Tvorba ISDOC faktur

whata

Tvorba ISDOC faktur
« kdy: 20. 09. 2011, 11:23:48 »
Ahoj,
nezabývali jste se někdo vytvářením elektronických faktur (ISDOC) ? Existuje na to nějaký jednoduchý script?
Kupovat a spravovat kvůli pár fakturám účetní SW se mi nechce, obzvlášť, když jde povětšinou o windows-only řešení.
« Poslední změna: 20. 09. 2011, 11:32:23 od Petr Krčmář »


KapitánRUM

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2011, 11:47:06 »
A co přesně potřebuješ?

whata

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2011, 12:06:34 »
Technicky vzato script, který má na vstupu odběratele, dodavatele, odebrané zboží (a další náležitosti faktury), certifikát a na výstupu z něj vypadne faktura.isdocx.

Co se týče přesných formátů, nejsou tak důležité, a) jsem flexibilní, b) si jej stejně upravím k obrazu svému.

KapitánRUM

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2011, 12:35:41 »
A musí to být skript a musí to být pro Linux?
Mám program s jednoduchou evidencí, ale je to pro widle.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2011, 13:09:09 »
výsledek je XML. nestačí připravit nějakou šablonu s "proměnnými" a ty pak třeba sed-em nebo něčím víc XML-aware zaměnit za aktuální hodnoty? :-)


whata

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #5 kdy: 20. 09. 2011, 13:29:48 »
Asi jo, tuším, že to není komplikované, ale je zbytečné dělat stejnou práci znovu, když už to má určitě někdo hotové...

Jinak script to být nutně nemusí, spíš hledám naprogramovaný postup. Takže jestli je to open-source (nebo aspoň relevantní část), tak do java/C/perl/php/python už si to klidně přepíšu. Zajímá mě v principu jen ten generátor+podepisovač, neboť jako výsledek potřebuju neinteraktivní snadno integrovatelný kus program či modul.

KapitánRUM

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2011, 17:09:21 »
Mám to v C# a je to součástí většího projektu pro fakturaci a sklad.
Open-Source to nemám.

to je jedno

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #7 kdy: 20. 09. 2011, 17:18:43 »
... (ISDOC) ... kvůli pár fakturám ... windows-only řešení....
co je za problem nahodit winstrom flexibee?
1) isdoc umi
2) do 100 dokladů ročně je zdarma
3) bezi v podstate na cemkoliv

nebo mozna jeste atraktivnejsi v tomto pripade:
http://uctujte.podnikatel.cz/produkty/uctujte/cenik/
1) isdoc umi
2) do 50 dokladu rocne je zdarma
3) bezi uplne na cemkoliv
4) nemusite to nijak udrzovat

PS: opravdu nejsem jejich prodejce, jen spokojeny uzivatel se sklony k otevrenym technologiim.

whata

Re: Tvorba ISDOC faktur
« Odpověď #8 kdy: 21. 09. 2011, 07:26:52 »
flexibee obecně není špatné, ale znamená přesekat mou jednoduchou neinteraktivní tabulku do interaktivního programu. Navíc kanón na vrabce se vší byrokracií kolem.

Ale nejspíš si nechám jeden isdoc vygenerovat a použiju postup, co psal alfi. Akorát ještě vyřešit ten podpis...