 09:40:06 »
Tak to je poprvé, co slyším slotům na paměť říkat socket :-) Jinak taky jsem nepotkal komp, který by nastartoval bez ramek, vlastně si ani nedokážu představit, jak by to mohlo fungovat, když by procál neměl žádnou paměť...


hoved

Re: Nové PC jen pípá a nenastartuje
« Odpověď #5 kdy: 02. 04. 2010, 09:45:31 »
taky si myslim ze se pameti davaj spis do slotu.

k tematu:
K te desce neni manual, kde by byli popsany troubleshooting s popisem co ktere pipani znamena ?

webhope

Re: Nové PC jen pípá a nenastartuje
« Odpověď #6 kdy: 02. 04. 2010, 10:19:50 »
Jestli si ověřil, že frekvence na které pracují ramky podporuje deska a že frekvence na které pracuje procesor taky podporuje deska, pak testovací postup je takovýto:

Zapojíš pouze procesor a grafiku s monitorem a jednu ramku. A spustíš. Pokud pípá, zkoušíš jestli není špatně zasunuta grafika, zkontroluješ piny karty.
Pokud to najede je to ok a zapojíš disk. Pokud to dělá problém s diskem, tak to zkusíš dát na jiný slot. Dostaneš se do biosu? Jestli jo, zkontroluješ nastavení biosu.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nové PC jen pípá a nenastartuje
« Odpověď #7 kdy: 02. 04. 2010, 11:44:29 »
OFFTOPIC: Ja som zase nikdy nepocul DIMM slot :) Mozno je to lokalitou...

Wiki:

Form factors

Several form factors are commonly used in DIMMs. Single Data Rate (SDR) SDRAM DIMMs commonly came in two main sizes: 1.7-inch and 1.5-inch. When 1U rackmount servers started becoming popular, these form factor Registered DIMMs had to plug into angled DIMM sockets to fit in the 1.75" high box. To alleviate this issue, the next standards of DDR DIMMs were created with a "Low Profile" (LP) height of ~1.2". These fit into vertical DIMM sockets for a 1U platform. With the advent of blade servers, the LP form factor DIMMs have once again been often angled to fit in these space-constrained boxes. This led to the development of the Very Low Profile (VLP) form factor DIMM with a height of ~.72" (18.3 mm). The DDR3 JEDEC standard for VLP DIMM height is 18.75mm. These will fit vertically in ATCA systems. Other DIMM form factors include the SO-DIMM, the Mini-DIMM and the VLP Mini-DIMM.

A podla vsetkeho v tom nie je jasno. Aj datasheet co mam poruke PRIMERGY RX300 hovori o "DIMM slotoch", zase moj motherboard manual hovori o DIMM socketoch.

Ze sa ani vyrobcovia nevedia dohodnut... Otazka je: Kedze DIMM je "normovana" zalezitost, malo by to byt niekde stanovene.

JH

Re: Nové PC jen pípá a nenastartuje
« Odpověď #8 kdy: 02. 04. 2010, 13:30:23 »
Jestli si ověřil, že frekvence na které pracují ramky podporuje deska a že frekvence na které pracuje procesor taky podporuje deska, pak testovací postup je takovýto:

Zapojíš pouze procesor a grafiku s monitorem a jednu ramku. A spustíš. Pokud pípá, zkoušíš jestli není špatně zasunuta grafika, zkontroluješ piny karty.
Pokud to najede je to ok a zapojíš disk. Pokud to dělá problém s diskem, tak to zkusíš dát na jiný slot. Dostaneš se do biosu? Jestli jo, zkontroluješ nastavení biosu.


 ;D ;D ;D ;D ;D