Síťový kabel byl odpojen

designerrr

Síťový kabel byl odpojen
« kdy: 19. 09. 2011, 20:25:41 »
Zdravim, mam takovy problem, ze se nemuzu vubec pripojit na k siti na koleji. Koupil sem si dneska kabel utp rj45 a neustale po spojeni pc s pripojkou dostavam tyhle notifikace ve win 7 a vubec se to nepripoji.

"Sitovy kabel byl odpojen" a "identifikace" ci "povoleno"

Nemam tucha, kde je fejl. Pisu z mobilu, ovladace sem zkousel preinstalovat a nic. Mam nainstalovany jeste visty a ubuntu a stejnej problem. Kdyby to cetl nekdo z purkynovejch koleji v brne a myslel, ze vi co s tim, tak se muzete zastavit na pokoji 1202, blok b7. Dik za jakekoliv rady, co vyzkouset.
« Poslední změna: 19. 09. 2011, 22:09:18 od Petr Krčmář »


serafin

Purkyňovy koleje v Brně sice neznám, ale na všech kolejích, kde jsem bydlel (a bydlím), jsem musel nejdříve kontaktovat místního admina, nadiktovat MAC adresu a on mě pak povolil v routeru (či kde :-D ). Naposledy jsem stejné chování zažil včera na Strahově. *s*

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2011, 22:13:56 »
Vemte si placacku na mouchy a jdete do mistnosti s routerem. Sedi tam u nej trpaslik a taha kabel ven a zase ho strka spatky.

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2011, 22:23:23 »
u nas na sieti bol podobny porblem, myslim ze som ho vyriesil vypnutim automatickeho zistovania sietovej prevadzky /neviemako sa to vola da sa tam nastavit ci bude duplex, 100 alebo 1000Mbps/ je to niekde v nastaveniach sietovej karty /cast hardver nie tam kde sa nastavuju IPcky/. Nastavil som duplex 100M a bolo to... (ak to bol tento problem, niesom si isty ale za skusku nic nedas) ak to bude fungovat daj vedeit :)

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2011, 23:43:13 »
Zdravim, mam takovy problem, ze se nemuzu vubec pripojit na k siti na koleji. Koupil sem si dneska kabel utp rj45 a neustale po spojeni pc s pripojkou dostavam tyhle notifikace ve win 7 a vubec se to nepripoji.

"Sitovy kabel byl odpojen" a "identifikace" ci "povoleno"

Nemam tucha, kde je fejl. Pisu z mobilu, ovladace sem zkousel preinstalovat a nic. Mam nainstalovany jeste visty a ubuntu a stejnej problem. Kdyby to cetl nekdo z purkynovejch koleji v brne a myslel, ze vi co s tim, tak se muzete zastavit na pokoji 1202, blok b7. Dik za jakekoliv rady, co vyzkouset.

Zdravím Jardo / Jakube. Nevim jestli jsi to dělal, ale přípojku musíš mít aktivovanou a PC na ní zaregistrované.

Tzn. připoj se k zásuvce na koleji (k té jiné, do které není kolega !! Ta je reg. na něho a jeho PC), otevři libovolný WWW prohlížeč a zadej libovolnou URL. Mělo by tě to přesměrovat na stránky KolejNetu, kde si svoji přípojku aktivuješ a svoje PC regneš. Do půl hodinky pak net naskočí.


designerrr

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #5 kdy: 20. 09. 2011, 00:09:45 »
u nas na sieti bol podobny porblem, myslim ze som ho vyriesil vypnutim automatickeho zistovania sietovej prevadzky /neviemako sa to vola da sa tam nastavit ci bude duplex, 100 alebo 1000Mbps/ je to niekde v nastaveniach sietovej karty /cast hardver nie tam kde sa nastavuju IPcky/. Nastavil som duplex 100M a bolo to... (ak to bol tento problem, niesom si isty ale za skusku nic nedas) ak to bude fungovat daj vedeit :)

Díky moc! Nastavil sem v konfiguraci síťovky Rychlost a přenosový režim na Plně duplexní 10Mbps a normálně sem se připojil k místní síti. U ostatních možností stejný problém. Takže už ok. Ještě že ten Root máme.

designerrr

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2011, 00:42:10 »
Tak sem na zaklade speedtestu zjistil, ze je ta rychlost pravdepodobne limitovana tim nastavenim a zmenil na zkousku na 100Mbps. No a ted uz se nejde zas pripojit ani s temi 10mbps. Propojuje se to nekam do nezname site a diagnostika hlasa-adapter pripojeni k mistni siti nema platnou konfiguraci protokolu IP

KapitánRUM

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #7 kdy: 20. 09. 2011, 01:34:41 »
Zkusil bych aktualizovat ovladač síťové karty.
Tím určitě nic nepokazíš.

designerrr

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #8 kdy: 20. 09. 2011, 20:31:33 »
Ovladace sem zkousel preinstalovat. Dela mi to na ubuntu, vistach i 7. Ani spravce site zatim nevi, kde je problem.

KapitánRUM

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #9 kdy: 20. 09. 2011, 20:58:38 »
Hm, může být i vadný kabel, který ti nějaký dobrák trochu natáhl, což byl můj oblíbený vtípek.
(Kabel se kroutí se a natahuje, až se uvnitř žíly potrhají.)
To se občas stane normálně používáním kabelu.
Na takovém kabelu pak straší, což je sranda pozorovat a peklo používat.

Stejně tak si síťová karta nemusí rozumět se switchem, může být poškozená, může být poškozená zásuvka (hlavně na VŠ častým používáním) i vadný port switche.

Jednou jsem řešil problém, kdy nějaká holka strčila do datové zásuvky kabel i s kusem salámu, který jí asi zrovna odpadl od huby, nebo měla chleba s máslem a salámem ve stejné přihrádce tašky od NB jako ten síťový kabel. Po demontáži salámu ze zásuvky a vyčištění kontaktů odlakovačem, se povedlo propojení obnovit.

Alternativně lze v nastavení síťového adaptéru zkusit popřepínat následující volby:
- FlowControl
- Speed&Duplex (když to zlobí nastavit half duplex 100Mbit)
- TCP Checksum Offload

Ivan

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #10 kdy: 20. 09. 2011, 23:05:27 »
Zdravim, mam takovy problem, ze se nemuzu vubec pripojit na k siti na koleji. Koupil sem si dneska kabel utp rj45 a neustale po spojeni pc s pripojkou dostavam tyhle notifikace ve win 7 a vubec se to nepripoji.

"Sitovy kabel byl odpojen" a "identifikace" ci "povoleno"

Nemam tucha, kde je fejl. Pisu z mobilu, ovladace sem zkousel preinstalovat a nic. Mam nainstalovany jeste visty a ubuntu a stejnej problem. Kdyby to cetl nekdo z purkynovejch koleji v brne a myslel, ze vi co s tim, tak se muzete zastavit na pokoji 1202, blok b7. Dik za jakekoliv rady, co vyzkouset.

to mate jen jeden kabel a jednu zasuvku  ? Co to vyzkouset jinde ? tuto moznost jsem tady jeste nevidel. Delal jsem na kolejich spravce a vim jak dobre je postarano o studenty :D :D .

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #11 kdy: 20. 09. 2011, 23:28:34 »
No moc se mi nezdá a nby se na kolejích používal switch na 10MBit já bych se třeba zeptal tazatele na to jestli kabel mezi zásuvku a Pc dělal sám nebo kupoval?
Protože zrovna dnes jsem dělal kabel a nejak se mi přehodily drátky a chovalo se to úplně stejně.

designerrr

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #12 kdy: 21. 09. 2011, 13:45:18 »
Tak jsem si teď koupil switch na zkoušku, jestli si nějak siťovka např. nerozumí s tou přípojkou a dal ho tam jako prostředníka a problem solved, nemusím ani omezovat rychlost na 10Mbps. Nevěděl by někdo, čím by to mohlo být? Switch jsem koupil od ZyXELu ES-105A.

KapitánRUM

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #13 kdy: 21. 09. 2011, 14:25:25 »
Už jsem ti to napsal, karta si nemusí rozumět se switchem.
A třeba je jen moc dlouhý kabel ke switchi, síťovka to prostě neutáhne, switch ano.
S tím jsem se setkal sice jen na jednom staré 10Mbsp switchi, ale setkal.
A to, že už ti to nebliká neznamená, že chyba zmizela.
Třeba si jen switch lépe vyjednal spojení.
A to, že se ti na pecku zobrazuje rychlost připojení 100Mbit neznamená, že to je po celé trase.
Zkus si pingnout se server a pošli tam nějaké větší pakety, uvidíš jestli to projde.

Ivan

Re: Síťový kabel byl odpojen
« Odpověď #14 kdy: 21. 09. 2011, 14:34:31 »
Tak jsem si teď koupil switch na zkoušku, jestli si nějak siťovka např. nerozumí s tou přípojkou a dal ho tam jako prostředníka a problem solved, nemusím ani omezovat rychlost na 10Mbps. Nevěděl by někdo, čím by to mohlo být? Switch jsem koupil od ZyXELu ES-105A.

zkusil si uz tu jinou zasuvku ?