Vyměním IBM ThinkPad X31

Vyměním IBM ThinkPad X31
« kdy: 25. 04. 2024, 20:11:16 »
Predam/vymenim IBM Thinkpad X31, cpu Pentium M 1.4Ghz, 1.5GB RAM, 2x bateria, nabijacka, paralerny port, VGA, mozem prilozit PATA 2.5 disky. Notebook aj klavesnica su plne funkcne. Celkovy stav.. viz foto. Panty drzia. Ma originalnu licenciu WinXP a mal by zvladnut aj Win98 :-)
https://www.thinkwiki.org/wiki/Category:X31

Nechapem ako je to mozne, ale baterie vydrzia 3.5 hodiny a 2.5 hodin. Tj nabootuje aktualny Debian, zapnuta obrazovka, vypnuta wifi. Neupraveny takt CPU, ziadna zataz CPU. Po dvoch hodinach zacne signalizovat vybitie a o pol hodinu, resp, hodine a pol sa vypne.

Notebook je v Bratislave. Ponuky piste do diskusie. Pripadne na fsafsadasdas@proton.me

Preferujem vymenu za niektoru z tychto veci, ktore sa hocikomu valaju v sufliku:
SATA SSD disk. Viac gigabajtov, viac Adidas.
SATA disk, rotacny, moze byt aj sindlovy zaznam. Viac terabajtov, viac Adidas.
Pokazeny/bricknuty mobil Nexus 6P s dobrym displayom, doska moze byt KO.
Mobil Nexus 5X s funkcnou doskou, display moze byt zniceny.


xyz

  • ***
  • 208
    • Zobrazit profil
Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2024, 22:41:25 »
Nechci bejt zlej, ale k cemu se ten notebook da pouzit?

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #2 kdy: 25. 04. 2024, 23:37:06 »
Nechci bejt zlej, ale k cemu se ten notebook da pouzit?

Mužeš to použít jako zarážku do dveří, anebo zkusit s tim umlátit velrybu... nebo na tchýni...
Gréta je nejlepší.

Jen Kings

  • **
  • 80
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2024, 05:50:47 »
Mohl bych teoreticky nabídnout nějakou 3.5 palcovou plotnu.

Případně tu mam na výměnu tiskárnu laser jet 1100 plně funkční i s tonerem, nebo PC napájecí zdroje (staré, do PC přibližně dobových s tímto notebookem)

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2024, 08:37:17 »
Nechci bejt zlej, ale k cemu se ten notebook da pouzit?

Třeba na hraní her jedoucích jen pod XP (jako třeba Outbreak: Venom) nebo pod 95/98 (Gunmen Chronicles) nebo jako psací stroj na cesty. Eventuálně se na něj dá hodit 32bit RaspBian a máš kancelářský pecko za cenu stejnýho objemu hlíny.

BTW přesně k tomuhle účelu jsem měl hodně dlouho T40p, kam jsem místo PATA disku dal napřed 32GB CompactFlash a později 40GB SSD. Definitivně dodejchal vloni na jaře, když do něj mladýmu v tašce vytekla flaška vody. Výroba 2001, původní baterka (22 !!! let), a udržela ještě skoro 2,5 hodiny.


Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2024, 08:50:11 »
Asi jsem zaspal konec světa, že někdo vážně uvažuje o tom, že podobný stroj je ještě reálně použitelný na něco jiného, než retro hraní, nebo sběr prachu.

Do kanceláře to bude dobré leda jako podstavec pod monitor.

Jen Kings

  • **
  • 80
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2024, 09:03:14 »
Jak píše předřečník, tak můj záměr je na to chytat prach a hrát na tom staré hry :)
Postupně úspěšně zaplňuji sbírkovou skříň pro notebooky :)

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #7 kdy: 28. 04. 2024, 11:48:46 »
Pouzitie napr. zberatelstvo, stare hry ako sa tu spomina.
Alebo obsluha stareho zariadenia ovladaneho paralelným  portom. Btw, pri specifickych situaciach nestacia usb redukcie, ktore .. mam dojem, ze blokuju niektore specificke neštandardné situacie.
Praca v terene kde je realne poskodenie notebooku.
Na roote je v mode ponukat stare pocitace :-D

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #8 kdy: 28. 04. 2024, 11:58:31 »
Mohl bych teoreticky nabídnout nějakou 3.5 palcovou plotnu.

Ponuknite nejaky disk. Ja skor hladam veci, ktore viem dnes realne pouzit a na X31 nechcem zarobit.
Radsej mi piste na fsafsadasdas@proton.me, prihlasovanie na Root mi vacsinou nefunguje.

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2024, 13:33:38 »
Nechci bejt zlej, ale k cemu se ten notebook da pouzit?

Staré laptopy s paralelním portem se často vidí u různých ne-úplně-profi CNC a jiných automatizačních řešení. Uznávám, dneska už (skoro) nikdo novou řídící aplikaci přes LPT dělat nebude, ale životnost takové techniky bývá v řádech dekád a často umře původní řídící PC a požadavky na náhradu jsou 1) Běží na tom LinuxCNC nebo MACH3 a 2) Má to (nativní) paralelní port.

Jen Kings

  • **
  • 80
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #10 kdy: 29. 04. 2024, 07:16:25 »
Mohl bych teoreticky nabídnout nějakou 3.5 palcovou plotnu.

Ponuknite nejaky disk. Ja skor hladam veci, ktore viem dnes realne pouzit a na X31 nechcem zarobit.
Radsej mi piste na fsafsadasdas@proton.me, prihlasovanie na Root mi vacsinou nefunguje.

Mrknu co tu mám, ale hádám že to budou jen kousky tak max 180GB :/

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #11 kdy: 29. 04. 2024, 18:00:36 »
Nechci bejt zlej, ale k cemu se ten notebook da pouzit?
To je taková ta klasika tak trochu za trest. Před časem se mě kámoš zeptal, jestli nechci krabicovku OS/2 Warp 3. Samozřejmě jsem po tom skočil. Okamžitě se mi nostalgicky vybavilo, jak jsem to někdy před třiceti lety nějakou dobu používal. No tak mi tu teď překáži krabicovka OS/2, kterou jsem nikdy nezkusil ani nainstalovat ani do virtuálu. 

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #12 kdy: 30. 04. 2024, 13:30:03 »
Dakujem za ponuky.
Predane.

Re:Vyměním IBM ThinkPad X31
« Odpověď #13 kdy: 30. 04. 2024, 21:15:03 »
No tak mi tu teď překáži krabicovka OS/2, kterou jsem nikdy nezkusil ani nainstalovat ani do virtuálu.

To je do vitríny, ne do počítače  ;)