Kopec disket za poštovné

Kopec disket za poštovné
« kdy: 27. 03. 2024, 19:16:36 »
Pánové, nechcete někdo kopec disket? Je jich takřka padesát, pošlu za poštovný Zásilkovnou (79,- Kč). Velká většina nikdy nepoužitá, rozbalená z instalačního pytlíku.


Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2024, 20:04:46 »
Interested :)

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2024, 20:05:43 »
Pokud by je nechtěl vůbec nikdo jiný (což by mě překvapilo), kdyžtak se hlásím s tím, že je obratem poposunu buď za peníze nebo zdarma někomu dalšímu dál. Kód pro Zásilkovnu pošlu.
« Poslední změna: 27. 03. 2024, 20:09:01 od Martin Poljak »

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2024, 21:46:28 »
To bylo rychlý, čekal jsem, že poletí spíš do koše. Hornik byl první, jsou teda jeho :) Vzhledem k blížícím se svátkům pošlu nejdřív v úterý, pokud to není problém. Stačí pak někdy v pondělí poslat kód Zásilkovny do PM, dík ;)

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2024, 22:19:29 »
To bylo rychlý, čekal jsem, že poletí spíš do koše.

Zrovna o diskety je dlouhodobě značný zájem. Ostatně i tržní cena padesáti 3,5" disket bude určitě pár stokorun, natož vlastně nových. A 5,25" palcových disket klidně dost nad tisícikorunu. Byla by jich škoda. A to neřeším potenciální sběratelskou hodnotu.


Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2024, 23:18:40 »
Já si matně pamatuji že krabička 3,5" Verbatim stála asi 200 Kč v krámku směrem od Florence k Labuti, po levé straně za mostem. Koupil jsem jich tam několik-hodně. Ale 5 1/4" jsem asi koupil všehovšudy pouze snad 2 balíčky, nejspíše je stále na jednom z nich (Maxell to si pamatuji) nahraný Borland c++ 3.1

Jinak samozřejmě je to sentimentální věc, to vrčení v mechanice. Jsem rád že jsem se toho ale zbavil a že se na ně práší. Je to neuvěřitelné, ale stále mám jeden z prvních mých flashdisků - Apacer, a je kupodivu funkční, zapisuji na to nepravidelně nějaké výsledky testů.
Ale diskety mi nechybí, stejně jako ZIP ani JAZZ, o kterých si myslím že jsou mnohem lepší.

Jen Kings

  • ***
  • 100
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2024, 07:10:25 »
Kdyby náhodou, tak bych taky rozhodně měl zájem :)

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2024, 10:11:36 »
Zrovna o diskety je dlouhodobě značný zájem. Ostatně i tržní cena padesáti 3,5" disket bude určitě pár stokorun, natož vlastně nových. A 5,25" palcových disket klidně dost nad tisícikorunu. Byla by jich škoda. A to neřeším potenciální sběratelskou hodnotu.
No tohle je právě zajímavý tím, že to jsou starý originální instalačky. Dá se tohle vůbec použít pro zápis, neměly tyhle diskety vylomený ty čtverečky, takže jsou jen v režimu read only?

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #8 kdy: 29. 03. 2024, 10:37:22 »
No tohle je právě zajímavý tím, že to jsou starý originální instalačky. Dá se tohle vůbec použít pro zápis, neměly tyhle diskety vylomený ty čtverečky, takže jsou jen v režimu read only?
Taky bych čekal, že budou bez čtverečků - ale pokud se pamatuju, šlo to celkem v pohodě vyřešit kusem izolepy :-)

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #9 kdy: 31. 03. 2024, 21:33:25 »
jo jo, v mechanicne byl bud mechanickej nebo optickej snimac. jeden ctverecek urcoval kapacitu (kdyz tam nebyl, tak 720KB, kdyz tam byl tak 1,44MB, existovaly i 2.88MB verze.
No a druhej ctverecek byl prepinacem mezi RW a RO - pokud zde chybel posuvnik, pomohla izolepa (stejne jako u 5,25 mechanik)

f-k-r

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #10 kdy: 31. 03. 2024, 22:42:28 »
Zrovna o diskety je dlouhodobě značný zájem. Ostatně i tržní cena padesáti 3,5" disket bude určitě pár stokorun, natož vlastně nových. A 5,25" palcových disket klidně dost nad tisícikorunu. Byla by jich škoda. A to neřeším potenciální sběratelskou hodnotu.
No tohle je právě zajímavý tím, že to jsou starý originální instalačky. Dá se tohle vůbec
.....

Pietně uchovávám instalačky MS DOSu 3.1, ovšem zlatým hřebem mé sbírky je instalační sada SCO Xenix (včetně krabice manuálů); vše na 5,25 disketách. Mám i novější MS DOS na 3,5, a pár kousků hardwaru, třeba paměťovou kartu do 16b ISA slotu, 2 MB, poskládané z brouků 256 kb (256 k x 1.b).

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #11 kdy: 04. 04. 2024, 19:25:46 »
Odesláno, může se uzavřít, děkuji za zájem  :)

Re:Kopec disket za poštovné
« Odpověď #12 kdy: 09. 04. 2024, 13:08:28 »
Diskety dorazily v poradku a jeste vetsi radost mi udelala originalni NetWare 3.12 krabice :)

Jeste jednou diky!