Kde koupit 3ds MAX

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #30 kdy: 22. 05. 2024, 10:21:45 »
Však tam to celý směřuje... Teď se začít učit 3D modelování v podstatě nemá smysl. Do budoucna (odhaduji, že tak do cca 3-5 let = doba kdy budeš ve 3D modelování na profi úrovni) to bude zvládat každej jouda co bude umět "ovládat" AI...
Šéf jednej úspešnej firmy v tomto obore mi nedávno pripomenul, že som mu niečo také hovoril už pred dvadsiatimi rokmi. Mno, tak som sa trochu sekol...

Hehehehe. Připomnělo mi to video od Tim Cain (autora Falloutu), kde mu tohle někdo říkal už v osmdesátkách.
https://www.youtube.com/watch?v=ojYBHy-9xTo

Je to samozřejmně kravina.


Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #31 kdy: 22. 05. 2024, 15:45:49 »
Tak bude záležet, co ti lidé přesně dělají. Třeba jsem před časem viděl inzerát na modeláře pro ten český truck simulátor. A že jako bude prostě modelovat podle nafocené skutečnosti, že jo. Tohle se bude bouchat Ai.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #32 kdy: 22. 05. 2024, 16:27:14 »
Tak bude záležet, co ti lidé přesně dělají. Třeba jsem před časem viděl inzerát na modeláře pro ten český truck simulátor. A že jako bude prostě modelovat podle nafocené skutečnosti, že jo. Tohle se bude bouchat Ai.

To si nemyslím. Resp. ano, určitě vznikne hra poskládaná z AI textur a možná i AI scénářem. A kdo ji bude hrát? Možná AI  :-D

Tyhle lidi (ETCS2) ta auta skutečně baví. Jezdí po továrnách, dívají se, jak se dělají kamiony, upravují mapy dle skutečností apod. Představa, že zítra zavedou AI jde přímo proti této jejich zábavě. Ano, možná je zítra koupí investor X, který je vyhodí a vydá ETCS3 na "alien" planetě.

Jenže původní tým lidí neumře. Založí další herní studio a vydají další hru. Stejně jako si lidi možná už sto let staví doma vláčky, vyrábí si mašinky z papíru, kovu, plastu, dávají si tak žárovky, ledky, repráky a hrajou si na železnici. Pro tyhle lidi AI fakt nic neznamená.

Proto jsem tady dal odkaz zrovna na Tima Caina. Ten založil x herních studií, z toho přibližně přesně x zkrachovalo, teďka má 60 a je happy jako málokdo.


Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #33 kdy: 22. 05. 2024, 17:36:31 »
Tak když ty modeláře někdo zaplatí místo Ai, tak žádný problém. To samé třeba zapisovatelky. Jestli si někdo najme nějakou rajcovní buchtu místo Ai, tak jsou to jeho prachy :)

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #34 kdy: 22. 05. 2024, 18:24:07 »
..., upravují mapy dle skutečností apod....
To urcite ... kde u nas najdu dalnicni sjezd, kde je premosteni stazeno na 1 pruh ? V etcs jich je nekolik.

Multak by pak u tupa AI zvladla 100x lepe. Vzdy i modovanej multak funguje, narozdil od toho oficielniho.


Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #35 kdy: 22. 05. 2024, 18:50:30 »
To urcite ... kde u nas najdu dalnicni sjezd, kde je premosteni stazeno na 1 pruh ? V etcs jich je nekolik.

Tohle jsem čekal :) Když se dívám (svoje) na screenshoty z roku 2014 a dnešní hru tak ten rozdíl je velkej. Ano, není vše dokonalé, ale to nebude nikdy. Ostatně, kdybych chtěl 100% realističnost, tak sednu do auta a jdu se projet. Mě šlo o to nadšení z té hry a to neustálé (10 let) vylepšování.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #36 kdy: 22. 05. 2024, 19:03:58 »
Vy si z toho děláte srandu, ale cca před půl rokem jsem viděl jsem AI vytvářet 3D modely někde na Youtube a drsný, základem byly tři rukou kreslené obrázky + obrázky referenčních potvor. Jednak AI poznala, co jsou oči, nohy i kusadla a jednak to přetvořila do reálně se pohybujícího modelu.

Zkoušeli jste někdo z fotky vygenerovat 3D model do Blenderu?
https://youtu.be/0ZJ1zgJq6GI?t=29

https://youtu.be/k043OByAG-4?t=123
« Poslední změna: 22. 05. 2024, 19:10:08 od CPU »

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #37 kdy: 22. 05. 2024, 19:32:01 »
Vy si z toho děláte srandu, ale cca před půl rokem jsem viděl jsem AI vytvářet 3D modely někde na Youtube a drsný, základem byly tři rukou kreslené obrázky + obrázky referenčních potvor. Jednak AI poznala, co jsou oči, nohy i kusadla a jednak to přetvořila do reálně se pohybujícího modelu.

Zkoušeli jste někdo z fotky vygenerovat 3D model do Blenderu?
https://youtu.be/0ZJ1zgJq6GI?t=29

https://youtu.be/k043OByAG-4?t=123

Ty převody jsou super. Sice moc nevím, k čemu se to dá použít v takové kvalitě, ale jako jó, je to super.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #38 kdy: 22. 05. 2024, 19:42:41 »
Zkoušeli jste někdo z fotky vygenerovat 3D model do Blenderu?

Jo, zkoušel. Nic z toho nefunguje. Měl jsem cca 500 fotek nějakého objektu na točně (gramofonu ;-) ) tedy v podstatě dokonalý podklad pro ten program (stejný úhel, stejná vzdálenost, dost dobré světelné podmínky) a ne, nefunguje. Viděl jsem hromadu videí, kde někdo běhá po parku s mobilem a doma potom má 3D model parku za pár sekund (na notebooku s výkonem kalkulačky). Mě se to doma počítalo dva dny.

No a potom se stačí podívat na libovolný dokument o nějaké hře, kde se dozvíš, že udělat model + animace čehokoliv je tak na půl roku a proto do té hry nedali další typ zbraně, protože udělat další sadu animací už se nevyplatí a tu hru je potřeba vydat ještě toto tisíciletí.

Stejně jak ta videa, cos poslal. To první je úplně dokonalé. Namluvené AI, o postavičce, která je ze základní 3D knihovny. Druhé je v podstatě jen o nalepení textury a ještě dost nedokonalé.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #39 kdy: 23. 05. 2024, 07:07:17 »
Nevím teda, na co to přesně chceš, ale nepřemýšlel jsi o Rhinu?

www.rhino3d.com

Kdysi jsem se v něm jako naprostý 3Dlaik pokoušel cosi vyrobit a docela to šlo, ovládání mi přijde docela fajn.
Full TRIAL na 90 dní zdarma, single licence nafurt asi 1000 USD.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #40 kdy: 23. 05. 2024, 07:13:06 »
...a mají tam mega moc video tutoriálů, kurník, možná že se do toho zase pustím :-)

https://www.rhino3d.com/learn/?query=kind:%20all

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #41 kdy: 23. 05. 2024, 09:02:53 »
...a mají tam mega moc video tutoriálů, kurník, možná že se do toho zase pustím :-)

https://www.rhino3d.com/learn/?query=kind:%20all

ha, ten nosorožec má 90 day trial license!

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #42 kdy: 23. 05. 2024, 15:02:33 »
Ale oni to mají vymakané ty korporace. Nejdříve studenty namlsají a až dostudují, tak se budou muset válet na zádíčkách a třepat nožičkama před šéfem, aby jim to koupil, protože oni umí a chtějí dělat jenom se softem za stovky tisíc. Je to ďábelské!
Zažil jsem firmu, kde na tyhle práce brali na brigádu VŠ studenty, kteří tyhle programy uměli dostatečně obsluhovat a na svých noteboocích měli školní licence. K práci používali právě ty svoje notebooky. Jak jsem tady četl, co třeba Autodesk všechno loguje, tak to byla asi procházka minovým polem, ale co vím, tak jim pro procházelo. Jaký měli mezi sebou pracovně právní vztah, netuším.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #43 kdy: 23. 05. 2024, 16:42:26 »
Ale oni to mají vymakané ty korporace. Nejdříve studenty namlsají a až dostudují, tak se budou muset válet na zádíčkách a třepat nožičkama před šéfem, aby jim to koupil, protože oni umí a chtějí dělat jenom se softem za stovky tisíc. Je to ďábelské!
Zažil jsem firmu, kde na tyhle práce brali na brigádu VŠ studenty, kteří tyhle programy uměli dostatečně obsluhovat a na svých noteboocích měli školní licence. K práci používali právě ty svoje notebooky. Jak jsem tady četl, co třeba Autodesk všechno loguje, tak to byla asi procházka minovým polem, ale co vím, tak jim pro procházelo. Jaký měli mezi sebou pracovně právní vztah, netuším.

Tak jestli jim tam nenaběhnou zakuklenci s ninjaky od Adobe, Autodesk, atd., tak co. Ale osobně bych měl asi staženou řiť, že třeba konkurence to udá.