Spolehlivý Wi-Fi extender

Spolehlivý Wi-Fi extender
« kdy: 26. 07. 2024, 19:22:31 »
Potrebujem nejaky spolahlivy wifi extender. Uvazoval som o nejakom tp-linku, ale cital som, ze chlapik s tym ma neskutocne problemy a ponuka to uplne zadarmo.
Za spolahlive povazujem to, ze po zasunuti do zasuvky a nakonfigurovani to bude fungovat a nebude to kazdu chvilu vypadavat. Bude to na mieste, kde nebude tak casty pristup (cize reinsert bude mozny tak 1x do dna) a cez to bude bezat wifi kamera.


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #1 kdy: 27. 07. 2024, 09:52:26 »
TP-Link, např. model RE330 s LAN výstupem a možností OneMesh, je v pohodě do okamžiku, než ztratí signál z hlavního routeru, pak bude s největší pravděpodobností potřeba restart. Pokud je ale signál z hlavního routeru stabilní, potom bude extender fungovat jak má.

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #2 kdy: 27. 07. 2024, 11:05:19 »
Já měl TP-link WiFi extender přes powerline. Jelo to celkem dobře. Teď mám kabel a extender je u kamaráda. On nic neříká, takže asi jede. Jediný divný je konfigurace jen přes jejich aplikaci v mobilu.

S WiFi-only extenderem je obecný problém, že si ho lidi dají do místa, kde již není WiFi signál a oni ho tam chtějí. Kde ho má ale vzít ten extender? Pak se lidi diví.

Řešení: kabel do extenderu, powerline do extenderu, mesh (tam jich bude asi potřeba víc a vyjde to dráž?)

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2024, 16:43:11 »
Konkrétně jsem měl z Amayon.de (vyšlo to levněji):

TP-Link TL-WPA8630P Kit AV1300 Wifi AC1350 Gigabit Powerline Adapter (1350Mbps Wifi and 1300Mbps Powerline, Wifi Clone, MU-MIMO, App Control, 4 Gigabit Ports, Plug and Play, 2pcs Set) White

k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2024, 22:30:44 »
@darebacik
a pocitas s tim ze ten extender das +- na pul vzdalenosti mezi hlavni WifiRouter a tu kameru? protoze pokud to das vedle kamery tak si moc nepomuzes ;-)

pripadne jestli na te +- pul vzdalenosti mas ethernet (nebo bliz ci dal), tak ten extenter uplink pouzit kabel

zaroven si po zprovozneni skontroluj jake zabezpeceni predava extender dale, pred lety sem totiz kupoval jeden TP-Link (model uz nevim) a prestoze umel WPA2 na "vstupni" strane, tak na vystupni to predaval uz jen s WPA navic s totoznym heslem ktere ani neslo zmenit, takze sem ho vratil a misto nej pouzil plnohodnotnej starsi router s OpenWRT :-)


Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2024, 12:40:59 »
Nevidim info o dosahu, prostředí kterým se má wifi šířit a požadavku na pásmo.  V budově mívá ethernet větší dosah než wifi ... i stabilitu

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2024, 13:34:27 »
bude to umiestnene v starsej kamennej budove (vid obrazok). Ja som odporucal kabel, ale majitel to velmi nechce. Navrhol som extender ... ale clovek nikdy nevie ci to bude stabilne. Nebavi ma potom natahovat sa s niekym aby mi vyvolaval, ze mu kvazi nejde kamera.

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #7 kdy: 28. 07. 2024, 16:15:34 »
Tvoje otázka je v podstatě nezodpověditelná!
Něco chceš, a máš specifické podmínky.
Jsou dvě varianty:
1. pověř tím nějakou firmu a zadej jako výsledek "že má fungovat kamera"
2. začni testovat jakékoliv zařízení a na základě výsledků pak nasaď co tam bude fungovat.

Rada je jednoduchá, dej tam kabel a dohodni se na provedení s majitelem.
Jinak je to hokus pokus protože wifi neporučíš.
Asi nechápeš že zkoušet různé výrobce a typy WIFi AP je úplně zbytečné, frekvence jsou pevně dané a pronikají materiálem stejně a nebo se vzájemně ruší.

Jinak jestli je tam normální kamera, tak je snad napájená ze zásuvky 230V, pak je nejlepší tam dát PowerOverEth. převodník.

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #8 kdy: 28. 07. 2024, 16:28:56 »
Pred powerline bych durazne varoval protoze nemuzes vedet na ktery fazi budes a koho budes rusit v okoli. Hlavne to je hodne v case promenne nebot vedeni jsou zarusena bordelem od  spinanych zdroju,motoru, HDO a jine.

Je jeste moznost zjistit jestli tam nevede nejaky existujici nevyuzivany kabel a pouzit hpna,moca nebo p2p vdsl. Staci najit nevyuzity zvonkovy dvoudrat nebo v lepsim pripade coax.
Tak jako tak to bude drazsi nez natahnout ethernet kabel.
« Poslední změna: 28. 07. 2024, 16:30:58 od Trident Vasco »

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #9 kdy: 02. 09. 2024, 16:29:41 »
bude to umiestnene v starsej kamennej budove (vid obrazok). Ja som odporucal kabel, ale majitel to velmi nechce. Navrhol som extender ... ale clovek nikdy nevie ci to bude stabilne. Nebavi ma potom natahovat sa s niekym aby mi vyvolaval, ze mu kvazi nejde kamera.

To ma byt jako bezpecnostni kamera? Rekni panu majiteli, ze tam zlodeji prijdou s rusickou a potom ta kamera bude stejne platna, jako ta plastova s LEDkou. Dneska se da rusicka koupit za par korun z netu. U zlodeju v US uz je to naprosto bezny.

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #10 kdy: 04. 09. 2024, 13:03:22 »
Neznam zadny spolehlivy extender, uz z principu funkce je to slepa ulicka. Natahnete kabel, zvlaste pro kameru co to bude porad krmit datovym tokem, pro nejake pouziti na pensionu pro hosty asi OK, ale v tomto pripade nesmysl.

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #11 kdy: 04. 09. 2024, 14:40:09 »
Kabel

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #12 kdy: 06. 09. 2024, 14:22:41 »
Napájecí kabel do kamery musí vést určitě.
Takže nic jiného než POE kdy zabijete 2 mouchy jednou ranou nemá smysl. Dá se koupit i pasivní injektor plus splitter za pár šupů.

Re:Spolehlivý Wi-Fi extender
« Odpověď #13 kdy: 06. 09. 2024, 17:01:01 »
Extendery, myslim si, ze zrovna i ten TP-Link maji moznost i AP modu, coz by pro tvuj pripad mohlo fungovat, pokud bys ten Extender (v rezimu AP) dokazal kabelem dat dostatecne blizko. Jinak to zkouset, ale chapu, ze neco jineho je mit to doma, byt hracicka a mit moznost to obcas restartovat, nez to nekomu doporucit a pak cekat. V takovem pripade si to skoro rika o nejake 4G/5G reseni na SIMku, vlastne tam muze dat i starsi mobil (samozrejme nebude to infra, takove se sice uz vyrabi, ale to je zase docela drahe).
U rodiny jsem zapojil tak, ze jsem vzal stary router, ktery podporoval OpenWRT a ten prepnul tak aby fungoval jako Repeater, vlastne jsem prvne pouzil toto https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wifi/relay_configuration Ale to s puvodnim routerem moc nespolupracovalo, takze nakonec jsem pouzil to reseni uplne na konci, akorat tim padem si pridas dalsi NAT na downlink to funguje docela dobre. Ono to i tak obcas vypadava, takze treba na hry nebo tak je lepsi vzit normalne kabel, ale na takove to normalni pouziti na mobilu a mozna i pro tohle to docela slo. Pro IP kameru asi budes potrebovat i forwardovat porty.
Ale to uz je fakt spise pro hracicky, nastavoval jsem to docela dlouho a rozhodne to nefungovalo napoprve. A jednalo se o 5GHz reseni, protoze 2.4 tam sice dosahlo ale velmi pomalu a hodne zarusene. Navic ten jejich byt je takova nudle a pripojeni maji zrovna v jednom rohu a kabely tahat taky nechcou, ani k umisteni toho extenderu a navic kdybych ho mohl dat kousek jinde, tak by fungoval dobre, ale tam zase nejde dat prodluzovacka :D