facebook neodbytně žebral povolení reklam-ovat. na co si dát pozor

Facebook pokaždé překvapí nějakým nesmyslem, kdy ještě víc komplikuje používání. Ano, mám tam účet. Teď to bylo nějaké rozhodnutí, které nešlo přeskočit. Byly tam 2 volby. Jedna  snad, že ještě cukroušovi budu platit reklamný  ;D ;D a nebo že dál facebook budu milostivě moci používat bez nutnosti posílat metadolary. Ale tipuji, že to Zukerberk nedá zadarmo, že tím nějak malým písmem dole si určuje právo na nějaký reklamy nebo co

A tohle vždy vyvolá výstražný maják ve mně, potají se  tajně  a nepozorovatelně mohlo něco zmenit v nastavení, nějaká nová defaultní hodnota nějakého nastavení týkající se soukromí a reklam.
Tak se ptám na co si dát  , pozor. Co nově nastavit a na co si od nyní dát pozor na facebooku, a které nastavení nastavit "zpátky" pro maximum soukromí (ano vím, že tohle je na facebooku oxymóron jako  jako bezuhlíková stopa elektromobilu)

A kde bych se mohl o tom dočíst, co to znamená a rozbor.
« Poslední změna: 29. 04. 2024, 16:45:47 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Re:facebook neodbytně žebral povolení reklam-ovat. na co si dát pozor
« Odpověď #1 kdy: 29. 04. 2024, 17:00:21 »
Tyjo, uplně vě mě hrklo - takový pocit, jako kdyby na mě někdo promlouval ze záhrobí. Přesně takhle se vyjadřoval Michal Kolesa, když byl ještě mezi námi...

Re:facebook neodbytně žebral povolení reklam-ovat. na co si dát pozor
« Odpověď #2 kdy: 29. 04. 2024, 17:12:54 »
Nj, to je ten isty problem co som mal aj ja, ono mi len stacilo pridat dalsiu vrstvu alobalu na hlavu. Ocividne som mal uz niekde dierku v tich predchadzajucich vrstvach a tak mi dnu fukal ten fuj fuj 5G signal.

[irony off]

Tebe clovece pomoze uz len psychiater.

Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:facebook neodbytně žebral povolení reklam-ovat. na co si dát pozor
« Odpověď #3 kdy: 29. 04. 2024, 17:16:02 »
kámo tvl, a představ si, že to začal dělat i seznam!!! A taky chce výpalný, to imho nebude náhoda, podle mě se začalo dít nějaký spiknutí, a to že MS bude do woken dávat reklamu je taky podezřelý!
Gréta je nejlepší.

Málem bych zapomněl. Díky za podnětné rady k facebook.com


AD OT

Ten vtip s dierkou v alobalu je uz ohratý ako vurt z agrofertu (pána babise poznáte, konecne letos se trochu ochladil, resi rodinny etudy).
Ty už máš tolik vrstev alobalu na hlave, ze na dychani musis mit vykuchanu diru a  snorchel.

vydirani od seznam jsem necetl, nevidel. Proste prestal fungovat, snazilo me do zavlect na podruhe nejaka iva, a bez toho to neslo. Ale  jak neko radil v diskuzi na lupe, pomohlo neco povolit, pak zakazat, ale je to otravne jak dira v alobalu, protoze po smazati cookies se cela vec opakuje

lupa aktualita
Citace
Ono obecně stačí mít vypnuté scripty - a máte rázem 85 % šanci, že ani Google moc nevyšmíruje. Možní to někoho překvapí, ale na pasivníchstrán­kách, kam se nepřihlašujete, to celkem dobře funguje... (...až na Seznam, který vás hodí na prázdnou stránku, kde bez scriptů ani nemáte možnost odmítnout či povolit to šmírování, a když to povolíte - a můžete ty scripty zas vypnout - zapíše se to do cookies, odkud se to do příště ztratí, takže tohle cvičení lze opakovat do zblbnutí.)
V tom přirovnání s veřejným domem pokulhává jedna drobnost: do bоrdelu chodit nemusíte, a ani většina lidí nechodí;

« Poslední změna: 29. 04. 2024, 18:11:21 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Re:facebook neodbytně žebral povolení reklam-ovat. na co si dát pozor
« Odpověď #5 kdy: 29. 04. 2024, 18:34:13 »
Uvedomujes si ze podstatna cast FB frontendu je pisana v javascripte? Resp niecom co sa do neho kompiluje?
Co sa asi tak kurna stane ked zakazes JS? No predsa to nepojde. A ta zvysna cast kodu ktora je schopna nejak sa vobec nastartovat, a to nemam tym na mysli fungovat, proste sa len spustit, logicky zacne hadzat chyby vsade naokolo ked jej chyba kus implementacie.

Já jsem nic o vypínáni JS nepsal., natož na FB.
Je to  zmíněný v obdelniku (citaci) k článku na lupa  o seznam.cz  - možná jsem to nešťastně spojil - myslel jsem to právě pro seznam, ale nevytrhávám citace z kontextu jako někteři, tak tam zůstalo ^Obecně
« Poslední změna: 30. 04. 2024, 10:15:25 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »