Koupím knihy o Linuxu a sítích

Koupím knihy o Linuxu a sítích
« kdy: 12. 05. 2024, 13:31:09 »
Měl bych zájem o knihy níže.
Pokud se někomu válejí doma a nepoužívá je, či je chce prodat, tak prosím zanechte email.
Děkuji.

Mistrovství v Linuxu - Příkazový řádek, shell, programování
https://www.databazeknih.cz/knihy/mistrovstvi-v-linuxu-prikazovy-radek-shell-programovani-83129

Linux - Začínáme programovat 4. vydání
https://www.databazeknih.cz/knihy/linux-zaciname-programovat-264272

Počítačové sítě - Vše co potřebujete vědět o správě sítě
https://www.databazeknih.cz/knihy/pocitacove-site-344460

Kompletní průvodce síťového experta
https://www.databazeknih.cz/knihy/kompletni-pruvodce-sitoveho-experta-222525


Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2024, 00:57:27 »
Tak dneska (včera, je skoro 1:00) se mi stala neuvěřitelná věc.

To se tak raduju z postupu do finále na MS v hokeji a v tom mi přijde na mobil email. Kouknu se a je to z jednoho serveru, kde jsem si nastavil hlídače na knihu Mistrovství v Linuxu. Okamžitě jsem to chtěl koupit, protože i cena byla přijetelná, ale už to tam nebylo. Někdo to koupil dřív. Můj email. klient asi potřebuje nastavit častější pull ze serveru, protože email měl časové razítko o půl hodiny dřív, než se ozval telefon. No tak nad tím dumám a dumám, že kdy se mi znova naskytne taková příležitost, že to mohou být měsíce...

No tak když už jsem v tom tak si říkám, že jsem dneska vlastně nebyl na bazoši (normálně každý den kontroluji všechny různý bazary). Tak najedu na bazoš a tam někdo prodával za 300kč tu knihu Mistrovství v počítačových sítích. Okamžitě píši prodejci a záhy přijde odpověď, že knihu před půl hodinou prodal. Inzerát měl 6 views a byl přidán ten samý den. Zkoušel jsem ještě prodejci napsat, že bych dal víc, ale už se neozval.

Jako jaká je pravděpodobnost, že se tyhle dvě zřídka kdy vyskytující knihy objeví v časovým okně pár hodin na různých webech a obě mi utečou tak o 30 minut. To je normálně joke, tragikomedie, někdo mě trollí nebo nevím.

McFly

  • *****
  • 593
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2024, 08:59:10 »
Mistrovství v počítačových sítích vidím na knihobotu za 2600,- Kč. Tomu říkám cena.

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #3 kdy: 26. 05. 2024, 10:52:10 »
Mistrovství v počítačových sítích vidím na knihobotu za 2600,- Kč. Tomu říkám cena.

Jo, je i na trhuknih za stejnou cenu a byla dlouhou dobu na aukru taky za 2600. Na tom aukru se objevila jako prvni a podle toho všichni nastavili tuhle šílenou cenu. Nejhorší je, že já jsem přesvědčený, že to všechno vykupují tihle frajeři, co to pak přeprodávají za šílený ceny a maji to už tak vymakaný, že některý knihy prostě nestihneš koupit, protože to mají snad automatizované pro weby jako knihobot apod.

Bazoš to je asi moje chyba, kdo ví, jestli tam ta kniha nebyla už od rána, to radši nechci ani vedět - na ten inzerát jsem reagoval cca v půl desáty večer. Ještě jsem tomu prodejci psal, že bych dal víc, jestli to neuděláme nějakou formou jakože aukce, když jsem ten inzerát taky stihl a jestli by mi dal ještě finální vyjádření, ale vůbec se už neozval - tohle mě taky štve, že spousta lidí prostě nemá ani tu slušnost odepsat. Bože pár sekund napíšu "Ne omlouvám se, mějte se", konec.

No budu holt dál čekat a asi si snad napíšu taky nějaký programy na automatizaci.

Longin

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #4 kdy: 26. 05. 2024, 12:43:20 »
Mistrovství v počítačových sítích vidím na knihobotu za 2600,- Kč. Tomu říkám cena.

Jo, je i na trhuknih za stejnou cenu a byla dlouhou dobu na aukru taky za 2600. Na tom aukru se objevila jako prvni a podle toho všichni nastavili tuhle šílenou cenu. Nejhorší je, že já jsem přesvědčený, že to všechno vykupují tihle frajeři, co to pak přeprodávají za šílený ceny a maji to už tak vymakaný, že některý knihy prostě nestihneš koupit, protože to mají snad automatizované pro weby jako knihobot apod.

...
lol
To si ještě neviděl knihy od Jiřího Kulhánka... :)


mikrom

  • ****
  • 367
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #5 kdy: 26. 05. 2024, 12:53:43 »
Mistrovství v počítačových sítích vidím na knihobotu za 2600,- Kč. Tomu říkám cena.
...
Jo, je i na trhuknih za stejnou cenu a byla dlouhou dobu na aukru taky za 2600. Na tom aukru se objevila jako prvni a podle toho všichni nastavili tuhle šílenou cenu.
...
Vyse 100 Eur za staru knihu z roku 2007 (a este aj pouzitu) je teda dost, ked za cca polovicu si mozes kupit nepouzitu a este je to aj novsie papierove vydanie z roku 2017 (v anglictine). Ebook v original jazyku vyjde este lacnejsie.
Chapem, ze hladas radsej preklad, lebo to je pre teba zrozumitelnejsie. Na druhej strane v tych prekladoch odbornych knih byvaju dost casto chyby, sposobene prekladatelom. V niektorych zvykli prekladat aj programove kody, premenovavali aj premenne, cim sposobili, ze kody sa horsie citaju a obcas nefunguju.

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #6 kdy: 26. 05. 2024, 13:14:38 »
Mistrovství v počítačových sítích vidím na knihobotu za 2600,- Kč. Tomu říkám cena.
...
Jo, je i na trhuknih za stejnou cenu a byla dlouhou dobu na aukru taky za 2600. Na tom aukru se objevila jako prvni a podle toho všichni nastavili tuhle šílenou cenu.
...
Vyse 100 Eur za staru knihu z roku 2007 (a este aj pouzitu) je teda dost, ked za cca polovicu si mozes kupit nepouzitu a este je to aj novsie papierove vydanie z roku 2017 (v anglictine). Ebook v original jazyku vyjde este lacnejsie.
Chapem, ze hladas radsej preklad, lebo to je pre teba zrozumitelnejsie. Na druhej strane v tych prekladoch odbornych knih byvaju dost casto chyby, sposobene prekladatelom. V niektorych zvykli prekladat aj programove kody, premenovavali aj premenne, cim sposobili, ze kody sa horsie citaju a obcas nefunguju.

Já to sbírám. Možná divnej koníček, ale některé IT knihy sbírám, protože v CZ už defakto skoro nic nevychází a to co vychází, tak už pro mě nemá ten půvab, jako měly kdysi některé knihy.

Jako mladistvý jsem denně chodil na CPRESS nakladatelství a hrozně se mi líbila jejich produkce. Pak jsem to dlouhé roky nesledoval no a potom to začalo tak, že jsme si koupil ty dvě Knuthovky Umění programování, co vyšly v češtině. Jednak jsem chtěl posunout svůj level a jednak mi to přišlo jako takové vyjádření respektu a úcty téhle personě.

No pak jsem začal kupovat i další knihy, protože jsem si říkal, proč si teď nekoupit třeba tu knihu OpenGL, co jsem vždycky chtěl. Postupně to přerostlo fakt skoro až v obsesi. Dneska denně kontroluju všemožný bazary apod., ale už zas tolik knih nezbývá, co bych chtěl, co mě teď napadnou.

Určitě bych rád ještě Dokonalý kód, Mistrovství v počitačových sítích od Sosinskyho, Mistrovství v Linuxu a potom ze série Umělá inteligence, kde vyšlo 6. dílů, tak mám 3, 5, 6 a 1, 2, 4 jsou velice těžko k sehnání nebo opět za cenu, kterou se mi za to úplně nechce dávat.


Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #7 kdy: 26. 05. 2024, 13:15:40 »
Mistrovství v počítačových sítích vidím na knihobotu za 2600,- Kč. Tomu říkám cena.

Jo, je i na trhuknih za stejnou cenu a byla dlouhou dobu na aukru taky za 2600. Na tom aukru se objevila jako prvni a podle toho všichni nastavili tuhle šílenou cenu. Nejhorší je, že já jsem přesvědčený, že to všechno vykupují tihle frajeři, co to pak přeprodávají za šílený ceny a maji to už tak vymakaný, že některý knihy prostě nestihneš koupit, protože to mají snad automatizované pro weby jako knihobot apod.

...
lol
To si ještě neviděl knihy od Jiřího Kulhánka... :)

To se přiznám mi nic neříkalo, tak jsem to hodil do googlu a ceny jsou teda brutální. Např. 24000, to už bych opravdu za nic nedal :D. Naštěstí nejde o IT knihy.

Buldr

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #8 kdy: 26. 05. 2024, 13:48:52 »
Dost ujeté ceny
Carpe diem

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #9 kdy: 26. 05. 2024, 14:08:30 »
Dost ujeté ceny

Dobrý den, vypadá pěkně. Je na prodej?

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #10 kdy: 26. 05. 2024, 14:09:13 »
Dost ujeté ceny

Dobrý den, vypadá pěkně. Je na prodej?

Jo tady jsou vlastně soukromé zprávy, tak se ozvu tam.

mikrom

  • ****
  • 367
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #11 kdy: 26. 05. 2024, 14:10:10 »
...
Já to sbírám.
...
Tak asi to zbiera viac ludi a tych vyse 100 Eur je zberatelska cena.

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #12 kdy: 26. 05. 2024, 14:22:31 »
...
Já to sbírám.
...
Tak asi to zbiera viac ludi a tych vyse 100 Eur je zberatelska cena.

Jako taky mě to napadlo, ale říkal jsem si, že to přece těžko bude mít někdo stejnou "úchylku" jak já.

Tam totiž konkrétně u té knihy o těch sítích, ona se jednou prodala na trhuknih za 1900. Myslím si, že to koupil
ten člověk, co to pak prodával na aukru za 2600 a proto ta cena skokově vyletěla o šílenou sumu. Každej, kdo to pak prodával, tak pogooglil a narazil na něj a nastavil cenu podobnou a už to jelo.

Jenže zatím se žádná z těchto knih neprodala. Já jsem si ho trochu "prokepl" a vím, že přeprodává, protože má spoustu inzerátů na slovenském bazaru za šílený ceny. Na aukru třeba koupil knihu TCP/IP a DNS 5.vydání a na slovenském bazaru ji prodává za víc a tvrdí, že rozprodává knihovnu.

Já to jako dokážu pochopit, prostě žijeme v kapitalismu a nevím, jak moc to komu vychází, třeba prodal už xy knížek za přestřelené ceny, ale co ho sleduji, tak neprodal vůbec nic, protože kdo by byl tak "blbej" – jedině fakt nějaký sběratel.

Jak už tady padlo, jsou novější a levnější knihy.

Ale štve mě, že když tu knihu někdo opravdu chce a ne proto, aby ji někomu prodával, tak se k ni nedostane nebo jedině za tuhle šílenou cenu. Včera byla na bazoši za 300, to mě bude strašit ještě dlouho, jestli to opravdu dotyčný prodal.

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #13 kdy: 26. 05. 2024, 14:33:33 »
No napsal jsem soukromou zprávu, ale vůbec ji nikde nevidím. Napsal jsem ji pak ještě jednou se zašktrlým checkboxem "Uložit kopii" a pořád ji nikde nevidím. Tak nevím, odeslalo se to vůbec?

Re:Koupím knihy o Linuxu a sítích
« Odpověď #14 kdy: 26. 05. 2024, 21:53:02 »
Knihu pán neprodával, to jen pro info, takže kdyby se někdo našel, stále čekám a budu veeeelice vdečný.