Windows 8 - nová "Vista 2"

KapitánRUM

Windows 8 - nová "Vista 2"
« kdy: 15. 09. 2011, 02:37:36 »
Windows 8 používá "i" rozhraní V METRO STYLU ....já bych spíš řekl ,,metrosexuální" rozhraní, metrosexuálové jsou ten druh hošanů, co nejsou homo(i když tak vypadají), a když jim plácneš facku, rozbrečí se a řeknou svý buchtě(přítulkyni, ženě, domině), aby je bránila....

To úžasné metrosexuální rozhraní vlastně není nic jiného, než ,,do velkých tlačítek roztažená lišta START".

V zásadě bych proti tomu nic neměl ALE!!!!
1. je to takové celé ,,homosexuální", tedy spíš ,,metrosexuální", nic pro normálního chlapa, pokud se stydíte si před kamarádem uprdnout a rádi říkáte ,,božínku", bude se Vám to líbit, jinak budete na PC otráveně vrtět hlavou.

2. pokud aplikaci spustíte v té metrosexuální nabídce, pomocí ESC se z ní nedostanete, je to hrozně stresující, protože můžete dělat co chcete, ale nic intiutivního, co by Vás ,,vysvobodilo" jako třeba křížek na zavření té aplikačky nebo minimalizace tam není vidět

3. některé aplikačky se prostě nedají dobrovolně zavřít a zbavíte se jich jen CTRL-ALT-DEL...bohužel, jedna tahle pitomá aplikačka se Vám pak všude sere a překáží!!!

4. pokud myší najedete(narazíte) na levý kraj obrazovky, zobrazí se ikona, na switch do dalšího okna, až spustíte pět programů, bude vás to docela srát (viz předchozí bod)

4. je tu klasický screen jako ve Windows 7, ale když kliknete na tlačítko ,,Start", jste v metrosexuálním panelu, bez Metra bych se MILERÁD OBEŠEL

5. jestli se chcete pobavit, spusťte si ,,Memories" - ,,your life book"......vypnout se mi to povedlo jen pomocí CTRL-ALT-DEL....shit...no teď už vím, že když narazím myší na levý okraj obrazovky, dostanu se do jiného okna, jak ten shit vypnout netuším, grrrrrrr

6. metrosexuální orgie začínají, metrosexuální okna asi nelze zmenšit, nebo hodit do lišty

7. pokud se přepnete do klasického GUI (což jde pitomě, ale trochu), nevidíte tam spuštěné metrosexuální aplikace

8. CTRL-ALT-DEL funguje podstatně lépe než na Windows 7, asi na W8 nepracovali jen metrosexuálové a tušili, že to bude lidi srát, tohle je velký benefit u W8!! nabídka CTRL-ALT-DEL je to nejlepší na W8....tedy jediné, co se mi fakt líbilo :-P

9. jestli hledáte logiku, že když narazíte na levý okraj, dostanete se z metrosexu do normal GUI, tak logiku nenajdete, do pravého okraje můžete bušit jak chcete a nestane se asi nic (to je škoda)

Dle mého předběžného ohledání jsou Windows 8 taková Vista 2.
Metro by v zásadě nemuselo být tak metrosexuální, kdyby bylo logické.

Ze všeho nejvíc mi to připomíná anální kolo ze southparku:
http://randomautos.files.wordpress.com/2009/07/southpark.jpg
Jedno dildo si člověk strčil do análu, druhé do pusy a tím to kolo řídil.

No, zkusím napsat několik sprostých emailů do MS, třeba si to někdo přečte.


Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2011, 06:56:24 »
Vďaka bohu som ochudobnený o takéto vymoženosti, KDE, Gnome a LXDE pre mňa síce denne pripravujú plno prekvapení, ale ako tu čítam, tak som vlastne šťastný človek.

Mordae

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2011, 07:22:15 »
Taky to zkousim, zatim ve VM... v prvni rade prekopali RDP, takze z Linuxu docela smula. Furt marne hledam, jak se metra zbavit. V zasade se do nej dostane clovek pres win-key a odtud se doklika vsade, ale je to takove...

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #3 kdy: 15. 09. 2011, 09:19:44 »
Nomáúcta!

marwyn

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #4 kdy: 15. 09. 2011, 09:23:42 »
KapitánRUM: Vzhledem k tomu, že se to celé nechá lehce vypnout, nechápu, co to tady meleš.


Ivo

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #5 kdy: 15. 09. 2011, 09:42:25 »
Skisil som si Win8 Developer Preview nainstalovat do VirtualBoxu. Ale ako sa dalo cakat, neslo to.

Jakub Kuřitka

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #6 kdy: 15. 09. 2011, 11:31:19 »
Já jsem to do virtualboxu nainstaloval v pohodě;)

KapitánRUM

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #7 kdy: 15. 09. 2011, 11:42:04 »
Ano,

tohle je fakt snadné vypnutí na jedno kliknutí  ;D
BFU to nemůže mít snazší  ;D
http://www.mstechpages.com/2011/09/14/disable-metro-in-windows-8-developer-preview/

A schválně si to vyzkoušej borče  ;D

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #8 kdy: 15. 09. 2011, 12:05:51 »
Ano,

tohle je fakt snadné vypnutí na jedno kliknutí  ;D
BFU to nemůže mít snazší  ;D
http://www.mstechpages.com/2011/09/14/disable-metro-in-windows-8-developer-preview/

A schválně si to vyzkoušej borče  ;D

To jo, to je fakt úžasné. Moje oblíbená disciplína, nastavování věcí v registru :D

marwyn

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #9 kdy: 15. 09. 2011, 12:25:51 »
Ano,

tohle je fakt snadné vypnutí na jedno kliknutí  ;D
BFU to nemůže mít snazší  ;D
http://www.mstechpages.com/2011/09/14/disable-metro-in-windows-8-developer-preview/

A schválně si to vyzkoušej borče  ;D

No jo, já zapomněl, že BFU si běžně instalují developers preview  ;D

KapitánRUM

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #10 kdy: 15. 09. 2011, 12:35:22 »
A proč si myslíš, že to ve fullverzi půjde líp?
Jestli ses díval na to hooligans video, v Redmondu si všichni myslí, že METRO je větší gól, než kdyby objevili studenou fůzi  ;D

Mě osobně se metro vlastně docela líbí, teda líbilo-by-se, pokud by odstranili zmíněné problémy.

marwyn

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #11 kdy: 15. 09. 2011, 12:40:13 »
Mně osobně se metro nelíbí a na desktopu je to úplně k ničemu, to snad chápe i MS, takže počítám, že možnost si vybrat jestli s metrem nebo bez metra bude u finální verze už součást instalace.

UFC

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #12 kdy: 15. 09. 2011, 12:49:59 »
To jsou zase pindy staré blažkové nad Developers preview. Zkuste se nejdřív zamyslet nad tím proč bylo toto preview vydáno (není to beta), z jakého zařízení je především ukázka tohoto preview a teprve potom psát nějaké takové hodnocení.

KapitánRUM

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #13 kdy: 15. 09. 2011, 12:56:03 »
Tys evidentně neviděl tu přednášku.
Byla tady: http://www.buildwindows.com/ třeba tam ještě někde bude.

Jedeno GUI vládne všem, jedno jim všem káže, jedeno všechny přivede, a v METRO je sváže.

UFC

Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #14 kdy: 15. 09. 2011, 13:12:50 »
Jo a podle tebe bude v business sféře používáno metro, že ano?  ;D Předpokladem pro metro jsou dotyková zařízení, jedna z možností je využití Metro i na desktopu, kde třeba v podnicích je to absolutně nepoužitelné (až na vyjímky). Developers preview, bylo vydáno právě proto, aby se zjistilo jaké jsou ohlasy a jak postupovat dále a také proto, aby se začaly pro W8 vyvíjet aplikace. Metro jde vypnout i v této developerské verzi (viz.výše).