Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?

Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« kdy: 13. 05. 2024, 13:03:35 »
Zdravím,
Rád bych si zahrál staré hry po síti (internetu) - tedy chtěl bych mj hostovat pro Gameranger, ale nemám veřejnou IP a mám problém s forwardem portu 16000, nepodporuje to můj provider.

Používá někdo nějakou (nejlépe free VPN) k tomuto účelu? Poradíte prosím?
Gréta je nejlepší.


Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2024, 13:28:01 »
Ja na sítoviny používám Tailscale, jde tam i nasdílet zařízení.

Ale tenkrát ethalon bývalo Hamachi, nevím jestli ještě existuje a tohle není nějaký ripoff
https://vpn.net/

A ještě linknu tenhle historický Root článek :)
https://www.root.cz/clanky/prelez-preskoc-a-podlez-nat/

Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2024, 17:38:44 »
Díky za ten tailscale, vypadá to zajímavě. Zkusím co se s tím dá dělat.

Vypadá to, že potřebuje klienta na obou stranách, čemuž jsem se chtěl vyhnout, ale zároveň to vypadá na celkem jednoduchý systém na kliknutí na odkaz v mailu...

Snad přes to bude ten Gameranger fungovat, respektive možná po tom poběží ty hry nativně.

Ten vpn.net je nejspíš už jen placený pohrobek :-(

   
Gréta je nejlepší.

Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2024, 19:16:46 »
Vypadá to, že potřebuje klienta na obou stranách, čemuž jsem se chtěl vyhnout, ale zároveň to vypadá na celkem jednoduchý systém na kliknutí na odkaz v mailu...   

No ještě znám Ngrok, ale většinou je použití, že web dev s tím dokazuje, že It works on his machine. Nevím jak latence na hry, a celkově bych nic na internet nestrkal :/

No a nebo na DigitalOcean rozjet virtuál, a přes SSH nebo něco rychlejšího (velmi ideálně :D) tam prostrčit ten port. `autossh` by ti mohlo ten tunel podržet.
« Poslední změna: 13. 05. 2024, 19:19:19 od Tomáš Procházka »

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2024, 19:23:31 »
Klienta na obou stranách kvůli bezpečnosti chceš. Internet je plný botů, co skenují všechny možné adresy a porty a pokud ta hra třeba používá nějakou zranitelnou knihovnu, tak ti tam naleze nějaká breberka ani nevíš jak. Vhodné řešení tady je vytvořit virtuální LAN s dalšími hráči. Na internet se nic nevystrčí, a ani běžný provoz přes tu VPN nemusí téct, takže jejich šmírování by nemělo představovat problém (záleží ale na konkrétním případu).

Kdysi (10 let zpátky) jsem na tohle používal LogMeIn Hamachi, vypadá to, že to pořád funguje. Případně nějaké alternativy jsou třeba tady.


Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2024, 09:31:30 »
Díky za tipy...
Ngrok a pro mě i rozjetí vlastního VPN hospodářství jsou v tuhle chvíli kanóny na vrabce. Potřebuju to párkrát do roka, když se sejdeme...

Klienta na obou stranách kvůli bezpečnosti chceš. Internet je plný botů, co skenují všechny možné adresy a porty a pokud ta hra třeba používá nějakou zranitelnou knihovnu, tak ti tam naleze nějaká breberka ani nevíš jak. Vhodné řešení tady je vytvořit virtuální LAN s dalšími hráči. Na internet se nic nevystrčí, a ani běžný provoz přes tu VPN nemusí téct, takže jejich šmírování by nemělo představovat problém (záleží ale na konkrétním případu).

Kdysi (10 let zpátky) jsem na tohle používal LogMeIn Hamachi, vypadá to, že to pořád funguje. Případně nějaké alternativy jsou třeba tady.


Hamachi jsem taky kdysi používal, ale nástupce - to vpn.net - vypadá jakože jenom komerčně, ačkoliv googl odkáže na několik různých možností pro download klienta... Ještě to prozkoumám...
Gréta je nejlepší.

tmx

Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2024, 09:53:22 »
Citace
Potřebuju to párkrát do roka, když se sejdeme...
presne na tohle mame zerotier /quake, warcraft3 .../

Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2024, 10:00:31 »
Zdravím,
Rád bych si zahrál staré hry po síti (internetu) - tedy chtěl bych mj hostovat pro Gameranger, ale nemám veřejnou IP a mám problém s forwardem portu 16000, nepodporuje to můj provider.

Používá někdo nějakou (nejlépe free VPN) k tomuto účelu? Poradíte prosím?

Napsal jsem Vám zprávu :)

Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #8 kdy: 14. 05. 2024, 10:30:18 »
Citace
Potřebuju to párkrát do roka, když se sejdeme...
presne na tohle mame zerotier /quake, warcraft3 .../
JJ přesně ono... díky za tip.
Gréta je nejlepší.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Používá někdo (free) VPN pro hraní starých her?
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2024, 21:18:34 »
...
Tak si porid nejaky to vps a pust tu hru na nem primo nebo si ten tunel vyrob pres nej. Bude te to stat par desetikorun mesicne a typicky si to muzes pronajmout prave na ten mesic. Vyhoda je, ze to mas zcela pod kontrolou a nastavis si tam co chces.

Nebo to usporadejte jako social session, sejdete se u nekoho na chalupe, privezte si switch, PCcka (na ty starsi veci bohate staci libovolny vyrazeny notes)  a becku s pivem ...

A samozrejme, kopej do svyho ISP ze chces internet nebo ho vymen. Lidi prej IPcka nechteji a tudiz nepotrebuji. Ty si jeden z nich.